Ülkü Ocakları Basın Bildirisi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 10:28:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkü Ocakları Basın Bildirisi  (Okunma Sayısı 2836 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Temurbuga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


BOZOKLU ŞEYH CELÂL TORUNU!


« : 29 Ocak 2011, 16:57:37 »

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türklüğe Sahip Çıksın” diye kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, ne hazindir ki,O’nun aramızdan ayrılmasından sonra adeta pusuya yatmış kişilerce kendi öz kimliğinden ve milletin değerlerinden uzaklaştırılmıştır.

Sosyal Demokratlık, İnsan Hakları, Atatürkçülük gibi edindikleri maskelerle, bu yüce milletin değerlerine savaş açmış Cumhuriyet Halk Partisi,safını da hep bu yönde genişletmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini kullanarak,O’na zarar verebilecek bir yapı oluşturulmaya çalışılsa mevcut CHP’den elverişlisini bulmak imkansızdır.

Attıkları bütün adımlarda, bu milletin değerlerine cephe alan ve bugüne kadar sergiledikleri davranışlarda “Türk’e yabancılaşma” sürecinin mimarları olanlar, en son olarak Türk Dünyasının Hakanı ve Ülkücü Hareketin mimarı, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e dil uzatarak bir kez daha gerçek yüzlerini göstermişlerdir.

CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım ,Kastamonu meydanındaki ,Alparslan Türkeş’in ismini taşıyan tabelanın kaldırılmasını isterken kullandığı “Teferruatı meydandan kaldırın,sinek konmuş gibi duruyor” sözüyle, seviyelerindeki çukurlaşmayı gözler önüne sermiştir.

T.B.M.M’de yapmış olduğu hareketlerle nasıl bir kişilik sahibi olduğu belli olan, CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım’ın, Alparslan Türkeş’e uzattığı ucube dil, tüm Ülkücü Harekete yapılmış seviyesizlik ve haddini bilmezliktir.
Ağzından çıkanı ,kulağı duymayan CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım’ın seviye erozyonuna uğradığı için,bundan sonra yapacağı özür bile bizim nazarımızda geçersiz sayılacaktır.

Türk milleti için bir ömrünü vermiş ve bu uğurda her türlü mücadeleyi yapmış Alparslan Türkeş’e ucuzlar tarafından yapılan bu çirkinliği kınıyor.Alparslan Türkeş’e yapılacak ,her türlü saldırı karşısında tavizsiz ve çelik gibi duracağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI-KUT METE
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


Irkçı Lider; Türkçü Devrim...


« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2011, 17:04:28 »

Burayı ahır mı sandın da gelip Türkeş'in savunuculuğunu yapıyorsun! Burası Türk Dünyasının son yolbaşçısı Hüseyin Nihal Atsız'ın izinden giden bozkurtların inidir!

Bu çamurlu söylemleri git senin gibi düşünenlere ilet! Kardeşlik mavallarını dinlemeye karnımız tok bizim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2011, 17:06:39 »

Deniz Baykal'dan özür bekleniyor? Sanırım bildirinin tarihi dahi zaman aşımına uğramış.

Türkeş'e dil uzatılmasa, Atatürk'ün ''Türklüğe sahip çıksın'' vasiyetini hatırlayacakları yoktu zaten...

Türkeş yerine adam gibi Türklüğe sahip çıksalar daha yerinde olur.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Temurbuga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


BOZOKLU ŞEYH CELÂL TORUNU!


« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2011, 17:13:07 »

Bu yazıyı buraya

"Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türklüğe Sahip Çıksın” diye kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, ne hazindir ki,O’nun aramızdan ayrılmasından sonra adeta pusuya yatmış kişilerce kendi öz kimliğinden ve milletin değerlerinden uzaklaştırılmıştır.Sosyal Demokratlık, İnsan Hakları, Atatürkçülük gibi edindikleri maskelerle, bu yüce milletin değerlerine savaş açmış Cumhuriyet Halk Partisi,safını da hep bu yönde genişletmiştir."

