Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: KÖK üzerinde 10 Şubat 2012, 17:02:50Konu Başlığı: Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?
Gönderen: KÖK üzerinde 10 Şubat 2012, 17:02:50
Asırlardır içimize işleyen, Türk'ün yeteneklerini, savaşçı kimliğini, yaratıcılığını yok eden ayrıca Türk'ü niteliksizleştiren inanç düzeninden nasıl kurtuluruz.   Bizi biz yapan inanç düzeninden ayrıldığımız günden bu yana Türk'ün yüzü kaç kez güldü. Türk'ü Türk yapan değerler nerede kaldı, neden kendimizle çelişen inanç sistemine girdik. Ben açıkçası şimdiki inanç sistemiyle çelişiyorum, asla benimseyemedim. Genlerinde Metehan ve Bilge Kağan'ın gibi Türk Kağanlarının genleri olan birisinin ben şimdiki inanç sistemini asla benimseyeceğine inanmıyorum. Siz değerli Türkçülerin bilgilerini beklerim, esen kalın...

Bilgi : Aralık 2009'dan bu yana burada olmama ilişkin ancak bugüne birim görüş yazabildim. Yazmam da gerekiyordu, içimde kalsın istemedim. Türk özgürdür, düşündüğünü yapmalıdır.


Konu Başlığı: Ynt: Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?
Gönderen: Giray-han üzerinde 10 Şubat 2012, 20:36:23
Ben din konusunu Türkçülük çerçevesinde konuşmamayı tercih ediyorum kandaşım. Çünki din insanları bölmekte olabildiğince etkindir. Bunu düşmanlarımız bize karşı bir silah olarak da kullanabilirler.


Konu Başlığı: Ynt: Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?
Gönderen: Münzevi üzerinde 10 Şubat 2012, 20:51:16
KÖK Kandaş yazdığın cümlelerin bir kısmı çok hatalı. Genlerle ilgili bir cümle kurmuşsunki çok çok hatalı. Kendi dinim müslümanlık olduğu için bu din üzerinden konuşucam. Ben bu dini karşıma seçenek sunularak seçmedim. Yani birileri karşıma gelip '' bak sen Türksün sana şu inançlar yakışır seç birini denmedi.'' Ailem müslümandı bende o dinle büyütüldüm. Ailem benim senin kadar Türkçü düşünemez belki ama hepsi bana vatan millet sevgisini her fırsatta aşılayan insanlardır. Her aile bireyimden bu memleket için ne yapmam gerektiğini dinlemişimdir öğüt almışımdır bana her fırsatta atalarımı tarihimi anlatmışlardır, ama hiç biri gelip bana dinim hakkında birşey söylememiştir karşıma geçip öğüt vermemiştir. Bu inançlar kimsenin kendi ırkı için çıkardığı şeyler değildir. Ha şuan öyle yapılmaya çalışılıyor (araplar) o ayrı konu. Ben şuan bu inancı benimsedim diye Türklüğümden ödün verecek değilim. Demişsinki bu inançlar bize uygun değil. Türk nasıl bu inançlara sahip değilken büyükse bu inançlara sahipkende büyük oldu. Önemli olan o inançların temelini anlayabilmek uygulayabilmek. Kaldi ki ahlak unsuru bence şuanki inançlarda olduğu gibi tam anlamıyla uygulansa bu ülkede bukadar boş kafalı mankurtlar yetişmez. Bence artık bu din konularının Türklükle bağdaştırılması çok saçma ve gereksiz. Bizim tek üstünlüğümüz Türklüktür. Gerisi boş.


Konu Başlığı: Ynt: Türk'le çelişen inanç düzeninden kurtulmak ?
Gönderen: KÖK üzerinde 11 Şubat 2012, 01:04:25
Çok değerli sayın Türkçü kandaşlarım, yukarıda konusunu açtığım düşüncelerle ilgili aslında kastım inanç düzenidir, yukarıda tümcelerimde "din" sözcüğünü kullanmadım, bunu göz önünde bulundurun isterim. Söz size göre dinden açıldı öyleyse bilinen gerçeklerden yola çıkalım. Göktürklerden sonra Uygurlar din arayışına girip sonunda "Mani" dinine yada inanç düzenine inandılar. Mani inancı gereğince kutsal sayılan hayvanların etlerini yemek yasaktı,  bu et yeme yasağının sonucu olarak dolaylı yada doğrudan yaşam şekilleri etkilendi, son olarak da savaşçı kimlikleri gün geçtikçe zayıfladı. Eğer bunlar bilimsel gerçekse dini yaşantının toplumlar üzerindeki etkisi düşünmek gerekmez mi? Yoksa bizim kimsenin dini yada inancıyla sorunumuz yok. Ben yalnızca "kendimce" doğru olduğuna inandığım düşüncemi yazdım. Gerçekten ben bu konuları birkaç yıldır düşünür oldum, açıkçası şuan bana ayrıntılı bir inanç düzeni uzak duruyor. Gök-Tanrı inancı konusunda derin bilgisi olanlar varsa bilgilerini, belgelerini sunabilirse çok iyi olacak. Saygılarımla...