Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Işbara Alp üzerinde 27 Eylül 2015, 22:18:38Konu Başlığı: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Işbara Alp üzerinde 27 Eylül 2015, 22:18:38
Otağı takip edenler Tigir:Er'in son günlerde Türkçülüğü reddetmesini az çok bilir. Bu konu hakkında Türkçü Turancı Otağı sakinleri ne düşünüyor? Tigir:Er haklı mı haksız mı?


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 27 Eylül 2015, 22:31:52
Bir kac ergen Türkçünün Facebok'da acdığı sayfada Türkçülüğü ret etseler ne olur etmeseler ne olur!
Bunlarla kafan bulanmasın Işbara Alp kandaşım. Bu Otağ'da iki makale oku inan facebook da bir ay boyunca sayfa beğnmekten daha faydalı olur.


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 27 Eylül 2015, 22:33:20
Tigir:Er şu anda aktif değil. O sahte sayfalara inanacak durumda olanlara oradaki yöneticilerin dediği gibi "avel" demek olur mu bilmiyorum.

Tigir:Er bizimdir. Bu Otağdan yetişen kardeşlerimizin sayfasıdır. Bunu bilmeniz yeter.


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 27 Eylül 2015, 22:33:55
 Önceden ben de Tigir:Er'i takip ederdim. Ama son zamanlarda saçmalamaya başladılar. Neymiş efendim "Türkçülüğün içi boşaltılmış" da, bunlar o yüzden Türkçü değilmiş, "Tigir:Er düşünce sistemine mensuplarmış" da... Bilmem ne. E şimdi yarın bir gün "Tigir:Er düşünce sistemi"nin de içi boşaltılırsa bunlar başka ülkü mü yaratacaklar? Bunlardaki mantık aynı AKP'nin Süleyman Şah Türbesini kaçırıp getirmesine benziyor. Ayrıca bu söylediklerinin bir gaf olduğunu düşünüyorum. Yani fazla atarlı giderli, aykırı görünmek için yanlış bir çıkış yapmış olabilirler.


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 27 Eylül 2015, 22:36:06
O zaman doğru olan Tigin Er sayfasını burdan paylaşında bilelim. Demin Face'de aradım en az 10 tane Tigin Er sayfası cıkdı karşıma. :)


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 27 Eylül 2015, 22:40:04
Şu anda hiçbiri gerçek değil abi. Ortalıkta yok bizim Gümüş Kurt. Sanalda ona saldıran çok. Uzak duruyorlar şimdilik.

Ben hep yaptıkları işi karikatürik bir şey olarak gördüm. Kendi hallerinde romantizm yapıyorlar. Kökenlerini, yani burayı unutmadıkları sürece Sorun çıkmıyor. Ama elbette kaynaktan ayrılmak her zaman tehlikelidir. Börü kardeşimin bu anlamdaki kaygılarını önemsiyor ve takdir ediyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: KHAZAR Manash üzerinde 27 Eylül 2015, 23:55:53
Bu konu hakkında tam yorum yazacaktım, Erlik kandaşım sağ olsun detaylı bir şekilde izah etti. Kimsenin hele ki aynı davaya inanan insanların, vebalini bilip bilmeden almak olmaz.


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: ADSIZ:ALP üzerinde 28 Eylül 2015, 18:35:26
Yanılmıyorsam " eskiden her önüne gelen Türkçü'yüm diyemezdi, örneğin ben kendimi Türkçülügün çerisi olarak gördüm. Şimdi moda oldu her önüne gelen Türkçüyüm diyor. Yeni Türkçüler de lgbt, humanizm, demokrasi vb. Savunuyor. Böyle tanıtıyor. Bu yüzden Türkçü değilim" gibi bir yazı yazmıştı.
Aslına bakarsanız zeki duruyor, her ne kadar internetten bişeyler yapmaya çalışsa da bazı verdiği bilgiler güzel. Ayrıca diğer sayfalar gibi herkesi kazanma kaygısında görünmüyor.


Kaan Ulas ağabey, Tigir:Er arşivi köprüsü;
https://m.vk.com/tigirerturktr


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 28 Eylül 2015, 20:59:06
Uzunca bir şey yazdım yanlışlıkla silindi. Şöyle özetleyeyim ki;

Tigir Er Otağı iyi fakat sayfayı takip eden kitle hakkında aynı şeyi söyleyemem. Madem bu adamlar Tigir Er Düşünce Sistemine hizmet edecekler o halde biraz da okumaya teşvik et Gümüş Kurt. Ziya Gökalp kimdir diye soru soran Türkçü mü olur? 


Konu Başlığı: Ynt: Tigir:Er'in Türkçülüğü Reddetmesi
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 28 Eylül 2015, 21:09:21
Bir tane "Türkçü" Otağ yöneticilerine sırf kininden gitmiş ırkçılıktan savcılığa şikâyet etmiş. Böyle her önüne gelen adamın kendine Türkçü dediği ortamda kişi ne yapsın? Ayrıca Otağ "Atsız'ın sözleri bizler için ayettir" diyor. Demek feysbukculara Atsızcı Türkçülük ağır geliyor. Demek feysbuk hümanist Türkçülük yaratmak peşinde. Sayfanın olaylara karşı duruşunu takdir ediyorum. Fakat tabiki de fikir babalarımızın kullandığı tabiri reddetmek iyi değildir. Yapmamız gereken kendine "Türkçü" deyip hümanistlik yapan zibidileri ortadan temizlemektir.

Ölümüne Türkçüyüz.