Bu bölüm için koydum. Belki bazıları ülkücülerin düşmanımız değil sadece birkaç görüş farklılığı olan dava arkadaşlarımız olduklarını anlar diye. Madem Türklük için uğraş vermektesiniz, o zaman Türkü hele ki Türk milliyetçisini bölmek niye? Ben dahil Türkçülerin çoğu eskiden ülkücüydü, sizin gibi Türkçüler degil bize hatamızı anlatan Türkçüler sayesinde biz Türkçülüğü öğrendik. İlk önce Alparslan Türkeşi kafanızdan silin, ülkücü düşmanlığını bırakın ve bir iki ay öncesine kadar benim de mensup olduğum Türk-islam ülkücülerine gerçekleri anlatmaya çalışın. Türkeş ve ülkücülere neden bu kadar katı ve sertsiniz? Bu ülkede Türküm diye gururla söyleyen kim kaldı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2011, 17:19:29 »

Bu yazıyı buraya "Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türklüğe Sahip Çıksın” diye kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, ne hazindir ki,O’nun aramızdan ayrılmasından sonra adeta pusuya yatmış kişilerce kendi öz kimliğinden ve milletin değerlerinden uzaklaştırılmıştır.

Sosyal Demokratlık, İnsan Hakları, Atatürkçülük gibi edindikleri maskelerle, bu yüce milletin değerlerine savaş açmış Cumhuriyet Halk Partisi,safını da hep bu yönde genişletmiştir." bu bölüm için koydum. Belki bazıları ülkücülerin düşmanımız değil sadece birkaç görüş farklılığı olan dava arkadaşlarımız olduklarını anlar diye. Madem Türklük için uğraş vermektesiniz, o zaman Türkü hele ki Türk milliyetçisini bölmek niye? Ben dahil Türkçülerin çoğu eskiden ülkücüydü, sizin gibi Türkçüler degil bize hatamızı anlatan Türkçüler sayesinde biz Türkçülüğü öğrendik. İlk önce Alparslan Türkeşi kafanızdan silin, ülkücü düşmanlığını bırakın ve bir iki ay öncesine kadar benim de mensup olduğum Türk-islam ülkücülerine gerçekleri anlatmaya çalışın. Türkeş ve ülkücülere neden bu kadar katı ve sertsiniz? Bu ülkede Türküm diye gururla söyleyen kim kaldı?

Temurbuga,

Daha dün otağ'da ''MHP ve Hepar'dan başka desteklenecek parti yok'' açıklamasını bizzat bizler yaptık. Bizler Türklüğün menfaatine olan işlerin safındayız.

MHP'nin arka bahçesi olmadığımız gibi, MHP'nin Türkçülüğe kardeşlik hikayeleri ve islamcılık yapması yüzünden en büyük zararı verenlerden olduğunu herkes bilsin!

Türkçülük'ten önce herhangi bir partiye mensup olduğunu düşünenler bir an bile düşünmeden otağdan çıkabilir. Bizler, partili değil, Türkçüyüz!

Konu kilitlenmiştir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


Irkçı Lider; Türkçü Devrim...


« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2011, 17:27:49 »

Ülkücüler bizim düşmanımız değildir. Ancak Türkeş denilen zevat bizim olduğu gibi Türklüğün ve Türkçülüğün düşmanıdır.

"Milliyetçileri bölmek niye?" demişsin. Halbuki otağı takip ediyorsan eğer bu seçimlerde hemen hemen tüm üyelerimizin MHP ye oy atacağını da farketmiş olmalısın. Bu bizim MHP li olmamızdan değil, MHPnin son zamanlarda Türkçülüğe doğru hafif bir meyil etmesinden kaynaklanmaktadır.

Önceleri Türkçülüğe önem vermeyip bizlerin oylarının başka partilere gitmesine yol açan MHP midir bölücü olan yoksa yegane dayanağını Türklükten alan Türkçüler mi? Önce bunu yanıtlamalısın..

Bir zamanlar ülkü ocaklarına mensup olmuş olman ya da olmam doğruları gördükten sonra da hala yanlışta ısrar etmem manasına gelmez. Ki devam ediyorsam eğer asıl sorun burada başlar. Türk İslam denilen yalanın ne savunulacak ne de göz yumulacak bir yanı kalmamıştır. Kimse bizden ülkücülere müsahama göstermemizi beklemesin.

Günümüzde içi boşaltılmamış tek güç olarak elimizde Türkçülüğümüz kalmıştır. Bunu da en katı kurallarla korumak gerekiyorsa bu yolda üzülmesi gerekenler üzülecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.249 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.