TEĞMEN ÇELEBİ...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 10:32:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TEĞMEN ÇELEBİ...  (Okunma Sayısı 1674 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sübek Çor
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 41« : 28 Kasım 2013, 13:33:37 »

Ergenekon davasında 16,5 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra yeniden tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin soruşturma kapsamında gözaltındayken cep telefonuna sehven yükleme yaptığı gerekçesiyle yargılanan polis memuru Hanefi Öpaydın, ‘Görevi kötüye kullanma’ suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Yani şöyle oluyor; geçmişte emniyet yetkililerinin evet o numaraları "sehven" biz yüklemişiz diye kabul ettikleri bir olayı, mahkeme "hayır kardeşim bunları siz yüklememişsiniz" diyerek reddediyor. Bağımsız yargı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Sübek Çor
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 41« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2013, 14:18:22 »

Teğmen Çelebi'nin 11 Kasım'da ki duruşmasında yaptığı savunma çoğu kişinin belki de içinden geçenleri yansıtıyor diye düşünüyorum. "Teğmen Çelebi'den Ata'mıza Tekmil"

Sayın Başkan,

Burada bir yargılama yok.TSK 'nin bir mensubu olmamın bedeli bana ödetilmek isteniyor.

Dün 10 Kasım dı.Türk Milleti için tarihimizdeki en kara günlerden biri...Gördüm ki milletçe 1938' dekinden çok daha fazla acı yaşadık.Ama yine gördüm ki biz onu sadece fiziken kaybettik.

Bugünlerde herkesin ,her Türk vatandaşının kendinden başlayarak ülkemin yaşadığı her türlü sorunu ve bu sorundaki payını mutlaka değerlendirmesi gerekiyor.

Bu düşünceyle bugün sayın başkanım sizin şahsınızda Mustafa Kemal'e nöbet tekmili vermek istiyorum,

13.AĞIR CEZA MAHKEMESİ ELİYLE BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E

 Senin kürsüne yalvarmaya gelmedim.Ben hapiste değilim.Seni ve eserini savunma iradesini gösteremediğim yer asıl hapishanemdir.

 Türk Milletinin yüzyıllardan beri asık duran yüzüne ilk tebessümü sen işledin,o yüzden gözyaşlarını silen ve onun gözlerine aydınlık ufukları işaret eden o şefkatli el senindi.

 Dimağlarımızın ağzını kocaman açtık ve senin yükseklerden akan pınarından can suyu içtik .İstediği kadar aksın diye ona yüreklerimizi yasladık.Ama şimdilerde ilkelerine bağlı kalma sevdası ,sana layık olabilme çabası ağır ceza mahkemelerini ,zindanları mesken edindi.

 En büyük düşmanın Yunan Başkomutanı Trikopis'e her Cumhuriyet Bayramı ihtiram duruşu yaptıran saygıyı yaratan sen ,şimdi kendi eserinde yargılanıyorsun...

 Güneş'ten evvel doğdun cehalete karşı,hakikatin nuruyla yıkadın vicdanları.Şimdi ışığa sırtlarını dönüyorlar ,aydınlığı kaldırıp atmak istiyorlar. Elimizden tek varlığımızı, seni almaya çalışıyorlar.

 Seni daha iyi anlayabilmek,milletimize anlatabilmek için not sözlerin ve düşüncelerin kuvvetli suç şüphemi oluşturuyor.

 Fikirlerin boğazlanıyor.Seni sana sahip çıkanlarla vuruyorlar.Seni düşünen kafaların üstüne zindan kapıları kapanıyor,seni yazan eller kesiliyor.Engizisyon ateşlerinin kıvılcımları geleceğimizi yakıyor.

 Dünyanın en haklı savaşını sen yaptın,bu mücadeleyi NUTUK' da yazdın.Okudum ,okuttum.O yüzden kürsündeyim.

 Peki beni esir edenler senin ölümsüz şahitlerin Karadeniz'in hırçın dalgalarına ,Amasya'da esen yellere,Anafartalar'da gözlerinin değdiği gökyüzüne ,sana sımsıkı sarılı vatan toprağına ne yapabilecekler?Kocatepe'yi nereye hapsedecekler?Çiğiltepe'yi kime teslim edecekler?

 Sen Nutuk'u ruhlarımızı tam bağımsızlık ateşiyle tutuşturmak için yazdın,terör iddianamesinde suç unsuru olsun diye değil!

