Utanç Verici Kadrolaşma Devir şimdi Tayyiplerin mayyiplerin devri EMİN ÇÖLAŞAN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 23:44:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Utanç Verici Kadrolaşma Devir şimdi Tayyiplerin mayyiplerin devri EMİN ÇÖLAŞAN  (Okunma Sayısı 2014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 05 Aralık 2009, 18:20:03 »

 EMİN ÇÖLAŞAN     4 Aralık 2009

Utanç Verici Kadrolaşma

Sevgili okuyucularım, size bugün birinci sayfamızda yer alan bir fotoğraf, bir de belge sunuyorum. Bunlar, AKP’nin devlette nasıl vicdansızca, acımasızca kadrolaştığının somut örnekleri.

Türkiye Kalkınma Bankası (TKB) bir devlet bankası. Kamunun tek kalkınma ve yatırım bankası. Merkezi Ankara’da. Başına genel müdür olarak Abdullah Çelik isimli bir şahıs getirildi. AKP elbette burada da kadrolaşacak! O zaman ne yapılacak? İstanbul’da bir şube, ya da müdürlük açılacak ve kendilerinden olmayan bürokratlar Ankara’dan İstanbul’a şutlanacak. Hepsinin yerleşik düzeni Ankara’da. Hesap şöyle: Bazıları gitmeyecek ve istifa edecek, bazıları ise emekli olacak… Ve bu suretle yandaşlar için boş kadrolar elde edilecek ve oraları kendi adamlarıyla doldurulacak.

27 Ekim 2009 tarihli resmi tebligata bakınız:

“Genel Müdürlük makamının olurları ile Hazine Müdürlüğü’nün İstanbul faaliyetlerinin yürütülmesinde görevlendirilmek ve SÜREKİ OLARAK İSTANBUL’DA GÖREV YAPKAK ÜZERE Hazine Müdürlüğü’ne atanmanız uygun görülmüştür. Bilgileriniz görevinize başlamanızı rica ederim. İsmail Denek, İnsan Kaynakları Md. Yardımcısı.  Kadriye Metin, İnsan Kaynakları Müdürü.”

Evet, bu devlet bankasına yıllarca Ankara’da hizmet veren 64 personel, bu emir doğrultusunda İstanbul’a sürgün edildi. Peki, İstanbul’da ne yapıyorlar?

İş güç yok. Kendilerine verilen kocaman bir salonda bomboş oturuyorlar. Masa yok, yeteri sandalye yok, hiçbir şey yok.

Bütün düzeniniz Ankara’da kurulmuş. Eviniz barkınız hep Ankara’da. Çocuklarınız orada okuyor… Ve bir gün sizi İstanbul’a postalıyorlar. Durup dururken! Bu durumda yapmanız gereken iki şey var: Ya istifa edeceksiniz,ya da emeklilik süreniz dolduysa, emekli olacaksınız.

Her iki koşulda da kadroları boşaltıp AKP yandaşlarına yer açmış olacaksınız. Amaçları zaten bunu başarmak!

Şimdi, İstanbul’a şutlanan uzmanlar tarafından düzenli olarak tutulan ve topluca imzalanan şu tutanağa bakalım da, rezaletin boyutunu daha iyi görelim:

“İstanbul’da göreve başladığımız 1 Kasım 18 Kasım 2009 tarihleri arasında çalışma ofisi için gerekli olan kırtasiye, telefon, faks, bilgisayar, gerekli donanım ve altyapısı bulunmayan, girişi çıkışı kartlı sistemle yapılan, Ankara genel müdürlükten sürekli olarak kamerayla izlenen, 54 masanın bir arada bulunduğu sıkışık fiziki mekânda, bu hafta hiç iş verilmediği için sadece oturmakla zaman geçirilmiştir. İmzalar…”

                                                          ***

Bunu sadece Türkiye Kalkınma Bankası’na yapmıyorlar. Her yerde aynı uygulamaya tanık oluyoruz. Devleti ele geçirdiler.

Mustafa Kemal Atatürk’ün makamı dâhil.

Ele geçiremedikleri iki yer kaldı: Türk silahlı Kuvvetlerinin tamamı ile yargının bir bölümü.

Şimdi bütün uğraşları bu eksikliklerini(!) en kısa zamanda gidermek. Bu nedenle Türk Ordusu “Düşman” ilân edildi.

Yalaka, yağcı ve şamatacı AKP-Fethullah medyası o yüzden Türk ordusu’nun üzerine gidiyor.

Plânın ikinci aşaması ise yargının tamamını en kısa zamanda ele geçirip işi bitirmek. Bu amaçla gerekirse Anayasa, gerekirse yasarlı değiştirip yarı bağımsız yargıyı bile karşılarında esas duruşta durdurmak.

Bu kadrolaşma konusunda en ufak bir ödünleri yok. Sürekli gözdağı veriyorlar. Odacıdan çaycıya, genel müdürden savcıya, istemediklerini sürgün ediyorlar, istediklerini elinden tutup yüceltiyorlar.

YÖK’e bakın!

