Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: YigitKam üzerinde 29 Ekim 2011, 12:09:53Konu Başlığı: YORUMSUZ ALINTI..BİR 29 EKİM GÜNÜ ANITKABİR GÜNLÜĞÜ
Gönderen: YigitKam üzerinde 29 Ekim 2011, 12:09:53


 Bugün saat 09:30 da Eşimle birlikte Anıtkabirin Güney kapısına gittik, resmi tören henüz bitmiş resmi zevat akın akın Anıtkabirden ayrılıyordu, kapıda bekleyen yüzlerce sivil vatandaşı içerisi boşalınca alacağız diye bir saat beklettiler. Her rütbeden oluk, oluk, bölük bölük binlerce asker önümüzden geçerek Anıtkabirden çıkıyordu. Bir saat boyunca eşimle ben, elimizde Türk Bayraklarını sallayarak O askerlere gırtlağımız yırtılırcasına " Atatürk nerenizdeeee? Atatürk nerenizde?" diye bağırarak soru yönelttik. Bütün askerler başları önde hiç cevap veremeden geçip gidiyor bir an evvel oradan uzaklaşmaya çalışıyorlardı. İçlerinden bir subay bana doğru dönerek elini yüreğinin üstüne koyup "burdaa" deme cesareti gösterdi. Bunun üzerine ben "Sizde Yürek var mı ki Atatürk oranızda olsun?" diye bağırdım. Zavallı subay'ın cevabı " sen de haklısın ya, ne diyeyim be kardeşim" dercesine çaresiz bir bakış fırlatmak oldu. Yürürlükten Tayyip beyin emriyle kaldırılmış , artık olmayan bir bayramı kutlamaya gelmişti çaresiz üniformalı yığınlar. Ne hazin bir durum Allahım. "Atatürk içimizdeeee " diye yıllarca bağırarak bizleri kandırıyorlarmış meğer. İşte, Tayyip Beyin iptal ettiği Cumhuriyet Bayramımızdan hatıralarımızda kalacak acı görüntüler bunlar oldu bugün. Cumhuriyet Bayramımızı özgürce, gururla, şerefle yeniden kutlayabileceğimiz günlere kavuşmak dileğiyle.

Yusuf Kurtoğlu.....


Konu Başlığı: Ynt: YORUMSUZ ALINTI..BİR 29 EKİM GÜNÜ ANITKABİR GÜNLÜĞÜ
Gönderen: açina üzerinde 29 Ekim 2011, 12:18:05
 N e yazacağımı bilemedim bu acı , çaresizlik ve hüzün dolu alıntıya. Sözün bittiği durumlardan bir daha.... :( >:(


Konu Başlığı: Ynt: YORUMSUZ ALINTI..BİR 29 EKİM GÜNÜ ANITKABİR GÜNLÜĞÜ
Gönderen: YigitKam üzerinde 29 Ekim 2011, 13:31:01
Kanı Türk olanlar kendilerine Türkçü demeseler dahi, Türkçü olarak yaşıyorlar. Türk milleti aslında kendisini bilmekte ne olduğununda ama bazı şartların olgunlaşması mı gerekiyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum.