#SuriyelilerDefolsun
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 06:01:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36
  Yazdır  
Gönderen Konu: #SuriyelilerDefolsun  (Okunma Sayısı 57692 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #160 : 21 Ekim 2019, 15:34:58 »


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “ Ekonomik krizin tetikleyicisi, Suriyeliler için harcanan 40 milyar dolar” dedi. Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyelileri gönderme niyetinin olmadığını da ifade etti.


İYİ Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın konuşmacı olduğu “Suriyeliler Sığınmacılar Neden Türkiye’ye gelmeye zorlandılar ve nasıl dönerler?” konulu bir program düzenlendi. Programa, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu,  “Türk milliyetçileri öngörüsü ile bu ülkeyi çok zaman tehlikenin eşiğinden çevirdi. Gene ülkemizin geleceğini tehdit eden, hem nüfus açısından hem sosyolojik açıdan bundan beş yıl sonra on yıl sonra, başımıza çok ciddi sıkıntılar açabilecek bir konu, yine bizler tarafından gündeme taşınıyor, taşınacak. Nefret yaratmak arzusunda değiliz. Türk milleti necip bir millettir. Her zaman garibana kucağını açmıştır. Ancak, bu gelecek ile ilgili ciddi sorun sinyalleri veren bir mevzu. Dolayısı ile ele alınması çok önemli.” dedi.

Özdağ ise, “Cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz. Bu krizin tetikleyicisi, Suriyeliler için harcanan 40 milyar dolar” derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Suriyelileri geri gönderme niyetinin olmadığını belirtti.

Ümit Özdağ yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Fatih sığınmacı sorununu İstanbul’da en ağır yaşayan ilçemiz. Türk milletinin yüzde 85’i, Suriyeli sığınmacıların bir an önce, ülkelerine dönmelerini istiyor. Siyasal olarak ise, bu görüşün gündeme taşınmasını talep ediyor. İYİ Parti dışında, bu konuyu siyasal gündeminin ana meselesi haline getiren başka bir parti yok. Biz de, bu konuyu milletin talebi,  tarihin dayatması çerçevesinde çok daha güçlü, sistemli ve sürekli gündeme getirmek zorundayız. “

“SURİYELİ SIĞINMACILARI SORUNU TARİHİMİZDEKİ 4. BÜYÜK TEHDİT”

Türkiye’nin nereye sürüklendiğinin farkındayız. Millet de bunu görüyor ama tehlike gördüğümüzden ve hissettiğimizden daha fazla. Yaşadığımız coğrafya, bir bermuda şeytan üçgenidir. Bu coğrafyada gemiler ve uçaklar değil ama milletler ve devletler yok olur. Anadolu’da bin sene kesintisiz yaşamış ve egemen olmuş Türk milleti dışında başka hiçbir millet tarih boyunca hiç olmamıştır. Bu süre içerisinde Türk milletinin Anadolu’daki varlığı üç kez tehdit altına girmiştir. Bunlardan birincisi Haçlı seferlerinin oluşturduğu tehditti. İkinci büyük tehdit, 1402 Ankara Savaşı sonucunda bir başka Türk Devleti’ne yenilmemiz sonucunda, devletimizin fetret dönemine girmesiydi. Üçüncüsü ise, hafızlarımızda diri olarak yaşayan, 1918 Mondros Mütarekesidir. Devletimizin tasfiyesi, İngiliz başbakanının ‘Asya’nın Kızılderilileri olan Türkler, Kızılderililerin akıbetine uğrayacak’ demişti. Bu hedefi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk milliyetçilerinin tarafından kurduğu ve bütün vatanperverleri bir araya getirdiği TBMM orduları ile Akdeniz’in sularına gömdük. Şimdi içinden geçtiğimiz süreç, son bin senede yaşadığımız üç büyük tehdit ölçüsünde, yurdumuz, Türk milletinin egemenliği Anadolu, bir tehditle karşı karşıyadır. Bu tehdit, bir modern kavimler göçüdür. Anadolu’ya Ortadoğu’dan ve Ön Asya’dan, büyük bir kavimler göçü var. Basit bir sığınmacı meselesi ile karşı karşıya değiliz. 2011 ile 2019 arasında bu coğrafyaya kayıtlı ve kayıtsız 5 milyon 300 bin Suriyeli, 1 milyon 400 bin de Afgan, Iraklı, İranlı gelmiştir. Bu oran Türkiye nüfusunun yüzde 8’ine eşittir. Bu modern kavimler göçü Türkiye’nin, Türk milleti ve Türk Devleti’nin varlığını sona erdirmeyi amaçlayan bir süreç başlatmıştır.

