Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Tolga Akgöz üzerinde 05 Mayıs 2016, 21:55:21Konu Başlığı: Yeni başbakan düşük profilli olacakmış
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 05 Mayıs 2016, 21:55:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dönem konuşma metinlerini hazırlayan ve bu sabah Erdoğan ile görüşen AK Partili vekiller arasında yer alan Ünal, Habertürk TV'de Balçiçek İlter'in sorularını cevapladı.

AK Parti'deki yeni dönemi "yumuşak geçiş" olarak değerlendiren Ünal'ın açıklamaları şöyle:

"Diğer partilerde göremeyeceğiniz bir değişim sürecini yaşıyoruz. Biz 21 ay boyunca hiçbir şeyi konuşmadık. Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki meseleler konuşulmaz. Aile içindeki mahrem konular ama çok kolay geçmiş bir süre değildi. Bu sorunlar ortalığa dökülmeden çözüme kavuşuyor. Sütliman bir süreç yaşamadık. Sayın Başbakanımız da ifade etti, Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Güçlü cumhurbaşkanı, güçlü başbakan’ demişti. Ama böyle olduğu zaman Türkiye'nin iyi idare edilmediğini gördük. Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakanın iyi sonuçlar doğurmadığını gördük. İkisini itham etmek mümkün değil. Cumhurbaşkanı ve başbakan ilişkileri hep sorunluydu. Birbirlerini çok iyi tanıyan iki isim buna rağmen görüş ayrılıkları ortaya koydu. Çok yumuşak bir geçiş gerçekleşti. Bu süreç Cumhurbaşkanımız tarafından yönetilmiş bir süreç değildir.”
"Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak"


diyen Ünal, Erdoğan'ın daha etkin olacağını belirterek, "Fiili olarak oluşan durum bundan sonra da devam edecek. Türkiye açısından daha sağlıklı olacak" diye konuştu.

Kaynak: http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/363197/yeni-basbakan-dusuk-profilli-olacakmis


Konu Başlığı: Ynt: Yeni başbakan düşük profilli olacakmış
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 05 Mayıs 2016, 21:58:14
Berat Albayrak'ın Akp başkanlığına hayırlı olsun diyeceğiz gibi duruyor.


Konu Başlığı: Ynt: Yeni başbakan düşük profilli olacakmış
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 05 Mayıs 2016, 22:54:47
Bu da düşük profilliydi zaten.