Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bögü:Alp üzerinde 13 Haziran 2016, 19:17:27Konu Başlığı: Teröre karşı yeni önlemler alınacak
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 13 Haziran 2016, 19:17:27
Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya karşı yeni önlemler alınacak.

(http://www.yenicaggazetesi.com.tr/d/news/134117.jpg)
Başta Cizre, Nusaybin, Silopi, Yüksekova, Kızıltepe, Lice, Kulp, Şırnak olmak üzere güvenlik açısından riskli ilçelerde, yeni polis noktalan yapılacak. Daha önce askerler için inşa edilen ve 'kalekol' olarak bilinen yüksek güvenlikli polis noktalarında, yeterli sayıda zırhlı aracın yanı sıra en etkili silahlar da bulundurulacak.

YENİ GÜVENLİK KONSEPTİ


Güneydoğunun yeni 'güvenlik konseptini' anlatan Genelkurmay yetkilisi, askerlerin, terörle mücadele nedeniyle yargılamalarının askeri mahkemelere verilmesinin rahatlık yaratacağım söyledi.Güneydoğu'da il ve ilçelerin büyüklüğüne ve tehdit durumuna göre polis sayısı da artırılıyor. Kritik ilçelerde 600 civarında olan polis sayısı en az 2 bin kişiye yükseltilecek. Böylece Güneydoğu'ya mevcut polis sayısına toplam 30 bin civarında yeni takviye yapılacak. İlçelerin teröristlerden temizlenmesinde Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Özel Harekat'ın (JÖH) büyük başarı gösterdiğini belirten yetkili, "Meskun mahalde çatışma eğitimi konusunda büyük bir eksikliğimiz olduğu anlaşıldı. İlçe operasyonlarında bu timler büyük deneyim kazandı" diyerek bu timlerin bölgede sürekli kalmalarının planlandığını anlattı.

Halen eğitimleri devam eden Özel Harekat timleri, Güneydoğu'da göreve başlatılacak. Kırsalda polis ve jandarmanın ortak operasyon yapması, köy korucularının da bu operasyonlara katılmaları yönünde kapsamlı planlama yürütülüyor.


Konu Başlığı: Ynt: Teröre karşı yeni önlemler alınacak
Gönderen: Metehan İlteriş Gökbörü üzerinde 13 Haziran 2016, 21:51:16
Daha düne gelene kadar asker ve polislerimiz EYP döşeli evlere ölüme gider gibi giriyordu. Bu önlemler bunca şehit vermeden önce alınmalıydı. Yine de ordumuza hayırlı olsun.