Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ekim 2020, 05:16:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?  (Okunma Sayısı 2172 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KÖK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 3« : 10 Şubat 2012, 17:02:50 »

Asırlardır içimize işleyen, Türk'ün yeteneklerini, savaşçı kimliğini, yaratıcılığını yok eden ayrıca Türk'ü niteliksizleştiren inanç düzeninden nasıl kurtuluruz.   Bizi biz yapan inanç düzeninden ayrıldığımız günden bu yana Türk'ün yüzü kaç kez güldü. Türk'ü Türk yapan değerler nerede kaldı, neden kendimizle çelişen inanç sistemine girdik. Ben açıkçası şimdiki inanç sistemiyle çelişiyorum, asla benimseyemedim. Genlerinde Metehan ve Bilge Kağan'ın gibi Türk Kağanlarının genleri olan birisinin ben şimdiki inanç sistemini asla benimseyeceğine inanmıyorum. Siz değerli Türkçülerin bilgilerini beklerim, esen kalın...

Bilgi : Aralık 2009'dan bu yana burada olmama ilişkin ancak bugüne birim görüş yazabildim. Yazmam da gerekiyordu, içimde kalsın istemedim. Türk özgürdür, düşündüğünü yapmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı gibi Gök'te olmuş Türk Bilge Kağan...
Türk, onun bunun sesini değil, Gök'lerden gelen sesi dinler !
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2012, 20:36:23 »

Ben din konusunu Türkçülük çerçevesinde konuşmamayı tercih ediyorum kandaşım. Çünki din insanları bölmekte olabildiğince etkindir. Bunu düşmanlarımız bize karşı bir silah olarak da kullanabilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2012, 20:51:16 »

KÖK Kandaş yazdığın cümlelerin bir kısmı çok hatalı. Genlerle ilgili bir cümle kurmuşsunki çok çok hatalı. Kendi dinim müslümanlık olduğu için bu din üzerinden konuşucam. Ben bu dini karşıma seçenek sunularak seçmedim. Yani birileri karşıma gelip '' bak sen Türksün sana şu inançlar yakışır seç birini denmedi.'' Ailem müslümandı bende o dinle büyütüldüm. Ailem benim senin kadar Türkçü düşünemez belki ama hepsi bana vatan millet sevgisini her fırsatta aşılayan insanlardır. Her aile bireyimden bu memleket için ne yapmam gerektiğini dinlemişimdir öğüt almışımdır bana her fırsatta atalarımı tarihimi anlatmışlardır, ama hiç biri gelip bana dinim hakkında birşey söylememiştir karşıma geçip öğüt vermemiştir. Bu inançlar kimsenin kendi ırkı için çıkardığı şeyler değildir. Ha şuan öyle yapılmaya çalışılıyor (araplar) o ayrı konu. Ben şuan bu inancı benimsedim diye Türklüğümden ödün verecek değilim. Demişsinki bu inançlar bize uygun değil. Türk nasıl bu inançlara sahip değilken büyükse bu inançlara sahipkende büyük oldu. Önemli olan o inançların temelini anlayabilmek uygulayabilmek. Kaldi ki ahlak unsuru bence şuanki inançlarda olduğu gibi tam anlamıyla uygulansa bu ülkede bukadar boş kafalı mankurtlar yetişmez. Bence artık bu din konularının Türklükle bağdaştırılması çok saçma ve gereksiz. Bizim tek üstünlüğümüz Türklüktür. Gerisi boş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KÖK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 3« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2012, 01:04:25 »

Çok değerli sayın Türkçü kandaşlarım, yukarıda konusunu açtığım düşüncelerle ilgili aslında kastım inanç düzenidir, yukarıda tümcelerimde "din" sözcüğünü kullanmadım, bunu göz önünde bulundurun isterim. Söz size göre dinden açıldı öyleyse bilinen gerçeklerden yola çıkalım. Göktürklerden sonra Uygurlar din arayışına girip sonunda "Mani" dinine yada inanç düzenine inandılar. Mani inancı gereğince kutsal sayılan hayvanların etlerini yemek yasaktı,  bu et yeme yasağının sonucu olarak dolaylı yada doğrudan yaşam şekilleri etkilendi, son olarak da savaşçı kimlikleri gün geçtikçe zayıfladı. Eğer bunlar bilimsel gerçekse dini yaşantının toplumlar üzerindeki etkisi düşünmek gerekmez mi? Yoksa bizim kimsenin dini yada inancıyla sorunumuz yok. Ben yalnızca "kendimce" doğru olduğuna inandığım düşüncemi yazdım. Gerçekten ben bu konuları birkaç yıldır düşünür oldum, açıkçası şuan bana ayrıntılı bir inanç düzeni uzak duruyor. Gök-Tanrı inancı konusunda derin bilgisi olanlar varsa bilgilerini, belgelerini sunabilirse çok iyi olacak. Saygılarımla...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı gibi Gök'te olmuş Türk Bilge Kağan...
Türk, onun bunun sesini değil, Gök'lerden gelen sesi dinler !
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.