TÜRK ORDUSU !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 00:16:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK ORDUSU !  (Okunma Sayısı 2580 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KÜR-AÇİNA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« : 04 Kasım 2009, 13:59:21 »

Türk ordusu, M.Ö. 209 yılında, tam 2218 yıl önce Tanrıkut Motun tarafından kuruldu. Tanrıkut Motun (Mete), rehin verildiği Yüeçilerden kaçıp kurtularak büyük bir ordu kurdu. Islık çalan bir ok icat etti ve devamlı atış talimleri yaptırarak ordusunu demir bir disiplinle yetiştirdi. Motun komutasındaki ordu kısa zamanda devlet yönetimini ele geçirdi ve Motun tam 35 yıl Türk Hun Devleti’ni yönetti. Sarıırmak’ın kuzeyinde Kore’den Hazar Denizi’ne dek büyük bir imparatorluk kuran Motun 320.000 kişilik ordusuyla Çin’i bozguna uğratarak vergiye bağlamış; kuzeyde yay çeken bütün kavimlerle Türkistan’daki 26 şehir devletçiğini birleştirmiştir. Türk ordusunun kurucusu Motun, bütün Türkleri bir bayrak altında toplamış ve kutlu Turan ülküsünü de gerçekleştirmiştir. Bundan dolayı o, Türk efsanelerinde Oğuz Kağan diye anılmış ve bütün Türklerin atası kabul edilmiştir.

Motun’un çelik elleriyle kurulan Türk ordusu 2200 yıldır, kanatlanmış atlarıyla doğudan batıya doğru akıp durmuştur. Kaşgarlı’nın kuş kanatın er atın (kuş kanadıyla er atıyla) dediği erler bu ordunun erleridir. Yahya Kemal’in bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik / bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik dediği atlılar bu ordunun süvarileridir. İstemi Kağan’ın öldüğü 576 yılında bu ordunun bir ucu Büyük Okyanus’ta, bir ucu Kırım yarımadasındaydı. Ak Azman atına binerek düşmanı mızraklayan, kâh Çin içlerine dalan kâh atını Ceyhun’da sulayan Köl Tigin bu ordunun komutanıydı. Emevi ilerleyişini Ceyhun’da durduran, 724’teki Yevmül-atş (susuzluk günü) muharebesinde Arapları susuzluktan kıran, 728’de Semerkant yakınlarındaki Kemerce kalesini tam 58 gün kuşattıktan sonra teslim alan Türk hakanı Sulu Kağan bu ordunun komutanlarındandı. Bağdat halifesini Büveyhî eşkıyasından kurtaran Tuğrul Bey, Malazgirt’te Bizans’ı dize getiren Alparslan, Kosova’da şehit düşen Murat Hüdavendigâr, Niğbolu’da  “bre Doğan!”  diye haykıran Yıldırım, Edirnekapısı’ndan Ayasofya’ya yürüyen Fatih, bütün Orta-Doğu’yu Osmanlı Türk yurdu yapan Yavuz bu ordunun komutanlarıydı. Temür bu ordunun başında İzmir’e, Babür bu ordunun başında Hindistan’a yürüdü. İstanbul’dan çıkıp Balkanlardan katılan kollarla büyüyen, sonra Avrupa’nın ortasında Kırım giraylarının ordularıyla buluşan ordu bu ordu idi. Severiz esb-i hünermend-i sabâ-reftârı / Bir perî-şekl sanem bir gözü âhû yerine (peri şekilli, ahu gözlü bir güzel yerine saba rüzgârıyla yarışan hünerli atı severiz biz) diyen Gazi Giray Han bu ordunun şair hükümdarı idi. Gazi Osman Paşa bu ordunun başında, düşmana parmak ısırtan savunmasını yaptı. Oğuz beyleri saymakla tükenmez; yer titreten Türk yiğitleri kaleme kitaba gelmez.

Derken Mustafa Kemal isimli bir BOZKURT, Ergenekon’a sıkışmış bir avuç yiğitle dünyaya meydan okudu. Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır diyen adaşı ve heyecanının babası Namık Kemal’i haklı çıkardı ve Türk kanının neler yapabileceğini bir daha gösterdi. Mustafa Kemal, Fevzi Çakmak ve daha nice mucizevi kumandan Cumhuriyet ordusunu yepyeni bir ruhla yeniden şekillendirdiler. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz ve Jandarmamız, dünyanın en güçlü ordularından biri hâline geldi. 1974’te sabah jimnastiği yapar gibi Girne plajlarına çıkan, salkım salkım bulutlar gibi gökyüzünden Beşparmak dağlarına inen Türk askerini görünce bütün dünya bu ordunun kudretine bir daha tanık oldu.

Demem odur ki:

Erciyes gibi, Ağrı gibi, TANRI DAĞI gibi vakur ve sessiz duran bu ordunun sükûnetine hiç kimse aldanmasın! Bu ordunun yüreği pek, başı diktir. Erinden kumandanına bu ordu yalçın kayalar gibidir. Vatanının bir karış toprağı için ölümüne savaşır. Öyle gerilla merilla filan tanımaz. Dağdan indim, dağa çıktım martavallarına kulak asmaz. Önderdi, mönderdi, serohtu, bilmem neydi dinlemez. Ekranlarda kıkırdayanların, kikirdeyenlerin, gazete köşelerinde mürekkep yalayanların akıldanelikleri boştur. Türk ordusu, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumakla görevlidir; vatanın ve milletin bütünlüğünü sağlamakla görevlidir. Ülkenin bütünlüğünü, cumhuriyetin niteliklerini içerden bozmaya çalışanlar da, dışardan bozmaya çalışanlar da karşılarında bu orduyu bulur. Binlerce şanlı zafer tacı ile tarihin derinliklerinden kopup gelen bu ordunun manevi varlığı bile şer odakları için kâfidir.

Ahmet B. ERCİLASUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
Tunga Bey
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 667« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2019, 02:08:37 »

Tarihin en büyük ve güçlü ordularının başında bizim ordumuz gelir. Türk ordusu eski çağlarda Türk ulusunun ta kendisiydi. Her Türk asker doğardı ve askerce yaşardı. Ancak ne yazık ki günümüzde böyle değil. Türk insanı bozunuma uğradı ve uğratıldı. Artık insanımız içinde benciller, zevkçiler, yumuşaklar, korkaklar, barışçılar gibi türlü saçma tipler türedi. Bu toplum yapısının düzelmesi ve yozlaşmanın tersine çevrilmesi, eski zamanlardaki gibi bir "ordu millet" olmamız için olmazsa olmaz koşuldur.

Türk insanı, üşümeyen, acıkmayan, korkmayan, vicdan azabı hissetmeyen, ölüme dek savaşmaktan çekinmeyen, ıskalamayan,  insani hiçbir duygu barındırmayan ve görevini başarana kadar asla durmayan özellikleriyle sağlam ve savaşmaya programlanmış bir robot gibi askerler olarak donanımlı yetişmelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.290


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2020, 23:28:12 »

Her ne olursa olsun, Tarihin en güçlü ordusu Türk Ordusudur.
Türk, silahla değil yüreği ile Vatan sevgisi ile savaşır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.