Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Oğuz Han üzerinde 24 Haziran 2010, 22:48:53Konu Başlığı: YORUMSUZ
Gönderen: Oğuz Han üzerinde 24 Haziran 2010, 22:48:53
İstanbul'da biri 17 yaşında bir genç kız 5 kişinin bombalı saldırıda şehit edilmesi ve polis servisine bombalı saldırı düzenlenmesi olaylaylarıyla ilgili olarak gözaltına alınan şüpheliler, İstanbul Adliyesine yakınlarının alkışları arasında girdi. Bu sırada bir kadın avukat "çocuklar ölüyor siz alkışlıyorsunuz" şeklinde bu gruba tepki gösterdi. Grup avukata karşılık verdi. Devreye polis girdi. Alkışçı grup adliyeden ayrıldı.

BDP İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı düzenlediği basın toplantısında “Arkadaşlarımız gözaltına alınarak, son gelişmelerin zanlılarıymış gibi kamuoyunda rencide edilmeye çalışılmıştır" dedi.

 

BDP Esenyurt, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçe teşkilatlarında görevli 30 partilinin, polis ve askeri araçlara düzenlenen bombalı saldırılarda bağlantılarının bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını söyleyen BDP İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı, şunları söyledi. “Süreci birlikte izliyoruz. Kan, gözyaşı, ölüm ve acı gündemimizi maalesef işgal etmiş durumdadır. Bizler, sürecin bu noktaya gelmemesi için elimizden geleni yaptık. Kaygılarımızı, her fırsatta kamuoyuyla paylaştık. Eş zamanlı olarak hükümet yetkililerine de iletmeye ve hükümeti uyarmaya çalıştık. Üzülerek belirtmek gerekir ki, hükümet yetkilileri uyarılarımıza karşı üç maymun tutumunu ısrarla sürdürdü. Son üç gündür, hükümetin dönemsel politikalarıyla bağlantılı olarak geliştiğine inandığımız yoğun baskı ve operasyonlarla yüz yüzeyiz. Esenyurt, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde olmak üzere, parti çalışanlarımızın evlerinden onlarcasına gece baskını yapılmış, arama bahanesiyle ev eşyaları dağıtılmış, çoluk çocuk ev halkı gece yataklarından uyandırılarak psikolojik baskılara maruz bırakılmış içinde Küçükçekmece ilçe başkanımızın da olduğu toplam 30 yönetici ve çalışanlarımız gözaltına alınmıştır, arkadaşlarımız gözaltına alınarak, son gelişmelerin zanlılarıymış gibi kamuoyunda rencide edilmeye çalışılmıştır" dedi. Avcı son olarak, son gelişmelerle ilgili bağlantı kurulmaya çalışıldığını ve nasıl bir bağlantı kurulmaya çalışıldığı bizim içinde merak konusudur dedi.

Kandaşlar bu ülkenin ne hale geldiğinin en somut örneği, bir kaç gündür boş işlerle uğraşıyoruz ülkemiz bu durumdayken ve kendine milliyetçi diyenler ohal, buhal ,şuhal demekle yetiniyor yorumu siz yapın TTK.


Konu Başlığı: Ynt: YORUMSUZ
Gönderen: Boran üzerinde 24 Haziran 2010, 22:53:10
   İlkay kandaşım boşuna bunların Küçükçekmece ilçe ahırlarını kurşunlamadı.
   Yakında duruşması var görüşürüz.