Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Atatürkçü Turancı üzerinde 28 Ekim 2013, 18:12:38Konu Başlığı: Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Gönderen: Atatürkçü Turancı üzerinde 28 Ekim 2013, 18:12:38
Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kandaşlar. Ülkemizde Cumhuriyet'in ve Atatürk ilkelerinin hiçe sayıldığı,tarihe gömülmek istendiği bir dönemden geçiyoruz.Sizce önümüzdeki günlerde biz Türkçülerin atması gereken adımlar nelerdir?Neler yapmalıyız,nasıl bir tavır takınmalıyız,Cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin tekrar hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için.Bizzat biz Türkçülerin üstüne düşen görevler nelerdir? Esen kalın...

Tanrı Türkü Korusun Ve Yüceltsin!!!
 :Turkiye: :GokTurk:


Konu Başlığı: Ynt: Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Gönderen: Tunçyürekli üzerinde 28 Ekim 2013, 20:20:14
 Atatürk isminin daha fazla yıpratılmaması için, Atatürk ün adını kemalist-rus severlerin tekelinden kurtarmak gerekir. Şu ikileme iyi dikkat etmek gerekir. Ulusalcı birisi, millet düşmanlığını, Atatürk'ün ardına gizlenerek yapar ve Atatürk ü tam olarak anlayamayan veya tahsil hayatını devam ettirmeye imkan bulamayan kitlelere, Atatürk'ü nefret ettirir.
 Ümmetçi kişi de doğrudan Atatürk'ü düşman seçer, Türk milletinin başına gelmiş bütün felaketleri ittihat terakkiye, Atatürk'e, Enver Paşa'ya bağlar. Osmanlının hiç bir sorunu yokmuş, dolu dizgin ilerleyen bir devletmiş de Atatürk ve kadrosu gelerek kendi elleriyle yıkmış, koca bir coğrafyadan, küçücük Anadoluya hapsetmiş diye varsayarak saldırır.
 Türk milliyetçilerin alacağı pozisyon, işte bu ikiliden kaçarak daha farklı bir yerdedir. Atatürk'ü de tıpkı diğer Türk başbuğları gibi varsayarak isminin yıpratılmasına karşı olacak bütün tedbirleri alır ve hatta şunu da bilir ki Türk tarihi Atatürk ve cumhuriyetle başlamaz. Aynı derecede Osmanlıya ve Selçukluya, Hun'a, Göktürk'e de sahip çıkar.


Konu Başlığı: Ynt: Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Gönderen: Erlik Adana üzerinde 28 Ekim 2013, 20:25:03
Alıntı
Atatürk isminin daha fazla yıpratılmaması için, Atatürk ün adını kemalist-rus severlerin
tekelinden kurtarmak gerekir. Şu ikileme iyi dikkat
etmek gerekir. Ulusalcı birisi, millet düşmanlığını,
Atatürk'ün ardına gizlenerek yapar ve Atatürk ü
tam olarak anlayamayan veya tahsil hayatını
devam ettirmeye imkan bulamayan kitlelere, Atatürk'ü nefret ettirir.

Gerçekten Atsizcı olmak zordur diyorduk. Bunu başaranlara selam olsun!
Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.