Yağmur ATSIZ-Türkiye Kürdistan devletini tanısın
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ekim 2020, 09:27:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yağmur ATSIZ-Türkiye Kürdistan devletini tanısın  (Okunma Sayısı 3084 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Maraslı_46
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« : 18 Şubat 2015, 22:38:04 »

Sûriye, Irak ve biz’

Batı kamuoyunda tedrîcen Sûriye ve Irak’ın, yıkıldıkdan sonra nasıl tekrar şekillendirileceği senaryoları gündemi işgâl etmeğe başladı.

Emînim ki bu konular Batılı başkentlerde ve bâhusus da Ankara, Moskova yâhut Pekin’de, ama en yoğun biçimde de diğer Arab ülkeleri yönetim kademelerinde aylardır en önemli günden maddeleri arasındaydılar. Ama kamuoyunda apaçık dile getirilmeye başlamaları yeni.

Evet, ne olacak Irak ve Sûriye’nin hâli?

Şimdi artık yıkılma, yâni târihe karışma meselesi açıkça konuşulunca Türkiye’nin de işin içine girmesi kaçınılmaz oluyor.

Çünki başka hiç bir komşusunun Irak’la Türkiye’ninki kadar uzun ortak sınırları yok. Toplam 1240 km. ve bunun 920 kilometrelik kısmı Sûriye ile olan ortak sınır.

Ayrıca sınır bu kadar uzun olmasa dahî mültecîler meselesi yeterince yakıcı.

Dün îtibâriyle 4 milyon nüfuslu Lübnan’a sığınmış Sûriyelilerin sayısı 1,5 milyon; Ürdün’e 900.000; darmadağın Irak’a 800.000; Suûdî Arabistan’a 600.000, hattâ dörtbin km. uzakdaki Almanya’ya 45.000 Sûriyeli sığınmış.

Bize gelenlerin sayısı 1 milyon 66.000 kişi, dün îtibâriyle...

Şimdi öyle görünüyor ki 1916’da Umûmî Harb’den sonra Osmanlı İmparatorluğu’nu silerek yerine kendi düzenlerini kurmak üzere haritalar hazırlayanlar, son kullanım târihleri sona eren Sûriye ve Irak’ın yerine nasıl bir harita çizileceğinin hesablarını yapıyorlar.

Bu yeni haritada yeni bir devlet daha var: Kürdistan.

Ancak bu ismi var cismi henüz yok devletin sınırları da henüz muallâk...

Öte yandan Kürdlerin nüfus çoğunluğunu teşkîl etdikleri bölgenin en büyük bölümü Türkiye sınırları içerisinde bulunuyor.

Batılı kaynakların toplam Kürd nüfûsuna dâir genellikle kabûl etdikleri rakam 20 milyon civârı. Bunun 10 ilâ 13 milyon kadarı ise, yine aynı kaynaklara göre Türk yurddaşı.

Yâni ilk kademede sâdece Irak ve Sûriye’nin kuzey kesimlerinde bir bağımsız Kürd devleti kurulsa bile bir süre sonra gözünü ister istemez Türkiye’deki soydaşlarına ve elbet onların yaşadıkları bölgeye dikecek.

Bu gelişme önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin başını epeyi ağrıtabilir.

Bunun kansız, suhûletle ve heriki tarafın da içine sindirebileceği bir çözüme bağlanması bence şu şekilde olabilir:

Türkiye, uzun bir kış uykusundan nihâyet tekrar uyanabilir ve büyük devlet olduğunu bi’ zahmet yeniden hatırlayabilirse var gücüyle kuzey Irak ve Sûriye’de bir bağımsız Kürt devleti kurulmasına önayak olur; o devleti en önce tanıyan de yine Türkiye olur ve bu yeni devletin güçlenip ayakda kalmasına destek verir.

Sonra Ankara bu Kürdisten Cumhûriyeti’ne, kendi güneydoğusundaki Kürd çoğunluklu birkaç ilin de katılmasına paralel olarak iki devlet arasında bir federasyon kurulmasını önerir.

Türkiye’nin Başkenti Ankara kalmaya devâm ederken Kürdistanınki de muhtemelen Erbil olacakdır.

„Birleşik Cumhûriyet”in başkenti ise İstanbul olabilir.

Bu, dürüstçe bir çözümdür ve böyle bir formasyon 21. Yüyıl’da bütü Önasya, Doğu Akdeniz ve Balkanlar’ın en önemli aktörü olabilir.

