ULUSAL BASINDA BİR TÜRKÇÜ GRUP : BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Eylül 2020, 20:45:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: ULUSAL BASINDA BİR TÜRKÇÜ GRUP : BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE  (Okunma Sayısı 7122 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« : 02 Haziran 2011, 15:14:06 »

Önce köprüyü paylaşalım : Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.ntvhaber.tv/haber/755-nihal-atsiz-hoca-anildi.html


Kendilerine "BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE"Diyen grub'un samimiyeti gözlerden kaçmadı.Bozkurt işareti yaparak selam veren gençlere "MHP'li misiniz diye sorduğumuzda."
"Milliyetçiyiz" cevabını verdiler.Türk Milliyetçiyiz diye ekleme yapmayı unutmadılar.Bu gençler az sayıda olmalarının yanı sıra çeşitli illerd...en geldiklerinin altını özellikle çizdiler.

Haberin Tamamı

Alıntı
Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı 3 Mayıs Milliyetçiler Bayramı etkinliği kapsamında Büyük Türkçü Fikir adamı Hüseyin Nihal Atsız’ı kabri başında andı.


Programa Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanımız Sayın Gökmen KANTAR,


Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Sayın Abdurrahman BAŞKAN,


Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Adayları; Bülent DİDİNMEZ, Durmuş Ali TORLAK,Prof.Dr.Ümit Özdağ, Alper Kaan BORAN,MHP İstanbul İl Yöneticileri,Sanatçı Bozkurt İlham GENCER,Sefer Cami COŞKUN,MHP İlçe Başkanları,İlçe Ocak Başkanları ve çok sayıda ülküdaşımız katıldı.


Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Merhum Atsız Hoca için Kur’an’ı Kerim okunarak başladı.Okunan Kur’an’ı Kerim’den sonra Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanımız Sayın Gökmen KANTAR konuşmasında şunları söyledi.


”Bugün Bu gün bir 3 Mayıs ın daha yıldönümünde bulunuyoruz. Fakat ne acıklıdır ki vatanın umumi vaziyeti bizlere aynı 1940 lı yılları hatırlatıyor. Ne garip tecellidir ki milliyetçilik ayaklar altına alınmaya çalışılıyor. Neredeyse her gün vatanın bağrına düşen neferler alışılmış bir durummuş gibi gösteriliyor. Şehadet mertebesinin önemi kasıtlı olarak azaltılmaya çalışılıyor. İç te ve dış ta Türk milliyetçilerinin karşılaştıkları engeller her geçen gün daha da artıyor. Milliyetimizin ve mefkuremizin sembolü BOZKURT ayaklar altına alınıyor, bazı kendini bilmez aciz diller tarafından hakarete maruz kalıyor. Mili şef dönemindeki teslimiyetçi ve toplumun ruh sağlığını buhrana sürükleyen yönetim biçimi demokrasi kılıfı altında bizlere sunuluyor. Atsız ata’nın bizlere gösterdiği saf milliyetçilik yolu vatanımızın üzerindeki tehlikelerin bertarafında bizlere yardımcı olacaktır. Türk milleti milliyetine ve ortak mefkurelerine sahip olduğu müddetçe her şart altında bekasını ve ilerlemesini devam ettirecektir.3 Mayıs 1944 Türçülük ve Turancılık davasının yıldönümünde Hüseyin Nihal Atsızı,Başbuğum Alparslan Türkeş’i, Refet Körüklüyü ve diğer arkadaşlarını saygıyla yad ediyoruz.Ruhları Şad Mekanları Cennet olsun.3 Mayıs Milliyetçiler Bayramınız kutlu olsun."Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanımızın konuşmasında sonra Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Sayın Abdurrahman BAŞKAN’da konuşmasında "3 Mayıs 1944’te Başbuğumuz Alparslan Türkeş,Hüseyin Nihal Atsız,Reha Oğuz Türkkan,Necdet Sancar gibi abidevi şahsiyetlerin bayraktarlığını yaptığı bu yolda Türk Milliyetçileri olarak yolumuza devam ettiğimizi söyledi."

 


Kendilerine "BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE"Diyen grub'un samimiyeti gözlerden kaçmadı.Bozkurt işareti yaparak selam veren gençlere "MHP'li misiniz diye sorduğumuzda."
"Milliyetçiyiz" cevabını verdiler.Türk Milliyetçiyiz diye ekleme yapmayı unutmadılar.Bu gençler az sayıda olmalarının yanı sıra çeşitli illerden geldiklerinin altını özellikle çizdiler.Program Merhum Hüseyin Nihal Atsız Hoca’nın kabrine karanfil bırakılıp okunan dualarla son buldu.


Prof.Dr.Ümit Özdağ İstanbul Ülkü Ocaklarının programından sonra yalnız kabri ziyaret etmesi gözlerden kaçmadı.

