Ulusal bütünlüğe inanan kürtlerin yanındayız
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 19:40:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ulusal bütünlüğe inanan kürtlerin yanındayız  (Okunma Sayısı 2798 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Dr.azerkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« : 05 Eylül 2009, 20:31:24 »

Ulusal bütünlüğe inanan kürtlerin yanındayız

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “demokratik açılım” konusundaki çağrısına ilişkin olarak, “CHP senin yanında değildir, CHP milletin yanındadır, Türkiye'nin ulusal bütünlüğüne inanan Kürt kökenli vatandaşların yanındadır” dedi.

Deniz Baykal, Aydın'ın Didim ilçesi Akbük beldesinde Belediye Başkanı Elçin Sandalcı'yı ziyaret etti ve belediye binası önünde vatandaşlara seslendi. Türkiye'de ekonominin kötü gittiğini ve yolsuzlukların hesabının sorulmadığını öne süren Baykal, iktidarın yargıyla, askerle, üniversitelerle sürtüşme içinde olduğunu savundu. Çiftçinin, esnafın perişan edildiğini belirten Baykal, şunları kaydetti:

“Bütün bunlar yetmemiş gibi başımızı bir kimlik kavgasına durduk yerde soktular. Öyle bir hava yarattılar ki herkes, Türkiye'de bir kimlik bunalımı içinde sürüklenmek zorunda oldu. Herkese 'Senin soyun ne, sopun ne, nereden geliyorsun, aslın ne?' Sana ne arkadaş? Biz burada 70 milyon insan huzur içinde yaşıyoruz. Ne diye etnik kimliğimizi ortaya çıkararak birbirimizle karşı karşıya getirmeye çalışıyorsun? Türkiye şimdi her işi gücü bıraktı, bu etnik gerilimi yaşıyor. Yanlış olmuştur. Yanlış, gereksiz. Ne yapacaksan çık yap. Memleketin ihtiyacı neyse yap, ama insanları bölme, parçalama.”;

İktidarın “demokratik açılım” çalışmalarını, anaların gözyaşını dindirmek amacıyla başlattığının savunulduğunu ifade eden Baykal, anaların ağlamasının nedeninin, “eline silah alan birilerinin Türkiye'nin ulusal bütünlüğüne karşı savaş açması” olduğunu, o nedenle anaların gözyaşının aktığını dile getirdi. Baykal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Anaların gözyaşını durdurmanın yolu, Türkiye'yi bölmek isteyenlere 'Gel arkadaş ne istiyorsun? Sana istediğini vereyim, çok da isteme, şimdilik bununla idare et, gerekirse sonra bakarız' diyerek anlaşma yapmak mı? Böyle şey olur mu? Bu memlekette, Türkiye'nin doğusunda, batısında, her yerinde, milyonlarca Kürt kökenli kardeşimiz, huzur barış içinde yaşıyor. Yaşamaya da devam edecek. Onlar onlar bizim öz kardeşlerimiz. Bu memleketin parçası. Bu memleketin bir tapusu var. O tapu 70 milyon insanda aynı anda var. Hepsi kardeş, ne olursa olsun, mezhebi, inancı, kökü, kökeni ne olursa olsun.

Şimdi birileri çıkmış, 'Türkiye'yi böleceğiz' diye savaş açmışlar. Kürt kökenli insanların temsilcisiymiş gibi ortaya çıkmaya çalışıyorlar. Hükümet de bu tuzağa düşüyor. Onları Kürt kökenli insanların temsilcisiymiş gibi kabul ederek, onlarla doğrudan ya da dolaylı, açık ya da gizli temaslar yaparak müzakereler yapmaya çalışıyor. O insanlar, en fazla, bu memleketin milli bütünlüğü içinde yer tutmuş olan milyonlarca Kürt kökenli insanımızı rahatsız etmektedir. Onlar, en büyük huzursuzluğu bu nedenle çekmektedirler. Onları ne PKK temsil eder, ne başkası. Onlar kendi özgür tercihleriyle vatandaş olarak anlayışlarını ortaya koyarlar. Onları ayırmaya çalışmanın hiçbir anlamı yok.”

“YANLIŞ YOLCULUK”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “Bu yaklaşımın içinde CHP de yanımıza gelsin” diye tutturduğunu savunan Baykal, “Ne karar verebildi, ne somut hedef koyabildi. Konuşuyor, konuşuyor, o da gelsin, bu da gelsin diye” dedi.

