Teröstler Meşrulaştırılıyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ocak 2021, 14:36:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Teröstler Meşrulaştırılıyor  (Okunma Sayısı 2005 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkçü Komando
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 179


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« : 23 Ağustos 2012, 17:40:37 »

PKK meşrulaşmıştır!

Bu yazı bir eleştiri yazısı değildir. Bu yazı sadece durum saptamaya yöneliktir.

PKK’nın meşrulaştığını gösteren yakın dönemin temel olguları şunlardır:

1) Oslo’da Hükümet yetkilileri ile PKK yetkililerinin yaptığı görüşmeler,

2) CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’ün elini-kolunu sallayarak dolaşan PKK’lılar tarafından kendisine eskort verilerek önce kaçırılması, sonra salıverilmesi. Ardından Aygün’ün yaptığı “yumuşak” açıklamalar,

3) BDP milletvekillerinin, önden bilgilendirilmiş basın şahitliğinde, birbirine yolda rast gelmiş dostlar kıvamında PKK’lılar ile yaptığı ayaküstü sohbetler ve yine ardından BDP milletvekillerinin yaptığı “sıcak” açıklamalar,

4) Şemdinli’yi 19 gün teslim alan ve yöneten PKK.

***

PKK’nın meşruluk kazandığına dair göstergeler de şunlardır:

1) TBMM’de grubu bulunan 4 siyasi partiden 3’ü bir şekilde bu meşruiyeti kabullenmiştir.

a) AKP: Daha önce terörist olduğunu ilan ettiğiniz, “görüşen şerefsizdir” sözleri ile

lanetlediğiniz bir örgüt (PKK) ile bir kere bile görüşseniz, sonradan ne kadar “bana ne bana ne, yine küstüm işte!” diye haykırırsanız haykırın artık o örgütü meşrulaştırmış olursunuz.

b) CHP: Kaçırılan milletvekiliniz serbest bırakıldıktan sonra Örgüt elemanlarına sahip çıkarcasına açıklamalar yapmasının ardından o milletvekili hakkında hiçbir işlem yapmıyorsanız, siz de Örgüt’ü meşrulaştırmış olursunuz.

c) BDP: Örgüt ile organik bağı zaten aşikârdı. Ama yine de bir çekingenlik vardı. Şimdi önceden çağrılmış basın önünde kucaklaşıyorsanız, bu tavır dostluğun altını kalın çizgilerle çiziyorsunuz demektir.

***

2) Eylül 2009’da PKK’lıların Habur sınır kapısından girişi sırasında Türkiye’nin Batı’sında yaşanan tepkileri hatırlayın. Bir de dönün; Ağustos 2012’de yukarıda sıraladıklarıma karşı Batı’daki tepkisizliğin bilincine varın. En hafif deyimi ile Türkler de artık PKK’ya alışıyorlar diyebiliriz. Rahmetli Özal’ın başka bir bağlamda “alışırsınız’ alışırsınız!” sözleri bir kez daha doğrulanıyor.

3) Basında PKK’lılardan bahsederken kullanılan “terörist” kelimesi giderek irtifa kaybediyor. Sivil halka da saldırdıkları için siyaset bilimi jargonunda “terörist” olarak adlandırılması gereken PKK’lılar artık gittikçe genişleyen bir halka içinde sadece “PKK’lılar” olarak anılıyor, hatta yer yer “milis” kelimesi ile de adlandırılıyor.

***

Başta da yazdım. Amacım, kimseyi eleştirmek değil. Durum saptaması yapıyorum. Bir yandan hemen her gün TV’lerde gözlerimizi yaşartan şehit cenazeleri PKK’ya lanet okumamıza neden olurken, resimlerini önceleri sadece öldürülmüş halde veya özel röportajlar sayesinde gördüğümüz PKK’lıları artık şehirlerde serbestçe dolaşırken, milletvekilleri ile “hatıra fotoğrafı” çektirirken veya kimlik kontrolü yaparken görmeye alışıyoruz.

Çok yakında Güneydoğu’da bazı sınır kasabalarında güvenliği de temin etmeye başlarlarsa ben şaşırmayacağım.

***

Elimde değil, bu kabulleniş ile: i) merkezi Irak Hükümeti’nden petrol geliri kaçırmak için bizi kullanan Barzani’nin Suriye’de Kürtleri örgütlemesine sessiz kalmamız, ii) PKK uzantısı PYK denetimindeki Batı Kürdistan (Kuzey Suriye) ’ın özerklik taleplerine zımni destek vermemiz arasında da bağlantı kuruyorum.