“ERDOĞAN’IN SURİYELİLERİ GÖNDERME NİYETİ YOK”

Şu anda her 15 kişiden bir tanesi Suriyeli. 2040 yılında Suriyeliler Türkiye nüfusunun yüzde 10’nu oluşturacak. Pentagon 1997 senesinde bir rapor hazırlıyor. 2007’de bu raporu güncelliyor, 2014’te de TSK ile paylaşıyor. Bu raporda, ‘iklim değişikliği nedeniyle buzlar eriyor. Belt boğazı eriyor, oradan yeni ticaret yolu açılıyor. İklim, değişikliği ABD’nin güvenliğine tesir ediyor. Doğu Akdeniz İtalya’nın altından İran Afganistan’a kadar Türkiye dâhil kuraklaşacak. 46 ülke, zor duruma düşecek. Güneyden yukarı büyük göçler yaşanacak. Bizim yapacağımız rejim değişiklikleri de bu göçlere çarpar etkisi yapacak.’ deniliyor. İşte stratejik göç mühendisliği bu. Göçün kurgulanması ve yönetilmesi. Biz içimize bu büyük nüfusu aldık ve Erdoğan’ın bu nüfusu geri yollamaya niyeti yok. Sadece kamuoyu baskıyla, algı operasyonu yapıyor. ‘Önce askeri harekât ardından TOKİ harekâtı başlayacak. 2 milyon insana burada ev yapacağız, onları buraya yerleştireceğiz’ diyor. Ama bu gerçekleşmesi mümkün olmayan bir proje.

“EKONOMİK KRİZİN TETİKLEYİCİSİ SURİYELİLER İÇİN HARCANAN 40 MİLYAR DOLAR”

Türkiye’nin Türk kimliği tehdit altına alınmıştır. Birçok kentimizde Türkler azınlığa düşmek üzeredir. Bir ilimizde düşmüştür. Birçok ilçede de Türkler şu azınlıktadır. Ve Türklerin azınlığa düştüğü Kilis’te, Suriyeli nüfusu kâğıt üzerinde 120 bin, Türk nüfusu 90 bin. Oysa Türkler 90 binden az, Suriyeliler de 130 binden fazla. Suriyeliler şunu söylüyorlar, ‘devlet bize buraları verdi. Siz buradan gideceksiniz.’

Kilis Valiliği polislere Arapça kursu verdi. Şehir merkezinde öğleden sonra saat 4 Suriyeli mafya bozuntuları Türk polisini tartaklıyorlar. Kilis Valisi valiyse, polisine Arapça öğretmeyi bırakacak, Türk polisi Türk polisi olduğunu gösterecek. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı, internetten bakabilirsiniz, resmi internet sitesine koyduğu Kilis yerleşim planında Suriyelilerin Kilis’te kalması üzerinden planlamasını yapmış. Şanlıurfa’da da aynı şey var, yayınlamıyorlar, Gaziantep’te de, Hatay’da da.

Türkiye’ye sokulan, Türkiye’ye girmeye teşvik edilen Suriyeliler ile demografik yapı tehdit ediliyor. Dış müdahaleye bölünmeye uygun hale getiriliyor Türkiye. Cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz, bu krizin tetikleyicisi Suriyeliler için harcadığımız 40 milyar dolar. Terör örgütleri ve Arap istihbarat servisleri için de Suriyeliler eleman devşirme imkânı sağlıyor.

“SURİYELİ SIĞINMACILARIN KALMASINI ABD İSTİYOR”

Türk halkı, haklı olarak Suriyeliler vatanlarına geri dönsünler diyor. Yüzde 85’i bunu söylüyor. İYİ Parti seçmeninin yüzde 97’si, CHP seçmeninin yüzde 952i, MHP seçmeninin yüzde 94’ü, HDP seçmenin bile yüzde 872si, geri dönsün diyorlar. AKP seçmeninin yüzde 83’lük bir bölümü Suriyelilerin ülkelerine geri dönmesini istiyor. Bu milli bir talep. ABD Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını istiyor. Pentagon’la çalışan bir düşünce kuruluşlu, Türkiye’deki sığınmacılar ile ilgili 330 sayfalık bir rapor hazırladı. Bu raporda Suriyelilerin ekonomik açıdan Türkiye’ye fırsat doğurduğu söyleniyor. Eğer Suriyeliler  fırsatsa, Meksikalılar da sizin fırsat, önce duvarı açın, sonra biz de düşünelim. Peki ABD neden kalsın istiyor? Çünkü getiren ana dinamik onlar da onun için. Çünkü Suriye’nin kuzeyinde bir PKKistan kurmak istiyorsanız, İsrail’in karşısında, Suriye’yi zayıf düşürmek istiyorsanız, Türkiye’yi ileride daha kolay şekillendirmek istiyorsanız, Suriyelilerin Türkiye’de kalması gerekiyor.

