Türkler! Türk Ürünlerini Alınız
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Şubat 2020, 05:42:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkler! Türk Ürünlerini Alınız  (Okunma Sayısı 3550 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« : 28 Ağustos 2009, 04:10:41 »

Türkler! Türk malı alınız, Türk malı kullanınız"
"Türkler! Türk malı alınız, Türk malı kullanınız; Türk parası Türk toprağında kalsın"

İthal ürünlere verdiğimiz her kuruş, ekonomimizi çıkmaz sokağa götürüyor, yerli sanayinin bacası tütmez oluyor. Gençlerimize istihdam yaratılamıyor. Yerlisi varken yabancı mal almak, kıt kaynaklarımızının dışarıya gitmesi ve yatırımların azalmasıdır. Azalan yatırım, çoğalan işsizliktir. İşsizliği kendi ellerimizle büyütmeyelim.

Yerli Kaliteyi Al!
Yatırımlar Çoğalsın
İşsizlik Azalsın!

Yabancı Malı Alma! İşsiz Kalma!
1 milyon 200 bin işyeri kapandı, 9 milyon meslek sahibi insanımız işsiz kaldı! Bu gün ülkemizde sanayide ve iş hayatında -iş bilmezlikten ya da kişisel becerisizlikten kaynaklanmayan- seri iflaslarla iş yerleri kapnıyor.
Açık işletmeler ise sürekli küçülüyor, işçi çıkarıyor.

Her 6 500 Dolara 1 İşsiz!
Tüketim malları ithalatına giden her 6 bin 500 dolar, Türkiye'de bir kişiyi işsiz bırakıyor. Son dört yıldaki 60 milyarlık ithalat yerine 9 milyon kişiye iş sağlayabilirdik!

İşsizliği Kendi Ellerinle Büyütme!
Azalan yatırım, çoğalan işsizliktir. Kaliteli yerlisi varken, yabancısını tercih etmek, zaten kıt olan paranın dışarı gitmesine yol açmakta, yatırımları azaltmaktadır. Bu gün Türkiye'de pek çok ürün, dünya standartlarında üretilmektedir.
Türkiye kaliteyi yakalamıştır!

Yerli Kaliteyi Al!İşçiye ücret, memura maaş olsun! Okul olsun, yol olsun, hizmet olsun. İşsizlerimize iş, bebelerimize aş olsun!

Yabancı-Mal-Almıyorum Kampanyası'na Katıl!
Türkiye'nin Kaderini Değiştir!

TÜRK'ÜN ŞİFRESİ 869

TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU 869'DA

ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SİNAN AYGÜN, VATANDAŞLARI BARKODU 869 İLE BAŞLAYAN YERLİ MALI ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYA ÇAĞIRDI.

869'U AL, ÇOCUĞUN İŞSİZ KALMASIN

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, yabancı markalı ürünlerin market raflarını istila ettiğini ve ithal ürün tüketimi nedeniyle Türkiye ekonomisinin çıkmaza girdiğini söyledi.

Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin kurtuluş reçetelerinden birinin "869" rakamında gizli olduğunu bildirdi. Türkiye'nin uluslararası barkod numarasının "869" olduğunu belirten Aygün, vatandaşları ithal ürünler yerine barkodu "869" ile başlayan yerli malı ürünleri satın almaya çağırdı.

TÜRK'ÜN ŞİFRESİ 869

Ürün üzerinde "değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan" simgeye barkod denildiğini ve barkoduna bakarak bir ürünün hangi ülkeye ait olduğunun anlaşılabildiğini belirten Aygün, "Barkod, üzerinde bulunduğu ürünün nüfus cüzdanı gibidir" dedi.

Günümüzde savaşların topla tüfekle değil parayla yapıldığını vurgulayan Aygün, şunları kaydetti:

"Türkiye ekonomisi bugün güçlü ekonomiler karşısında bağımsızlık savaşı veriyor. Bu savaşta parolamız 869'dur. Yani Türk'ün şifresi 869'dur. Savaşı kazanmak ve başı dik gezmek istiyorsak ülkemizin ürünlerine sahip çıkalım."

Leh Kralı borç istediği zaman II. Murat'a "Verelim mi?" diye sorduklarını, II.Murat'ın da, "Borç verin. Bugün borç alan, yarın talimat alır" cevabını verdiğini hatırlatan Aygün, dünya ekonomisine bugün bu anlayışın hakim olduğunu söyledi.

