YALNIZCA TÜRKÇE
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ocak 2020, 14:08:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: YALNIZCA TÜRKÇE  (Okunma Sayısı 1224 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« : 11 Eylül 2014, 19:49:24 »

Her Türk, Türklüğe hizmet etmek için vardır. Türklüğün yarınları için çabalamalıdır. Kültürün bütün alanlarında olduğu gibi dilde de bir yabancılaşma görülmektedir. Türkçe eşsiz ve ölmez bir dildir. Onu, kaideleri ile kullanmak, yaşatıp, yükseltmek ahlâklı ve iradesi güçlü, sağlam kimselerin hakkıdır.

Türk dili, araç ve oyuncak değildir. Türk dilini incelemek, başkalarına anlatabilmek, farklılığını akıl ve düşüncelere sunabilmek, doğru konuşarak, yazarak, fikirleri iyi ifade ederek olanaklıdır. Yaşamda her ilişkide, her nefeste yalnızca Türkçe, Türk Dili, Türk Edebiyatı ve Türk Dünyası demek, diyebilmek her şeyin üstündedir. Şimdi ve gelecekte hep var olmamızın tek nedenidir. Zira sorumluluk duygusu, duyguların en soylusudur. Sorumluluk duygusu taşımayan fedakârlık yapmaz, yapamaz. Böyle biri ne kadar zincirlerle bağlı olursa olsun, durdurulamayacak, önüne geçilemeyecek bir kuvvettir. İşte Türk budur! Kendine, bilgi edinme gücüne, yeteneğine, yapabileceğine güvenen, durmadan, usanmadan, bıkkınlık göstermeden, bilerek, isteyerek çalışan kişidir. İlgi duyarak, gönül vererek, benimseyerek, severek yaşatandır. O, kanında, ruhunda, düşüncelerinde Türkçe görür ve duyar. Türkçe bir sözcüğün yitip, gitmesine gönlü asla razı olmaz. Türkçe dilbilgisi kaldırılırsa, yazmayan, yazamayan bir nesil oluşturulursa, Türkçe Türklerin, Türk medeniyetinin, Türk kültürünün bütün özelliklerini nasıl taşır ve açıklar? Düşünce ve anlatım bozulursa, dilin zenginliği milli varlığın gücünü nasıl gösterir, güç kazanır? Milletin var olduğunu, yaşadığını belirleyen temel unsurlardan geriye en zor günlerde dahi büyük bir özenle korunması gereken ne kalır? Yazısında, konuşmasında içtenliğin, özgünlüğün, hayal gücünün, yansıttığı duygunun, özverili karakterin yüceliği, sadeliği, inceliği bulunur. Türkçe, bütün yabancı unsurlarla savaşma gerekliliğini ve milli inançları tüm coşkunluğu ile her fena unsura karşı şiddetle savunma zorunluluğu aşılar. Türkçe istekle, düşünceleri, duyguları, kendini anlatmayı öğretir.

Hayatta esaslı mücadele veren gerçek bir Türk ancak Türkçe kelimelerin kuvvetini bilir. Başkalarının gözleri ile gören, başkalarının kulakları ile dinleyen, ruh ve inanç kuvveti olmayanlar, kendileri gibi yabancı düşünceleri de birlikte getirir. Kendinin olanı anlayabilecek idrakleri yoktur.

Çi-Çi

06.09.2014
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2014, 19:52:18 »

Çiçi andam, tekrardan senin bu güzel yazılarını görünce mutlu oldum  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2014, 19:56:16 »

Çiçi andam, tekrardan senin bu güzel yazılarını görünce mutlu oldum  Gülümseme

Teşekkür ederim Mergen Kurt Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.111 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.