CHP’nin Suriye ile ilgili hassasiyetini gözlemleyebiliyorum. Ama CHP’nin Kuzey Suriye’deki gelişmeler hakkındaki görüşlerini henüz tam kavrayamadım.

BDP’nin bu konulardaki tavrı ise zaten açık ve net!

***

Ortadoğu haritası artık açıkça değişiyor. Bizim açımızdan bakıldığında bu değişimde en önemli mesele “Kürt meselesi”. Ortada üç olasılık var:

1) Irak, Suriye ve bir müddet sonra İran Kürtleri Türkiye’deki “Özerk Kürdistan”a bağlanacak. Ancak, bu alanda askeri denetim Türkiye’de olacak.

2) Türkiye, Irak, Suriye, İran Kürtleri yavaş yavaş birbirine eklenerek “bağımsız /kürdistan” kurulacak.

3) Türkiye gelişmelere daha fazla tahammül göstermeyecek, bölgede sıcak savaşlara müdahil olacak.

Samimi olarak söylüyorum. Hangi şık daha büyük bir olasılık taşıyor, ben değerlendiremiyorum. Ortalık çok karışık. Sürecin yöneteni yok. Türkiye’nin dış politikası ise hiç yok.

Hangi şık galebe çalarsa çalsın geçiş dönemi çok sancılı olacak!Dr.Cüneyt Ülsever
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Komando
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 179


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2012, 17:57:21 »

SON DAKİKA : BURSA MUSTAFAKEMAL PAŞA İLÇESİNDE VE BİLECİK'TE BDP BİNASI YAKILDI
BALIKESİR EDREMİT İLÇESİNDE BDP BİNASI YAKILDI
AYDIN'IN DİDİM İLÇESİNE BAĞLI AKBÜK BELDESİNDE KÜRTLERE AİT BİR OTEL ATEŞE VERİLDİ.
ÜSKÜDAR VE ÇENGELKÖY BDP BİNALARI ATEŞE VERİLDİ ( 22:58 ) ÜSKÜDAR İSKELESİNDE BÜYÜK HALK İNFİALİ VAR.

Daha öncede Gaziantepde bir kaç yerde bdp binaları yakılmıştı


bdp lideri demirtaş Türkiyenin çeşitli yerlerinde yakılan teşkilatları için: sonucu ağır olur kan gövdeyi götürür diye basın toplantısı yapmış

BİZDE DİYORUZKİ: DİŞİNİ GÖSTERME İTOĞLU İT!! erkeksen ÇIK MEYDANA.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2012, 18:10:08 »

 Bu sığır sürüsü milletin galeyana geleceğine inanmak mantıklı gelmiyor. Hele hele İstanbul ovası mankurt yuvası bir şehirde milli bilincin yükselmesi en son ihtimaldir. Kandaşım Muştaki Türkler ayaklanır belki k.rtleri keser de İstanbuldan hiç umudum yok. Onlar din kardeşlerine kardeş kardeş domalıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Türkçü Komando
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 179


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2012, 18:24:17 »

Biraz uyanış var Tunçyürekli kardeşim  Yüksek Tahsillisin insan psikolojisini iyi bilirsin birbirini tetikleme harekete geçirme duygusu var bastırılmış kine öfkeye önderlik  ettiğin zaman patlama olur hiç ummadığın kitle bombaya dönüşür işte bu fitil önce Antepde ateşlendi şimdi çeşitli yerlerde devam ediyor.

Şöyle bişey var bu o.ç. kimden cesaret alıyorlarda bir parti lideri bir vekil, sokak serserisi ağzıyla meydan okuyorlar? bir kaç yıldır aynı teraneler bence sadece akp değil emperyalist kaynaklı şımarma var, geçen sene Hataydaki olaylar için arabalara binip Dörtyola geldiler ordaki itlere moral destegi vermek için, çok cesaretli olduklarını göstermeye çalışıyorlardı ama işin özü şu: biliyorlar polis jandarma kendilerini orada koruyacak Emniyet kuvvetlerinin gölgesinde kahramanlık yapıyorlar s.. kıroları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Komando
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 179


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2012, 19:35:43 »

Sayın Bahçeli beyimiz sürekli Kardeşliği ön plana çıkarıp Milletimizi uyutma propagandasına devam ederken bdp li terörist yavşaklar da kırolara kin ve hazırlık mesajları vererek Türk'e ve Türkiyeye diş bilettiriyorlar, aradaki fark'a bak!!

Sayın bahçeli düş Milletin yakasından artık, parazit yapıyorsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.131 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.