Üniversitelerden sorumlu olan bu kuruluş artık AKP’nin bir şubesi. Başka hiçbir izahı yok. Orada eğitim, öğrenim, üniversitelerin sorunları falan değil; her üniversite ve fakültenin nasıl tek tek ele geçirileceği konuşulup tartışılıyor… Ve başarıyorlar! Çankaya’da oturan şahısla aralarında muazzam bir işbirliği var. Üniversitelerdeki rektör seçimlerinde en düşük oyu alan adaylar, sadece ve sadece kendi yandaşları olduğu için YÖK tarafından Çankaya’da oturan şahsın önüne gönderiliyor, onlar rektör seçilip yandaş üniversiteler yaratılıyor.

İmam hatip liseleri, AKP’nin arka bahçesi. Buralarda okuyan on binlerce çocuğun beyni, yıkanıyor ve hepsine direktif veriliyor: “Amacımız, Fethullah’ın gösterdiği yoldur. Hepiniz sınavlarda hâkim, savcı, avukat, kaymakam, subay ve astsubay yetiştirilen okulları tercih edeceksiniz. Devleti böyle ele geçireceğiz.”

O yüzden üniversite sınavları için “Meslek Liselerine” katsayı eşitliği getirdiler. Bunlar açısından meslek liseleri, sadece arka bahçeleri olan imam hatip liselerdir ve bu kıyak onlar için yapıldı. Devlet’i ele geçirmekte imamlara ayrıcalık sağlanması için! Öteki meslek liselerinin esamisi bile okunmaz.  

Dikkat ediniz, Danıştay bu konuda yürütmenin durdurulması kakarı verince çıldırdılar. Kendini Ergenekon davasının “savcısı” ilân eden Tayyip “Bu karar ideolojik” deyiverdi! Sen kimsin, hangi hukuk bilginle bunu söyleyebiliyorsun?

Kadrolaşma, devletin ele geçirilmesi, işte böyle sürdürülüyor. Türkiye Kalkınma Bankası’nda yargıya, Çankaya’dan odacılara kadar…

Şimdi, birinci sayfamızdaki fotoğrafa, İstanbul’a sürülüp bomboş oturmaya mahkûm edilen emekliliğe veya istifaya zorlanan uzmanların yüz ifadelerine bir kez daha bakın.
Devir şimdi Tayyiplerin mayyiplerin devri. Ancaaak, gün gelecek devran dönecek ve bu yapılanların hesabı tek tek sorulacak…
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2009, 18:53:37 »

 
                      BAK ÇÖLAŞAN ! SENİ 9 KÖYDEN KOVARLAR HA !.. GİDECEK NE KÖY NE DE KASABA BULAMAZSIN. ONA GÖRE !.. Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2009, 19:11:11 »

kAM kandaşım, Bütün Türk milletini ilgilendirecek bu üzüntü veren kadrolaşma Ülkemizin hemen hemen her yerinde var.Devletin ele geçmediği yerleri kendi çıkardıkları yasalarla,hiç bir suçu ve günahı olmayan mahsum insanları lekeliyerek bulundukları mevkilerden ya çıkarıltılıyorlar yada istifa etmeleri sağlanıyor.Bunların yaptıkları,din ve imanla uyuşmadığı gibi, zavallı insanların duygularıyla oynayarak, kendi pisliklerine  bulaşmış siyasetlerine alet ediyorlar.Taraftarlarını kendilerine o kadar sıkı sıkıya bağlamışlar ki, bütün pisliklerini gördükleri halde yine de desteklemeye devam editorlar.Uyuyan halkımızın bir şekilde uyandırılması gerekiyor.Şimdi devir onların devri, nasıl olsa elbet birgün devir değişir mantığıyla hareket etme zamanı olmadığı kanısındayım.Bir an önce bir yerlerden başlayıp, bu saltanatlığın sonlanması için büyük çabalar göstermeliyiz.Benim anlamadığım konu,kime sorsam "Ben bu hükümeti desteklemiyorum.Oy bile vemedim.İşim yok ,aşım yok.Çoluk çocuk evde aç sefil perişan" dedikleri halde yine eski zihniyetleri devam ediyor.Bu da gösteriyor ki, milletin yoksulluğundan  veya satılmışlığından kaynaklanıyor.Başka türlü bu kadar yakınlık göstermelerine bir anlam vermiş değilim.Olup bitenlere duyarsız kalmamak  adına , anlamaları için gösterdiği çabadan dolayı ÇÖLAŞAN'ı kutlamamız gerekir.Adam kelleyi koltuğuna  koyumuş,Kendince belki sıkıyorsa...diye düşünüyordur..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2009, 20:04:42 »

 Cölasani sevmiyen ölsün Kamuoyuna mal olmus cok degerli büyük bir aydin. Kimsedende zerre kadar korkusu yok. Ankara belediye baskani ibne melih gökcekin korkulu rüyasi Mehmet ali birand satilmisininda büyük bas agrisi Sanirim evdesi Tansel Cölasan danistay üyesi  Katsayi kanununda büyük etkisi olmustur Burada ordunun tamamini ele geciremediklerini ifade etmesi,pek gercegi yansitir gibi degil Keske söyledigi gibi olsaydi. Yarginin bir bölümünü ele gecirdiler derken,anayasa mahkemesini kast ediyor olabilir Hasim kilic zaten bunlardan Cankayada oturan sahisla ilgili tespitleri cok isabetli Yine cok isabetli bir tespit,bu devranin böyle dönmeyecegi hususu,iktidardan dustukleri anda,bunlari ne usakligini yaptiklari amerika nede avrupa birligi kurtaramiyacak Hesabi yüce divanda verecekler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.