Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bozkurt Eren üzerinde 24 Ağustos 2009, 03:44:31



Konu Başlığı: Türk Ocakları da Açılıma Destek Verdi
Gönderen: Bozkurt Eren üzerinde 24 Ağustos 2009, 03:44:31
   Atalay'a MHP Lideri'nin açıklamaları soruldu; İçişleri Bakanı, 'Arkadaşlar bugün soru almıyorum. Bu konu siyasi polemiklerle götürülecek bir konu değil' demekle yetindi.

   İçişleri Bakanı Beşir Atalay, demokratik açılıma ilişkin gerçekleştirdiği görüşmelerde sürece ilişkin büyük bir mesafe alındığını söyledi.

   Atalay, demokratik açılış görüşmeleri kapsamında bugün Türk Ocakları Genel Başkanı Nuri Gürgür'ü ziyaret etti. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmenin ardından Atalay ve Gürgür basın mensuplarına birlikte açıklama yaptı. Atalay, çok verimli bir görüşme yaptığını belirterek, Gürgür'ün konuya ilişkin kendisine bir dosya verdiğini söyledi. Sorunun herkesin sorunu olduğuna işaret eden Atalay, " Demokratik açılım çerçevesi içinde Türkiye kendine güvenerek, kendi çabalarıyla, büyük bir anlayışla büyük bir mutabakatla, birbirimizi büyük bir sabırla dinleyerek, birbirimize iyiniyetle yaklaşarak bu konuya çözüm bulacağımıza inanıyoruz. Ben bu süreçte bu yönde büyük bir mesafe alındığını görüyorum " dedi.

   Gürgür ise konunun toplumun ortak meselesi olduğunu belirterek, 25 seneden beri kanayan bu yaranın mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir kültür ve medeniyetin temsilcisi olduğunu, bir aşiret devleti olmadığını kaydeden Gürgür, bu konuda milli bir politika oluşturulması gerektiğini kaydetti. Gürgür, " Bu meselede bir takım farklılıkları değil, birliktelikleri vurgulayarak hareket etmemiz gerekiyor. Birliktelikler, ortak paydalar üzerinden hareket etmemiz gerekiyor. Terörün durması halinde halledilmeyecek hiçbir problem yoktur. Bölge insanının teröristlerin ifade ettiği anlamda ayrılıkçı bir temayülde bulunmadıklarını görüyoruz. Buna eminiz.Terörün ortadan kalkması ile birlikte Türkiye normalleşen bir düzen içerisinde demokratik açılımını yapar, yapmalıdır" dedi.

   Bireysel haklar konusunda Türkiye'nin standartlarını yükseltilmesi gerektiğini belirten Gürgür, "Ancak bunların grup haklar için siyasi bir hedef için istismar edilmeye çalışılması kesinlikle kabul edilemez bir husustur. Çünkü Türkiye'nin bir kuruluş felsefesi, bir kuruluş ilkesi ve bunların yürüttüğü bir politika var. Bu politikanın bu çizgide gelişerek devam etmesi gerekiyor" diye konuştu.

   Gürgün, demokratik hakların genişletilmesinin sadece bir bölge için değil tüm toplum için ihtiyaç olduğunu vurguladı.

   Atalay, gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları ve konuya ilişkin başka soruları üzerine, "Arkadaşlar bugün soru almıyorum. Bu konu siyasi polemiklerle götürülecek bir konu değil" demekle yetindi.

   ALINTIDIR.


Konu Başlığı: Ynt: Türk Ocakları da Açılıma Destek Verdi
Gönderen: Dr.azerkan üzerinde 24 Ağustos 2009, 10:34:39
Açılıma detsek veren siyasilerin ve sivil toplum örgütü liderlerinin ileri görüşlülüğünden şüphe ediyorum...Hükümet ve destekçileri üniter devlet yapısının milli birlik ve bütünlüğünün bozulmayacağını anayasanın ilk4 maddesine dokunulmayacağını vurguluyorlar ancak masanın öte tarafında oturan dtpnin ve onun askeri kanadı pkk nın istekleri bellidir...seçimlerden sonra dtp ığdur millet vekili ne dedi...kürdistanın sınırları bu seçimle birlikte çizilmiştir..hükümet kimleri muhattap aldığını görmüyor mu?hükümet gaflet içine düşse dahi TÜRK OCAKLARI ne zamandan beri öngörüsünü kaybetti de bölücü projelere alet oluyor?


Konu Başlığı: Ynt: Türk Ocakları da Açılıma Destek Verdi
Gönderen: AY YILDIZ üzerinde 24 Ağustos 2009, 12:11:02
Kandaşım 2000 li yıllar itibariyle Türk Ocaklarını fettoşçular ele geçirdi; haberin yok sanırım... Ben de duyunca şok olmuştum.
Türk Ocaklarının çoğu şubelerine hakimler; giden gelen arkadaşların Türkçülük adına dikkatli olmalarını tavsiye ederim.
Fettoşçular en iyi takiyye yapanlardır; her kılıfa girerler, yalakalıkta çok gelişmiş yetenekleri vardır, duygu sömürüsü ve insani duyguları kullanıp, yönlendirme yapmasını çok iyi bilirler herkes dikkat etsin... Bu tip yerlerde Türkçülük adına, aklınıza yatmayan, vicdanınıza sığmayan, örfünüze aykırı ve Türk Milleti'nin zararına işler ve tavsiyeler görürseniz ŞAŞIRMAYIN VE KANMAYIN!

YUKARIDAKİ ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ!!!


Konu Başlığı: Ynt: Türk Ocakları da Açılıma Destek Verdi
Gönderen: ATTİLABİLGEHAN üzerinde 24 Ağustos 2009, 21:33:17
YAZIK Kİ ÖYLE KANDAŞLAR. KURT'A ÇAKALLAR SIRTLANLAR KARIŞTI. BEN SIKI MÜSLÜMANIM AMA BUNLARIN NE İŞ OLDUĞUNU HİÇ ÇÖZEMEDİM DOĞRUSU. akp'li ADAMLAR BİLE KAFA TOKUŞTURUP TÜRKÇÜLÜK YAPIYOR. BUNLAR O KADAR GÜÇLENDİLER Kİ YANDAŞ BULMALARI İYİCE KOLAYLAŞTI. HER YERDE OLDUĞU GİBİ TÜRK OCAĞI DA ÖZÜNDEN YİTİRİLMİŞ. FAZLA BİRŞEY BEKLEMİYORUM ARTIK. TTKY. 


Konu Başlığı: Ynt: Türk Ocakları da Açılıma Destek Verdi
Gönderen: Dr.azerkan üzerinde 24 Ağustos 2009, 21:34:16
Adını da fettoş tarikatı olarak değiştirsinler de Türk adını kirletip Türk ocaklarının geçmişine hakarette bulunmasınlar...