Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: İLTERİŞKAĞAN üzerinde 27 Aralık 2010, 00:04:46Konu Başlığı: Türkiye'nin Adı Değişmeli
Gönderen: İLTERİŞKAĞAN üzerinde 27 Aralık 2010, 00:04:46
Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkanı Mümtaz Soysal, Türkiye'nin resmi adının “Türkiye Kemalist Cumhuriyeti” olması gerektiğini savundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen “Ulusal Yönetim Sempozyumu”nda konuşan Soysal, Türkiye'nin son yıllarda bir yıkımla karşı karşıya olduğunu iddia ederek buna karşı, “Atatürkçülük ilkelerinden taviz vermeden sonuna kadar Kemalist kalınması” gerektiğini söyledi. Kemalizm konusundaki iddialarını daha da ileri götüren Soysal, Atatürk'ün bile istemediği bir görüşü savundu. Soysal, “Aslında Türkiye'nin resmi adı Türkiye Kemalist Cumhuriyeti olmalıydı. Örneğin Venezüella'nın resmi adı, kurucusu Simon Bolivar'a atfen Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti'dir. Türkiye'nin resmi adı da Türkiye Kemalist Cumhuriyeti olmalıydı” dedi.

timeturk.com'dan alıntıdır.


Atatürk soyadında ki TÜRK'ün nerden geldiğini idrak edemeyen bir aklın saçmalaması.Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'nin Adı Değişmeli
Gönderen: Kırıkhan üzerinde 27 Aralık 2010, 00:41:16
Zaytung haberi gibi.
Ne desem boş şimdi.


Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'nin Adı Değişmeli
Gönderen: Çiçi üzerinde 27 Aralık 2010, 03:13:58
Her şey halloldu da bu mu kaldı, Soysal saçmalamış. Ayrıca Bolivar ile M.Kemal eş değerlendirmeye alınacak karakterler değil.
Yeri gelmişken şunu da söylemek isterim. "Atatürk olmasaydı, biz şimdi olmazdık, babamız ingiliz olurdu." diyenler Türk e en büyük hakaret edenlerdir.
Türk tarihinde kahraman mı yok. M.Kemal olmasaydı Enver olurdu. O olmasaydı Karabekir olurdu. O olmasaydı Fevzi Çakmak olurdu. O da olmasaydı adı sanı bilinmeyen bir başka Türk evladı olurdu. Mehmetçik olurdu.
Koca Türk Tarihini bir kişiye atfetmek tarihi haksızlık olur.
Kemalistlerin en büyük yanlışı bu bence. Sanki birisi uzaydan geldi, yepyeni bir devlet kurdu. Hayır efendim Türkiye Cumhuriyeti Göktürklerden hatta Hunlardan bu yana kurulan Türk devletlerinin devamıdır. 
TTK