Bu konu bizi daha çok yıllar meşgûl edecek gibime geliyor...
Yağmur ATSIZ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kültiginyenilmez
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2015, 13:34:08 »

Babasının fenotipini ne kadar almışsa babasının şerefini o kadar alamamış.Atsız Ata hayatta olsaydı elleriyle boğardı bu mankurtu..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2015, 19:39:25 »

Atsız Ata'nın yolunda olmadığı açık. Yazık... Söylediklerine gelince Türkiye'de her kim iktidar olursa olsun adını bile anmak istemediğim o hayali K.distan'a asla izin vermemelidir. Böyle bir şeyin fiili olarak gerçekleşme olasılığı güçlendiği anda oraya ordularımızın birini göndermeli ve zaten bizim olan toprağı geri almalıdır. Bu hayali ülke bir batı projesidir. Tarihteki ilk Kürtçe sözlük bile 1738'de yazılan italyanca-kürtçe sözlüktür. Sözlüğü yazan ise yaşamının 18 yılını o yıllarda Diyarbakırda geçirmiş olan ve Papalık'ın görevlendirdiği bir papazdır. Batının gözü hep ülkemizde ve topraklarımızdadır görüldüğü gibi daha o zamanlardan beri bu herifleri destekliyorlar.

Türkçü'nün yapması gereken ise öncelikle yaşamının her aşamasında, başında ne geçerse geçsin, bir Türkçü olduğunu unutmamaktır ve bu uğurda en azından bireysel savaşımını vermekten korkmadan yola devam etmektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tarsuslu
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 21« Yanıtla #3 : 01 Mart 2015, 18:15:31 »

Vay bee en büyük Türk milliyetçisinin oğlu tam bir Kürt dostuymuş.

Bir kaç sene önce Samsun'da Ahmet Türk'e saldırdıklarına yine en büyük
tepkiyi Yağmur Atsız vermişti.

YAĞMUR ATSIZ: AHMET TÜRK'E YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUM.

Ünlü Türk milliyetçisi Nihal Atsız’ın oğlu olan Star gazetesi köşe yazarı Yağmur Atsız, “Nefretle kınama” başlıklı yazısında, kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’e yapılan saldırıya tepki gösterdi. Atsız, tepkisini şöyle ifade etti:

“Önce Sayın Ahmet Türk’e Samsun’da revâ görülen zorbalığı tiksintiyle karşıladığımı belirtmek isterim. Herhangi bir siyâsî görüşün temsilcisine “ince fikir” yerine “kaba kuvvet” ile karşı çıkmak zekâ ve ahlâk yoksunluğunun kanıtıdır, belgesidir!

Mütecâvizler, feslerini önlerine koyarak bir düşünsünler bakalım, acabâ kendi tarafdâr oldukları bir politikacı böyle bir saldırıya mâruz kalsaydı ne hissederlerdi?

'Düşünmek' kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için sözlüğe bakmalarını tavsiye edecekdim ama okuma yazma bilmeleri ihtimâli son derece zayıf olduğundan boş yere kafalarını karıştırmak istemediğim için vazgeçiyor ve güvendikleri birine sormalarını daha doğru buluyorum. O onlara şifâhen anlatsın! Öte yandan kafalarının karışması da fenâ olmazdı, zîrâ böylece belki düzelirdi.”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Maraslı_46
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #4 : 01 Mart 2015, 18:56:52 »

Kendisine akil insanlar heyetine girmesini tavsiye ediyorum.Arayıp da bulamayacakları biri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #5 : 01 Mart 2015, 19:24:51 »

 Öyle babaya böyle oğul. Atsız'ın kemikleri sızlıyor, bunun derdi bağımsız kürdistan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #6 : 01 Mart 2015, 23:35:55 »

Taşıdığı soyadına şükür etsin, diyecek çok şey var ama... Bir laf vardır anadoluda ite yapılacağı biliriz ama sahibinin hatırı var diye..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Tengiz Kağan
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80« Yanıtla #7 : 02 Mart 2015, 06:45:55 »

Rahmetli babası hayatta olsaydı bu hayırsız evladı eşek sudan gelinceye kadar döverdi. Gerçi biz Türkçüler olarak bunu dövsek belki aklı başına gelirde....bizim kabatimiz sahip çıkmıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.