KAYNAK: habererk                 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2011, 15:20:26 »

Güzel bir gelişme. Kendi adıma kıvanç duydum. Ama keşke MHP limisiniz sorusuna, "-Miliiyetçiyiz yerine Türkçüyüz" deselerdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2011, 15:23:27 »

Boğaçhan Kandaşım, Saluralp zaten heberi verirken, bağlanıtıyıda vermiş iletisinde. Sanırım gözünden kaçtı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2011, 16:38:13 »

Ruh adam 07, siz< çok iyi çalışıyorsunuz, inanıyorum ki yakında FOX ana habere de çıkarsınız bu gidişle, akıncı, öncü gurupsunuz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2011, 18:14:18 »

Biz Türkçüyüz dedik fakat haberci arkadaş sanırım tepki çekmemek için Milliyetçiyiz olarak değiştirmiş.Keza ben veya Kürşat hiçbir zaman milliyetçiyiz demeyiz.Her zaman her yerde Türkçüyüz deriz.Vel hasıl Türkçüyüz dedik değiştirilmiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2011, 18:39:47 »

Türk milleti uyanıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2011, 19:20:43 »

 Boğaçhan, buda gösteriyorki Haberi yapan ntv ve saz arkadaşları Türk kelimesini şimdiden çıkartmışlar lugatlarından. E kendileri bilir. Bizden şimdilik söylemesi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2011, 19:24:58 »

bdp ile pkk yı aynı görmeyen bir zihniyet var bu kanallarda
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
SoyuTürk Direnişçi Atsız Savaşçı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 40


« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2011, 20:49:08 »

Kandaş bu NTV o bildiğin NTV değil bildiğin NTV olsa bu haberi hiç vermezdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük aslında bir aşktır ve diğer hiç bir aşka benzemez çünkü bunun ateşi hiç sönmez...
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2011, 21:12:56 »

Türkçülerin eylem merkezi olma iddiasıyla ortaya çıkan Birleşik Türkçü Cephe'nin 3 Mayıs 2010 tarihinden 3 Mayıs 2011 tarihine kadar yaptığı etkinlikler.

Birleşik Türkçü Cephe'nin Bir Yılı


3 Mayıs 2010: Kuruluş Günü,Atsız Ata'nın Ziyaret Edilmesi,3 Mayıs Türkçülük Günü için Malazgirt Marşı Bestekarı Bahri Yüzlüer'le söyleşi.
4 Temmuz 2010: Doğu Türkistan'a destek yürüyüşü. "Doğu Türkistan'ın Namusu Bizim Namusumuzdur" ve "Atsız'ın Gençleri Doğu Türkistan Yolunda" pankartlarıyla yürüyüşe katılım. Türkçü sloganların atılması, yazılı ve görsel medyada Türkçülüğün temsil edilmesi.
5 Eylül 2010: Antalya'da "Türkiye'yi Bölme Planlarına Hayır" konferansının düzenlenmesi ve Antalya halkının bilinçlendirilmesi.
14 Kasım 2010: Antalya'da "Türkçü Örgütlenme'nin Zorunluluğu" konferansının düzenlenmesi.
10 Aralık 2010: Göktürkçe uzmanı Prof.Dr. Cevval Kaya ve Atsız Ata'nın yeğeni Kürşad Börüteçene'nin konuşmacı olarak katıldığı "Ölümünün 35. Yılında Atsız" konferansı.
11 Aralık 2010: Atsız Ata'nın kabrinin ziyaret edilmesi ve Kürşad Börüteçine ile Prof.Dr. Acar Sevim'in katılımıyla düzenlenen Birleşik Türkçü Cephe sohbeti.
12 Ocak 2011: Birleşik Türkçü Cephe takvimlerinin Atsız Ata'nın doğum günü sebebiyle 12 Ocak'ta basılması ve dağıtımına başlanması.
13 Şubat 2010 : "Türk'ün Pesimizmle İmtihanı" konferansının düzenlenmesi.
10 Nisan 2010:"Boğazlıyan Kaymakamı Milli Şehit Kemal Bey'i Anma" etkinliği.
Ayrıca başta Antalya,İstanbul,Ankara ve Adana olmak üzere bir çok ilde sayısız toplantı.
Çeşitli bildiri ve duyuru yayınlanması: "Hainlere Kanma Türk Milleti Açılım İhanettir, 30 Ağustos-Zafer Türkün Olacak,Buse ve Kadın Şehitlerimiz Bildirisi, Atatürk'ün Türkçülüğü Kılıçdaroğlu'nun Kürtçülüğü, 3 Mart-Atam İzimdeyiz Gericilği Gördüğümüz Yerde Tepeleriz, 10 Nisan-Milli Şehidimiz Kemal Bey'i Anıyoruz" gibi çeşitli bildiri ve duyuruların yayınlanması.
Birleşik Türkçü Cephe erleri tarafından kaleme alınan ve ideolojik cephenin oluşturulmasını sağlayan bir çok yazı.
Bir çok ilde Türkçü sloganların meydanları kapladığı sprey boya çalışmaları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.