Kimse bize, çaresizlik aşılamasın, kimse son bin senede bu milletin bu coğrafyada kalabilmek için ödediği bedeli unutarak, 250 bin dolarlık, apartman karşılığında alınan vatandaşlıkla, kan dökerek alınan Türk vatandaşlığının aynı şey olduğunu söylemesin. Türk milliyetçilerinin bu soruna karşı fikri, siyasi ve tarihi bir duruş içerisinde olması bir zorunluluktur. Türk milliyetçileri, vatanseverler, Atatürkçüler, AKP hükümetinin yanlış Suriye politikasına karşı daha sert, sonuç alıcı bir tavrı muhakkak geliştirecekler ve geliştiriyorlar. Türk milliyetçileri bu konu ilgili paneller ve konferanslar düzenlemeli. Tarih Türkeş’i ve Atatürk’ü haklı çıkardı. Bugün de bizi haklı çıkartıyor, gelecek de bizi haklı çıkaracak.”

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #161 : 23 Ekim 2019, 02:06:59 »

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye’de resmi rakamlara göre bulunan 3,6 milyon Suriyeli sığınmacıya harcanan 40 milyar dolardan fazla paranın ekonomiyi kötü etkilediğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ekonomideki kötü gidiş hakkında dikkat çeken bir itiraf geldi. Albayrak, Türkiye’de resmi rakamlara göre bulunan 3,6 milyon Suriyeli sığınmacı için harcanan 40 milyar dolardan fazla paranın ekonomiyi kötü etkilediğinin altını çizdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, İstanbul’da düzenlenen TRT World Forum’da yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

“Bütün finans sisteminin tek bir para birimine dayalı olması risk oluşturuyor. ABD’nin ekonomik yaptırımları tehdit olarak kullanmasını sağlıyor. Güç rekabetini bir yana bırakıp, uluslararası ticaretteki gerilimleri azaltmalıyız. Korumacı yaklaşımlar bize bunu gösteriyor.

“TÜRKİYE CARİ FAZLADA REKOR KIRDI”

Türkiye dünyanın 16. en büyük ekonomisi, satınalma gücü paritesine göre ise 12. sırada yer alıyor. Küresel ekonominin temel ulaşım yolu üzerinde yer alıyoruz. Son 10 yılda yıllık yüzde 5’lik bir büyüme gösterdik. Türkiye cari fazlada rekor kırdı ve Ağustos’ta cari fazla 5.1 milyar dolar oldu.

“SIĞINMACILARA HARCANAN 40 MİLYARDAN FAZLA PARA EKONOMİYİ KÖTÜ ETKİLEDİ”

Ekonomi iç ve duş şoklara karşı önemli bir direniş gösterdi. Ağustosta 5.1 milyar dolar oldu cari fazla. Türkiye bir rekor kırdı. Enflasyon tek hanelere indi. Önümüzdeki sene itibariyle yüzde 5’lik büyüme bekliyoruz. Türkiye’de 3,6 milyon mülteci var. Bölgede DEAŞ ve YPG terörüyle uğraşıyoruz. 40 milyar dolardan fazla harcadık, bu da ekonomimizi etkiliyor.”

ALINTI BASINDAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #162 : 26 Ekim 2019, 19:51:34 »

MHP’li eski vekil Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriyeli sığınmacılarla ilgili sözleriyle ilgili “Yahu biz bunu söylediğimizde bize Irkçı, diyordunuz!” dedi.


MHP Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fenerbahçe Divan Kurulu Toplantısı’nda Suriyeli sığınmacılar hakkındaki sözlerine tepki gösterdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Oğan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sn. Erdoğan çok doğru olarak “Avrupalılar bu şekilde devam ederlerse açarız kapıları Suriyeliler Avrupa’ya gider” demeye başladı. Sn. Cumhurbaşkanı bu sözleri sarfederken tv’lerde yorum yapanlar, salonlar alkıştan yıkılıyor. Yahu biz bunu söylediğimizde bize Irkçı, diyordunuz!”

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Suriyeli sığınmacılarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizdeki 3 milyon 650 bin Suriyelinin ilk etapta 1 ila 2 milyon arasındaki kısmının geri dönüşü için geliştirdiğimiz projelere destek verilmezse sınırlarımızı açmaktan başka çaremiz kalmaz. Açarız sınırları yürüsünler Avrupa'ya.”