IMF'den borç alan Türkiye'nin, bu para karşılığında IMF'nin istediği yasaları çıkarmaya zorlandığını da belirten Aygün, şöyle devam etti:

"İthal ürünlere verdiğimiz her kuruş, ekonomimizi çıkmaz sokağa götürüyor, yerli sanayinin bacası tütmez oluyor. Gençlerimize istihdam yaratılamıyor. Yerlisi varken yabancı mal almak, kıt kaynaklarımızının dışarıya gitmesi ve yatırımların azalmasıdır. Azalan yatırım, çoğalan işsizliktir. İşsizliği kendi ellerimizle büyütmeyelim."

Tüketim malı ithalatına giden her 6 bin 500 doların Türkiye'de bir kişiyi işsiz bıraktığına işaret eden Aygün, tüketicilere, "869'u al, çocuğun işsiz kalmasın" çağrısında bulundu.

Aygün, bütün dünyaya küreselleşmeyi tavsiye eden ABD'nin "Buy American" (Amerikan malı al) kampanyaları ile halkını yerli malı ürünler satın almaya teşvik ettiğini ve "Sıradan bir Amerikalı için ülkenin kaderini belirleme zamanı gelmiştir" çağrıları yaptığını hatırlattı.

Amerika'da yabancı ürün satın almanın, "milyonlarca yurttaşın işini elinden almak, yatırımları baltalamak ve ülkenin çöküşünü hazırlamak" olarak görüldüğünü anlatan Aygün, bu anlayışın Türkiye'de de yerleşmesi gerektiğini söyledi.

ABD'de kamu alımlarında da yerli malının tercih edildiğine dikkati çeken Aygün, 1933 tarihli "Amerikan Malları Satın Alma Yasası"nın halen yürürlükte olduğunu bildirdi. Aygün, Türkiye'de de kamu alımlarında yerli sanayi ürünlerinin tercih edilmesini ve ihale şartnamelerinden "ithal yoluyla temin edilecektir" ibarelerinin çıkarılmasını istedi.

ATO Başkanı, Atatürk'ün Yerli Mallar Sergisi'nin açılışında söylediği "Türkler! Türk malı alınız, Türk malı kullanınız; Türk parası Türk toprağında kalsın" sözlerini herkesin ilke edinmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2009, 08:17:04 »

Bu konu, üzerinde durulmayan fakat en ağır tahribatı bizlere veren bir konudur ..

Çünkü sermaye demek güç demektir ..

8 69 ile başlayan ürünler yerli sermaye demektir ..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dr.azerkan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2009, 11:46:05 »

daha önce de bu tarz bir toplumsal bilinç oluşturulmaya çalışılmıştı ancak şahsi fikrim yerli sermayenin kazanabilmesi için büyük şirketlerin ve marketlerin bu konuda çalışmalar yapması gerekir...türk mallarının satılması için en önemli şart yabancı ürünlerin ülkeye girdisine bir sınır getirmektir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2009, 11:51:24 »

 Türkiye ÖZELLİKLE DİKKAT EDECEĞİM. ZAMAN ZAMAN YAPTIĞIM YANLIŞLARDAN ACİLEN DÖNMELİYİM. BÜTÜN KANDAŞLARDA BUNA DİKKAT EDECEKTİR KUŞKUSUZ. BU ÖNEMLİ KONUYU GÜNDEME GETİRDİĞİN İÇİN ESEN KAL KANDAŞIM.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
kahraman
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 26


« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2010, 02:29:07 »

Aslında bu konu çok önemli ama hiç kimsenin umurunda değil!Vatanı senmi kurtarıcaksın diyip işin içinden çıkıyorlar.Bu serbest ticaret ahmaklığından vazgeçilse kurtuluruz.
  Birde para sorunu var.Mesela çin malı oyuncaklar.bir akrabamın cebinde beş kuruş para yok,çocuğu oyuncak istiyor ve çin malı almak zorunda kalıyor.Almasınmı?Sonra plastik kokuyor diye atmışlarda,çocuk zehirlenmesin diye.Bu bahsettiğimde hani duyarsız bir kişi değil ama oldukça kıt kanaat geçiniyorlar ve çareleri yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.123 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.054s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.