Rıza ZELYUT ''Bana tetikçi diyen sümüklü gazeteci''
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2021, 10:35:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rıza ZELYUT ''Bana tetikçi diyen sümüklü gazeteci''  (Okunma Sayısı 2063 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 08 Nisan 2010, 19:39:52 »

Rıza ZELYUT ''Bana tetikçi diyen sümüklü gazeteci''

Normal zamanlarda olsa, kimsenin adam yerine koymayacağı zavallılar, şimdi arkalarını iktidara dayamışlar; fetva verip kelle almaya kalkışıyorlar. Eskiden olsa şair; 'Yuf borusu' çalardı böylelerine...
Şimdilerde ise, sırtları sıvazlanıyor, ellerine kalem, kalemlerine köşe veriliyor; hatta genel yayın yönetmeni gibi sahte madalyalar da takılıyor bunlara.


 'Vur çocuğum!' deniliyor.


İşte bunlar, aşağılık kompleksi ile kıvranan ruhlarını; mağdurlara vurarak tatmin etmeye uğraşıyorlar. Savunmasız insanlara ortaçağ işkencecileri gibi saldırmak küçüklükten kaynaklanan o kompleksi apaçık yansıtıyor. Bakın şu yandaş denilen gazetelere, bu işkenceci ruhu görün. Kim ki bu iktidara karşı ise, bu sözde gazeteciler onları düşman sayıyorlar; cihat ilan ediyorlar. Bunların; Ergenekoncu diye tutuklananlara yaptıklarına bakın, rezaleti görün. Bir kez daha yazıyorum: Varsa bunların içlerinde darbeye kalkışan; sorsunlar hesabını.


Bugün darbe karşıtı gibi gözüken bu yandaş/yalaka takımı her zaman darbeleri alkışlayan yani postal yalayan geleneğin ürünüdür. Alın bir örnek: Çevik Bir'e, niye el sürmüyorlar?


Hem 28 Şubat mağduruyuz diye yaygara ediyorlar; hem de 28 Şubat'ın baş aktörüne toz kondurmuyorlar. Çünkü; Çevik Bir Amerikancı idi.


28 Şubat ile de AKP'nin iktidara gelmesinin önü açılmıştı. 28 Şubat darbesi, cumhuriyete karşı yapılan, Amerikancı tarikatçileri iktidara getirmeye yönelik bir operasyondu. Ve bu yüzden, AKP hükümeti Çevik Bir'e de 28 Şubatçılara da dokunmaz; bilmem nerelere yazıldığı iddia edilen belgelerden de 'Bana darbe yapılacaktı!' diye suç imal ettirir. Olmuş darbeleri görmezden gelip de olmamış darbe üzerinden kıyamet kopartanlara ancak ahmaklar inanır.


Kendilerine önceden aktarılan komploları, 'Şöyle olacak, böyle olacak!' diye yazıp bunlar olunca da 'Bakın nasıl büyük habercilik yapmışız!' diye övünenler, Ziya Paşa'nın 'merd-i kıpti'si bile olamaz.
Adam, derede yıkanırken, elbiselerini çaldırmış. Çaresiz kalınca çıkmış, eliyle yüzünü kapatıp evine doğru koşmaya başlamış. Gören birisi karşıdan bağırmış: 'Uşağım yüzünü kapatacağına önünü kapat, önünü!' Sen, ey işkenceci gazeteci, tersini yap, yüzünü kapat...

*ONLAR SUÇSUZDUR*
26 Mart tarihinde yazdığım yazıda, Bugün Gazetesi'ndeki bir haberi eleştirip Hakim Oktay Kuban'ın suçlanmasını iftira ve insafsızlık olarak nitelemiştim.

Uydurdukları yalana, 'öne sürüldü' veya 'iddia edildi' gibi kuyruk takan tetikçi gazetecileri eleştirmiştim. Bu gazetenin başına getirilen Amerikancı tarikat yetiştirmesi bir sümüklü, bana 'tetikçi gazeteci' diyor.
Bak çocuk! Tetikçi; iktidara hizmet eden alçağın tekidir. Tetikçi; menfaati için, patronuna çıkar sağladığını sanarak mağdur insanları karalamaya, onları iktidarın çıkarı doğrultusunda ezmeye kalkışan insafsız ve imansız kişidir.