Erdoğan'ın Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla DTP'yi ziyaret ettiğini, DTP yöneticileriyle anlaşarak ziyaretten çıktığını söyleyen Baykal, şunları kaydetti:

“Şimdi DTP diyor ki 'Muhatap biz değiliz, muhatap Öcalan'. Biz bu işin başında demiştik ki DTP ile Öcalan fark etmez. Bunlar henüz hiçbir somut sonuç alamadılar ama şimdiden milleti tedirgin, huzursuz ettiler. Milleti durduk yerde bir kimlik baskısı altına soktular. Biz düşünmüyoruz bile kim kimdir? Hepimiz Türk Milletinin parçasıyız. Niye bunu engellemeye çalışıyorsun? CHP bu konuda en çok kafa yormuş partidir, en çok rapor üretmiş, çözümü olan partidir. Bunların hepsini 20 yıldan beri söyleyip duruyoruz. Senin ne istediğini bilmeyen, bir o kapıya, bir bu kapıya giden, her gidişinde milleti telaşlandıran politikanın parçası olmayız.

Sen bir yolculuğa çıkmışsın, biz CHP olarak sana bu yanlış yolculukta yol arkadaşlığı yapmayacağız. Sen yol arkadaşı bulmuşsun zaten, CHP senin yanında değildir. CHP milletin yanındadır, Türkiye'nin ulusal bütünlüğüne inanan Kürt kökenli vatandaşlarının yanındadır. Etnik kimliği şu ya da bu olmuş bütün vatandaşlarının yanındadır. Gerçek barışın, huzurun kardeşliğin yanındadır. Önümüzdeki seçimlerde bunların hepsinin hesabını soracağız inşallah”

Baykal, Akbük'ten sonra Didim'e geçerek, burada kapalı pazar yeri ile itfaiye ve afet merkezinin açılışını yaptı.

Kapalı pazar yerinin açılışında konuşan Deniz Baykal, iktidar partisinin adının “Adalet ve Kalkınma Partisi” olduğunu ancak ülkede adalet ve kalkınma bulunmadığını savundu.

Türkiye'de eğitim dilinin ayrılmaya çalışıldığını söyleyen Baykal, bunun insanların bölünmesine neden olacağını dile getirdi.

Baykal, konuşmasının ardından Didim Belediyesi'ni ziyaret etti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
Adanalı_Türkçü
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2009, 20:36:43 »

Lafa bak belli zaten ya arap'ın yanında Samandağ'dasın ya Kürt'ün yanında diyarbakır'dasın..Sen hep böyle yanılgadasın... Hiç bir zaman Türk olamadın olamazsın onun için senin partin CHP'n Başbuğ Atatürk'ün kurduğu parti olamaycak..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2009, 20:40:13 »

KANI TÜRK OLMAYAN HERKESİN KENDİNE UYGUN BİR ÜLKE BULMASI EN UYGUNU!.. YOKSA SONU HİÇTE İYİ OLMAYACAK. BANA KALSA TÜRKELİNDE BİRTANE EL BIRAKMAM. MACARİSTANDAN MANÇURYA... TURAN BELLİ. O'NU DÜŞLÜYORUM. TTKY


 Türkiye GökTürk KURT  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Dr.azerkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2009, 20:52:02 »

CHP nin açılımlar konusundaki tutumunu daha önce de konuşmuştuk Deniz baykalın bundan önceki açıklamaları doğrultusunda Kürdü kardeş ilan etmesi pek de şaşılacak bir durum değil..Kürd etnik kimliği üzerine methiyeler düzen de bu adam değil miydi?Etnik kimlik kişinin şerefidir diyen bir siyasiden de fazlası beklenmezdi herhalde..Yine ve her zaman diyorum chp nin politikaları günü birliktir ve oy kaygısı taşır..işte en somut örnek birgünleri birgünleri tutmuyor bu düzenbazların..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
intikam01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2009, 21:11:40 »

chpden ne köy olur ne kasaba bence artık onların açıklamalarını buralara taşımak bile gereksiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2009, 23:02:41 »

KANDAŞLAR, DENİZ BAYKAL'DA ÇERKEZ ZATEN ONDANDA SIKI TÜRKÇÜLÜK BEKLEYEMEYİZ. TÜRKÇÜNÜN PARTİSİ KESİNLİKLE YOK. ANCAK HER PARTİDE AZDA OLSA DAĞINIK OLARAK TÜRKÇÜ BARINIYORDUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BUNLARI TOPARLAMAK İÇİN PARTİLEŞMEK GEREKLİ ANCAK MADDİ KONULAR OLDUKÇA SORUN. FİNANSMAN LAZIM. KOLAY DEĞİL AMA UMUTLUYUZ YİNEDE. TTKY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
umut1
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2009, 05:59:54 »

CHP de birtek Canan Arıtman ı seviyorum ermeni konusunda yine bir çıkış yaptı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
ToLuN HaN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2009, 11:03:29 »

Türkçülüğü yükseltmek istemeyen her kişioğlunun Tanrı cezasını versin..!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kök Tengri Türkü Korusun
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.26 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.