AYRIŞMA PROJESİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 12:03:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AYRIŞMA PROJESİ  (Okunma Sayısı 1829 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 25 Ağustos 2009, 21:26:34 »


CHP Genel Başkanı, ortaya konan talepleri değerlendirirken, “Amaç Anayasa’daki Türk milli kimliği anlayışını kaldırmaktır. Bu bir bölünme projesidir. Bunu demokrasi olarak yutturmak mümkün değildir. Demokrasi etnik parçalanmayı öngörmez” dedi.Dil üzerinden sinsi oyun
PLANIN işlemesi halinde üniversitelerde anadillerde kürsü oluşturulacağını anlatan Baykal, buralarda yetiştirilecek öğretmenlerin daha sonra ilkokullarda seçmeli ders olarak konulacak olan Kürtçe’yi öğretmek üzere istihdam edileceğini kaydetti.  
Ayrıştırma projesi
İktidarın açılım projesini eleştiren Baykal, anadilde eğitim söylemine karşı çıkıp uyardı: Milli birliğimizi, beraberliğimizi tahrip etmeye yönelik bir teşebbüs

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Hükümetin demokratik açılım çalışmalarıyla ilgili belirsizlikleri aydınlatmadan muhalefet partileriyle işbirliği yapamayacağını” söyledi. Baykal, parti genel merkezinde Kürt açılımı çalışmalarına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. CHP olarak hangi limana demirleyeceğini bilmediğimiz gemiye binmeyiz, rotasını bilmediğimiz gemiye binmeyiz “ diyen Baykal, ” Projenin Türkiye’yi bütünleştirip, birleştirmek yerine tam tersine Türkiye’yi olumsuz etkilediğini “ dile getirdi. ” Bu sürecin karşılıklı kuşkuları artırdığını, çok derin tartışmaların ortaya çıkmasına, bir anlamada ülkedeki ulusal beraberliğin, birliğin sarsılmaya başlamasına yol açtı diyen Baykal satır başları ile şunları kaydetti:

Terörle müzakere dönemi
* Türkiye yıllarca terörle mücadele etmek anlayışıyla yönetildi. Ama şimdi hükümetin ve onun etkisi altındaki ortamların, çevrelerin terörle mücadele yerine, terörle müzakere platformuna geçmeye başladıklarını görüyoruz.
* Müzakere başka amaçla yürütülüyor. Nedir müzakerenin gerçek amacı? Müzakerenin amacı: Türkiye’de etnik kimliklere bir siyasal, milli kimlik kazandırma süreci harekete geçirmektir. Müzakerenin amacı etnik kimliklere, belli bir etnik kimliğe siyasi, milli bir kimlik kazandırmak girişimidir.

Başbakan yanlış yolda
* Milli kimliği ortadan kaldırma girişimi son olarak 1. Dünya Savaşı’ndan sonra denendi. O zamanki büyük Avrupa ülkeleri ’Anadolu’dan Türkleri atacağız’dediler. Ve bu projelerini de uygulamaya koydular. Anadolu’dan Türkleri atacağız derken bunlar sadece etnik Türkleri kastediyor değildi. Burada yaşayan herkesi kastediyordu. Kürtleri de kastediyordu  
* Başbakan her konuşmasında 30 küsur tane etnik kimlik saymaktadır. Bir ayrıştırma çabasını, bir etnik kimlik vurgulamasını Başbakanın ağzından ısrarla dile getirmenin anlamı, yararı nedir? Gerçekten anlamak çok güçtür. Bu etnik kimliklerin üzerinde bunların tümünü kavrayan bütünleştiren kucaklayan bir milli kimlik vardır. O milli kimliğin adını Başbakan bir türlü söyleyemiyor. O milli kimliği görmemezlik geliyor.

Türk kimliği yok sayılıyor
* Şimdi yapılmak istenen Türk milli kimliğini yok sayarak, Türklüğü de bir etnik kimliğe indirgeyerek, sadece bir etnik kimlikmiş gibi kabul ederek diğer etnik kimliklerle aynı çerçeveye çekerek birilerinin milli kimlik arayışının önünü açmak isteniyor.

Bölünmeye götürür
* Süreç fevkalade yanlış ve sıkıntı verici. ’Efendim yanlış olmuştur. Türklük bir etnik kimliktir. Anayasa’daki bu Türk milli kimliği anlayışını kaldıralım “ diyorlar. proje  bu maddeyi hedef almaktadır.
* İkinci temel nokta etnik kimliği bir milli kimlik haline dönüştürmek için devleti belli bir etnik dili öğreten, yaygınlaştıran bir konuma çekmek... ’En hassas olunması gereken noktaların başında bu gelmektedir. Muhtemelen bu sürecin içinde şu projeler ortaya çıkacaktır. Bir, üniversitelerde ana dilde eğitim için kürsü kuralım. İki, okullarda milli eğitime bağlı okullarda anadili öğretelim, seçmeli de olsa anadili öğretelim. Üç, ana dilde eğitim yapalım. Yani tarihi, biyolojiyi, edebiyatı anadilde öğretelim. Bu bölünmeye götürür.

Hiç şüphem yok
* Bu işte Türkiye’yi ayrıştırma projesidir. Bunu bir demokrasi projesi diye kabul ettirmek mümkün değildir. Ne AB ülkelerinde ne demokrasi ülkelerinde etnik kimlikleri böyle bir eğitim süreciyle ayrıştırmayı öngören bir düzen yoktur. Bütün bunların amacı Türk toplumunun bir parçası olan insanlarımızı gençlerimizi gelecekte bu toplumun bir parçası olmaktan çıkarmak, onları başka bir siyasi kimliğe doğru bilinçli olarak yönlendirmektir.
* Bunun bizim milli birliğimizi, beraberliğimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaya koyduğu temel siyasi kimliği tahrip etmeye yönelik tehlikeli bir teşebbüs olduğundan hiç kuşku duymuyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Gülertekin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 209« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2009, 21:31:27 »

Bu gün tv lerde ana haberlere şöyle bir baktımda ne kadar akp li var hepsi bizi yanlış anladınız falan filan diyorlar,bu cenabetler ortalığı boş bulduklarını sanmışlardı,gerçekten kırıldım gülmekten,hadi bakalım halep ordaysa arşında burada yapsınlar bakalım kafalarındaki açılımı neymiş,Türkün yetkili mercileri kendilerini bekliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


BU KAYNAKTAN SU İÇENİN YÜREKLERİ TUNÇ OLUR,
TÜRKE KEFEN BİÇENİN

ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.

ATSIZCI
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2009, 21:37:06 »

ONLAR AÇILIP SAÇILSINLAR ZAMANI GELDİĞİNDE ÖZTÜRKLER KENDİ AÇILIMLARINI YAPMAYI BİLİRLER. BU HEP BÖYLE OLMUŞTUR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.