 Hüsran vadisine gömdüğün zavallılar namus zirvemize saldırıyorlar.

 Ama zulmün ağırlığıyla diplere doğru battıkça batıyorlar.

 Komutanım,

 Senin üniformanı taşıyorum.

 O üniforma ki Çiğiltepe'de görevini geciktirdiği için senin gözlerinden akan yaş olmayı tercih etmişti.

 Senden sonra emanetin uğruna hiç düşünmeden parçalanmış diz,kanayan omuz,şarapnel parçaları dolmuş göz çukurları olan o üniformayı terör iddiannamesine koydular,askerlik yeminimizi terör örgütü yemini yaptılar.

Şimdiler de emrine amade Türk Ordusunun birliklerin de terörist arıyorlar.Namus timsali subayların terörle,fuhuşla anılıyor.

 Biliyorum....Afyon'da Subaylara hitabında bize anlatmışdın:

 ''Orduyu imha etmek için mutlaka subayları mahvetmek ve aşağılamak lazımdır.Bundan sonra milleti koyun sürüsü gibi boğazlamakta engeller ve müşkülat kalmaz''

 ATAM,

 Bursa Nutku ve Gençliğe Hitabeni mürtecilere karşı bayrak yaptığım için yargılanıyorum .Senin arzu ettiğin dinlenmemek üzere yürümeye karar veren gençlik olabilmek için huzurun da tekrarlıyorum:

 '''MÜDAHALE HAREKETİM DE HAKLIYIM,EĞER BURAYA HAKSIZ OLARAK GETİRİLMİŞSEM BUNU MEYDANA GETİREN SEBEP VE AMİLLERİ DÜZELTMEK DE BENİM GÖREVİMDİR!'''

 10.Yıl Nutkun da'' büyük işler'' başarmamızı öğütlemiş din;bu sözünü kullandığım için beni umut sürgünü yaptılar.

 ''Yurdumuzu dünyanın en bayındır ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracağız.Milletimizi en geniş refah,vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız.Milli kültürümüzü çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracağız.''

 Senin gözlerinin altın da bu hedefi bütün dünyaya tekrar ilan ettim.

 26 Aydır tutukluyum ama adını adalet! koydukları bu büyük zulmün doymaz arzularını henüz tatmin edemedim.Çünkü gözlerim de korku,sadakatim de gedik arıyor,yani bulamayacağı şeyi...

 Bizler senin en değerli mirasın bağımsızlık aşkıyla dolu bir nesiliz.

 Eseri emanet ettiğin gençlik ve milletimizin başına bir felaket gelirse vebalinin ait olacağı subaylar olarak ;ihtirassız yalnız vatan ve memleket selametini gaye edinerek çalışıyoruz.Tek kaygımız zindanda da olsak senin yolunda yürümek den geri kalmaktır.

 Hiçbir güç seni kalbimizden ve beynimizden silip atamaz.Bedenimiz alıkonulabilir ,fakat beynimize kim hükmedebilir,ruhumuzu kim zaptedebilir,kalbimize kim dokunabilir.Hangi elin onun ilahi çarpıntısını durdurma gücü vardır?

 Yüceler den senin sesini duyar gibiyiz.Sen tek başına Mustafa Kemal'din.

 Biz seniz,sen bütün ömrünü hizmetine verdiğin Türk Milletin de bir kök gibi yaşıyorsun.BİZ milyonlarca MUSTAFA KEMALİZ.

 Ayakların yürüyor milyonlarca ayakla,sonsuza dek yeniden doğmak üzere...

 Bazen yalın ayak ama hep kararlı ve umudunu hep yanında götürerek....

 Bedel ödedikçe daha çok seviyor ve anlıyoruz seni.

 Yüreklerimizle,bir çocuk gibi koruyup büyüttüğün devrinlerine sarılıyor ve selamlıyoruz seni....

 Kr.Plt.Teğmen.MEHMET ALİ ÇELEBİ

ÇİĞİLTEPE CEPHESİ
ARZ EDERİM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2013, 16:52:48 »

 İlker Başbuğ, Yaşar Büyükanıt gibi  basiretsiz paşalar yüzünden TSK bunun resmen maaşlı devlet memurluğuna dönüştürülmüştür. Şimdi başlarını ellerinin arasına alıp düşünüyorlardır umarım, "biz ne halt ettik" diye.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.