Ülkemize Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden çalışmaya gelen Katunlar dikkat!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 02:39:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkemize Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden çalışmaya gelen Katunlar dikkat!!!  (Okunma Sayısı 3547 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 11 Eylül 2013, 20:55:26 »

Türkiye gündeminde pek yer almayan, ancak Türkmenistan, Özbekistan gibi ülkelerden  ülkemize çalışmak için gelen kadınların zor şartlarda çalıştırıldığı, uygunsuz işler için baskı yapıldığı gibi etik olmayan bir sorunla karşı karşıyayız. Ülkelerinden, daha iyi şartlarda para kazanmak ve yaşamak hayali ile Türkiyeye gelen kardeş ülke kadınları burada ülkelerinden daha zor koşullarla karşılaşıyorlar. Danışmanlık adı verilen ve hiç bir şekilde resmi olmayan bazı sözde şirketlerin ağına düşen bu kadınlar, asgari ücret karşılığı zengin evlere, hizmetçilik, hasta bakıcılığı ve çocuk bakıcılığı gibi işlerde çalıştırılıyor. Hiç bir şekilde sosyal güvencesi, oturma ve çalışma izni olmayan bu kadınların akıbeti tamamen bu insan simsarı sözde şirketlerin eline terkedilmiş durumda.Mali Suçlarla Mücadele Şubesi, 2 ay önce başlattığı operasyonu dün sonuçlandırdı. Fatih'te bir işyerine baskın düzenleyen ekipler, aralarında doktor, hemşire ve öğretmenlerin de bulunduğu 9 Türkmenistan uyruklu kadını kurtardı. Türkmenistan'dan getirdiği kadınları pasaportlarına el koyduktan sonra zorla çalıştırdığı belirlenen bir kişi de operasyon sonucunda yakalandı. Fatih'teki aile danışmanlığı şirketinin sahibi Yılmaz Akten tutuklanırken, işyerinde çeşitli kişiler adına düzenlenmiş 20 sahte pasaport bulundu. Alınan bilgilere göre Yılmaz Akten, Türkmenistanlı eşinin yardımıyla söz konusu kadınları İstanbul'a getiriyor ve zengin ailelerin yanına hizmetçi, hastabakıcı ve çocuk bakıcısı olarak yerleştiriyordu. Söz konusu kadınların maaşlarının yarısını komisyon olarak kendisi alıyordu.

İstanbul Mali Şuçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yurtdışından getirilen bazı yabancı uyruklu kadınların izinsiz ve sigortasız olarak işyeri ve evlerde çalıştığı bilgisi üzerine 2 ay önce planlı çalışma başlattı. Yürütülen araştırma sonrası yabancı uyruklu kadınların çalıştığı yerleri tespit eden polis, Fatih'te aile danışmanlığı adı altında çalışan bir şirkete baskın düzenledi. Baskında şirket sahibi Yılmaz A. gözaltına alındı. Polisin işyerinde yaptığı aramada ise çeşitli kişiler adına düzenlenmiş 20 sahte pasaportla birlikte Türkmenistan uyruklu oldukları öğrenilen 9 kadın yakalandı.

Organizatör Yılmaz A.'nın Türkmenistan uyruklu eşinin yardımı ile çalışmaya ve paraya ihtiyacı olan yabancı uyruklu kadınları Türkiye'ye getirdiği belirlendi. Yılmaz A., Fatih'teki işyerinin bodrumunda bekletilen kadınları zaman içerisinde zengin ailelerin yanında hizmetçi, hastabakıcı, çocuk bakıcısı olarak yerleştirdi. Ülkelerinde 80 dolara çalışan kadınlar burada 400 ile 800 YTL arasında çalışmaya başladı. Çalıştıkları süre içerisinde aldıkları maaşlarının yarısını da komisyon karşılığı Yılmaz A.'ya verdikleri öğrenildi. Sorgusunun ardından Fatih Adliyesi?ne çıkarılan Yılmaz A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çalışmak için İstanbul'a gelen aralarında öğretmen, doktor ve hemşirenin de bulunduğu 9 kadın, polis tarafından sorgulandıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Polis ifadesinde ülkesinde 80 dolar aylıkla çalıştığını söyleyen T.G.'nin çok para kazanmak amacıyla Türkiye'ye geldiği öğrenildi. Kadınlardan Z.R.'nin hemşire, M.N.'nin de öğretmen olduğu anlaşıldı. Türkmenistanlı bayanların bu konuda uyarılması ve sosyal güvence ve çalışma izni olmadan Türkiyede ne şartlarda çalışmaya zorlanıldıkları bir şekilde haber yapılmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2013, 21:03:20 »

Erkek milleti ağzı durmaz sever yediği pisliği anlatmayı.. Ağzı açılınca başlar rusu var gürcüsü var bilmem nesi var.. Bunlar söylenirken pek umursamamda Azerisi var Türkmeni var Özbek'i var dediklerinde soğuk soğuk bakarım suratına.. Çok doğru bir konuya değinmişsin Açine Teyze.. Gerçi artık bu sektörde piyasayı suriyeliler almış durumda.. Namus kavramına aşırı derecede bağlı suriyeli dedeler 15-16 yaşlarındaki kızlarını pazarlayarak Türkiye'de yükselttikleri ev kiralarını ödüyorlarmış.. Bozuk düzen, Töresiz yaşam kahrolsun ne diyelim..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979



« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2013, 01:06:15 »

Birkaç hafta önce Discovery Channel kanalında bir belgesele denk geldim.
Belgesel Tayland'da ki mafyayı konu ediyordu, biraz kulak verince Özbekistan, Özbek ve Türk lafları
duydum ve iyice dikkatle seyrettim belgeseli.

Belgeselde Tayland'da ki iki tane kentte dünyaca meşhur gece hayatı ve fuhuş konusuna getirdiler mevzuyu.
15-20 sene öncesine kadar Rus mafyasının bu fuhuş sektörünü kontrol ettiğini, sonra Tayland devletinin
yaptığı dizi dizi operasyonlar sonucunda bu mafyanın bitirildiğini anlattılar.
Rus mafyası bitirilince, onların yerini Özbek mafyasının aldığını anlatıyorlardı.
Kullanılan sistem aynı, normal bir iş vaadedilen bayanlar, sonra pasaportlarına el konularak Tayland'da zorla
fuhuşa zorlanmakta dediler. Bu mafyanın içine sızarak programda gizli kamera kayıtları ile ilginç tespitler edinilebiliyor.

Bana ilginç gelen noktalar;

-Tayland'da fuhuş zorla yapılmıyorsa, bir kanuni takibe tabii değil, yani resmen serbest.
-Bahsedilen Özbek mafyasının hemen hemen hepsi yine Rus, Türk yok denecek kadar az.
-Özbekistan herhangi spor dalında şampiyon olsa, onlara Türk demeyen dünya, ne hikmetse mevzu mafia ve fuhuş olunca
 hemen Türk adı vurgulanıyor.
-Bayanlar neredeyse tamamen Rus ve araplardan oluşuyor, arap devletlerinden önce Özbekistan oradan da Tayland'a geçiyorlar.
 Bu şekilde o arap kendi arap devletinde, temiz biri gibi kalabiliyor. Özbekistan'da görünüyor.
-Özbekistan nüfusu komşusu olan Türk Cumhuriyetlerinin toplamından dahi fazla, bunun sebebi de biraz bu konuyla alakalı ve
 elbette Rus nüfusun da etkisiyle.
-Çin'de ki birkaç kentte de aynı mafya ve yine aynı sistem var.
-Malezya'da da aynı mafya ve yine aynı sistem var biliniyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.