Allah'a şükür ki 40 yılı aşkın yazı hayatımda hiçbir zaman, hiçbir iktidarın hizmetine girmedim.
Çok sevdiğim Bülent Ecevit'in başbakan olduğu dönemlerde de onu eleştirdim. Hatta, 'Gidişiniz olsun da dönüşünüz olmasın!' diye beddua bile ettim. Kim ki bir iktidarın emrine girer de mağdur ve mazlum insanları ezmeye çabalarsa; sonu düşük iktidarlardan daha kötü olsun. Bak kompleksli çocuk. Ergenekon tutuklusu adı altında baştan suçlu ilan ettiğiniz o kişilerin tümü benim gözümde suçsuzdur. Ne zaman ki yargılama biter, mahkum olurlar; ancak o zaman suçlu sayarım. Bu kararım sadece onlar için değil. Sayın Tayyip Erdoğan, mahkum edildiğinde de 'Şiir okudu diye insanı hapse koyamazsınız. Bu durum bırakın modern hukuku, şeriat hukukunda bile yoktur!' diye yazmıştım. Necmettin Erbakan
Hoca hapse çarptırıldığında, suç siyasi olmadığı halde; 'Bu yaştaki insanı hapse koymak doğru değildir!' biçiminde tavır takınmıştım. Hapse düşen birisine bir de ben vurmaya kalkışmam. Çünkü ben insanım ve Müslümanım. Müslüman olmanın temel şartının insaf olduğunu iyi biliyorum. Bu yüzden tutuklanan insanları savunurum; özel bir haksızlıkla daha da ezilmelerine karşı çıkarım. Bu tavır benim gibi cumhuriyetçi ile senin gibi Amerikan tarikatçisi arasındaki farkı gösterir. Bak cahil tetikçi: Türkiye'de darbe mağduru, darbe muhkumu bir yazar var ise hem de sadece yazdığı kitap yüzünden sıkıyönetim mahkemesinde cezalandırılmış bir yazar var ise; o; yazar Rıza Zelyut'tur. Var mıdır sizin
yandaşlardan bir darbe mahkumu?
Beni darbe yandaşları arasına sokan sizin Balyoz planınızdaki o kayıt da Balyoz planının sahte olduğunu gösteren önemli bir delildir. Şu an hem hükümetin hem de genelkurmayın akredite etmediği gazeteci olarak kendi konumumla iftihar ediyorum. Bir gün benim seviyeme gelebilirsen; ki buna imkan yok gözüküyor; kendinin tetikçi olduğunu sen de kabil edeceksin.

Rıza ZELYUT

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2010, 22:44:30 »

Kandaşlarım ben bu konuda bir konferansa katıldım 28 şubat döneminin dış işleri bakanı konuşmacı idi konuşmasını genel olarak özetliyecek olursak cıa işbirlikli olduğunu söyledi sizce nedir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2010, 02:27:04 »

28 Şubat süreci konusunda ki fikrine kesinlikle katılmıyorum. Köşklerde  tarikat şeyhlerine yemekler düzenlenen bir zamandan bahsediyoruz. Şu an bu durumun o dönemin bin misli kötüsü olması bu gerçeği değiştirmez.
Kesinlikle haklı olunan ise bu hükümetin TÜRKİYE' ye hizmet etmediğidir. ABD, İSRAİL, BOP neresi dersek diyelim; milletimiz için bir uygulama yoktur. Aksine bir yıkım, bir sindirme, bir dikta rejimine sürüklenmekteyiz. Yurdumuz da her alanda  kaosa gidiş vardır. Elektriğinin yüzde elli dört' ünü dışarıdan alan; ana arterleri özelleştirme adında kimlere? satılan; TÜRK olmanın suç olacak duruma geldiği; topraklarını yabancıların aldığı saymayla bitmeyecek bir saçmalıklar Cumhuriyeti olduk. Kesinlikle her darbe bir milleti en az 10 yıl geriye götürür. Lakin bu bin yıllık geriye gitmekten iyidir! Devletimizin neredeyse yönetim şeklinde meydana gelecek değişikliklere hiç bir şey yapamayan bir yargımız; şehit haberlerine karşılık taziye yayınlayan; şehit yakınlarına eşlik etmenin dışında bir şeyini göremediğimiz bir Silahlı Kuvvetlerimiz var. Sn. RIZA ZELYUT yazısında AKP hükümetinin yine bir çelişkisini göstermiş. Yakın geleceğimiz milletimiz gözünü kapamayı sürdürdükçe hiç iyi görünmüyor. T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.169 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.