Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Hun53 üzerinde 15 Nisan 2011, 20:38:10Konu Başlığı: Türkiye'yi sarsacak bir sınav skandalı daha
Gönderen: Hun53 üzerinde 15 Nisan 2011, 20:38:10

Türkiye'yi sarsacak bir sınav skandalı daha (Haberin başlığı bu kandaşlar ama bu görüntüler Türkiyeden çok Türkleri sarsmalı!)

KPSS'de kopya skandalı, YGS'deki şifre iddialarının ardından bir skandal da açıköğretim sınavlarında patlak verdi. Kopya olayına tanık olan bir yetkilinin Star Haber'e ulaştırdığı görüntüler şok edici. Yurdun doğusunda bir okulda yapılan sınavda, sınav sorumlusu bütün sınıfa doğru cevapları tek tek okuyarak veriyor.

Kopya iddialarında son skandal bu görüntülerle patlak verdi.

15 Ocak'ta yapılan açıköğretim meslek lisesi sınavında yaşananlar izleyenleri hayrete düşürecek cinsten.

Tanık olduğu bu skandala sessiz kalamayan bir yetkili tarafından çekilen görüntüler Star Haber'e ulaştırıldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir okulda yapılan sınav kopyayı açıkça belgeliyor.

Sınavın güvenliğini sağlamakla yükümlü sınav sorumlusu sınıfta bulunanlara kopyayı bizzat kendisi veriyor. Doğru cevapları tek tek okuyan kişi işi sağlama almak için şıkları aynı zamanda kodluyor.

Üstelik bu usulsüzlük sınıfta iki gözetmen öğretmen okul içinde de bir müfettiş varken yaşanıyor. Sınav sorumlusu müfettişin gelme ihtimali ve diğer sınıflara da kopya yetiştirebilmek için elini çabuk tutuyor.

Sadece kopya vermekle de yetinmiyor. Sınava girenlere seçecekleri alan konusunda da yardımcı olabileceğini söylüyor.

Ve sınav güle oynaya bitiyor. Doğru cevapları yarım saatte tamamlayan öğrenciler sınav süresinin dolmasını bekliyor.

İhbar mektubundaki iddialara göre bu imkandan yararlanmak için ikametini batı illerinden doğudaki akrabalarının yanına alarak sınavlara girenler de var.


Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'yi sarsacak bir sınav skandalı daha
Gönderen: açina üzerinde 15 Haziran 2011, 18:56:48
                  BİR SKANDAL DAHA

 Tıp sınavında skandal. Buyılın tıp sınavında 75 sorunun yerleri ve cevap şıklarının sıralamasına kadar aynı olmak üzere geçen seneki sorularla aynı olduğu ortaya çıktı. Geleceğin uzman doktorlarının ter döktüğü bu sınavda yine birileri ter dökmeden sınav geçmiş oluyor. ÖSYM nin başkanı dahil, tüm çalışanlarının baştan aşağı artık değiştirilmesi gerekirken iktidardakiler artık bir 4 yılın daha verdiği rahatlıkla pişkin pişkin gülüyor.