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #163 : 03 Kasım 2019, 23:16:25 »

Erdoğan: 'Destek Vermezlerse Suriye'de Mülteci Şehirlerini Biz Kuracağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile görüşeceğini ve Suriye’de Türkiye’nin kontrolündeki bölgede inşa faaliyetleri için uluslararası çağrı yapması talebini ileteceğini söyledi. Erdoğan “Yaptınız yaptınız, yapmadığınız takdirde bu çağrıyı ben yapacağım. Oldu oldu, olmadı Tel Abyad’la Rasulayn arasında mülteciler şehrini veya şehirlerini biz kuracağız” dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #164 : 05 Kasım 2019, 20:54:23 »

Ülkemizde milyonlarca işsiz var ancak asgari ücretin 2,5 katı maaşla çalışacak çoban yok! Yetiştiriciler, 150 bin çobana ihtiyaç duyduklarını Ankara’ya iletti. Bakanlıklar, özellikle Afgan çobanları getirmek için düğmeye basıyor.

   

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 5 bin lira maaş ödenmesine rağmen çalıştıracak çoban bulamadıklarını söyledi.

Küçükbaş hayvancılık sektörünün meselelerini ve gündeme dair konuları bir grup gazeteciye değerlendiren Çelik “Türkiye’de çoban meselesi çözülmeden, küçükbaş hayvan sektörünün problemleri çözülemez. İnsanlar hayvancılık yapmak istiyor ama çoban konusunda dertli. Meralarımız, coğrafyamız ve iklim şartlarımız yeterli. Fakat çoban bulamadığımız için hayvancılık yapamıyoruz. Hâlihazırda 150 bin çoban açığımız var. Bunun için Afgan çoban ithal etmek istiyoruz” dedi.

Yetiştiricilerin de Afgan çoban istediklerini ve çalışma izinleri konusunda önemli gelişmelerin olduğunu anlatan Çelik “Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile konuyu görüştük. Kendisi de Afgan çoban konusuna sıcak bakıyor. Öyle ki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çalışma izni meselesini bile ele almışlar. Şu anda mevzuat çalışmaları sürüyor. Olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz. Hâlihazırda birçoğu kaçak çalışıyor. Yasallaştığı zaman rahat çalışabilecekler. Bakarsınız, ilerleyen zamanlarda ailelerini de getirirler. Avrupa’da nereye gidersen git, bu işleri aileler yapıyor. Üç bin hayvana iki üç kişi bakıyor” diye konuştu.

Son yapılan düzenlemelerde çoban desteğini olumlu bulduklarını da belirten Çelik, şöyle devam etti:

Uygulama ilk başladığında istenen hayvan sayısı 300’dü. Biz yüksek bulduk. Çünkü büyük işletme yok. Sonra 100’e düştü. Çok iyi oldu. Yetiştiriciler için 5 bin liralık destek gerçekten önemli...

4,5 MİLYON İŞSİZ VAR, AMA!

Türkiye’de işsiz sayısı, resmî rakamlara göre 4,5 milyon kişi civarında. Buna rağmen asgari ücretin 2,5 katı maaşla çobanlığa ilgi duyan yok. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, gençlerin çobanlığa çekilmesi için İŞKUR’un devreye girmesi gerektiğini kaydetti. Çelik “İşe yerleştirmelerde çobanlığa kontenjan ayrılmalı. En azından devletin kontrolü altındaki profesyonel işletmelerdeki çoban ihtiyacı böyle karşılansın. Bu adım atılırsa insanımız bu mesleğe alışacak, sıcak bakacak ve gittikçe talep olacak” şeklinde konuştu.

ÜÇ AY BİLE ÇALIŞAN OLMUYOR

Sivas’ta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yaparak hem natürel süt ürünleri imal eden hem de etçil ırk yetiştiren bir üretici “Türkiye’de hayvancılığın önündeki en büyük engel çoban sıkıntısı” diyerek probleme dikkat çekiyor. Ahmet Erdem adlı yetiştirici “Merada hayvanların otlaması çok önemli. Bunun için çobanla anlaşıyorum. Aylık üç bin lira maaş, kalacak ev veriyorum. Gıda ihtiyacını karşıladığım gibi elektrik, su, enerji faturaları da bana ait. Ancak bir süre sonra bakıyorum ki, hayvanları dağa bırakıp kaçmış. Ya da zaten ahırdan hiç çıkarmamış” diyerek durumunu anlatıyor. Ahmet Erdem “Bazıları da ilk ay maaşını aldığı gibi şehre iniyor. O gün çeşitli şekillerde harcayarak parayı bitiriyor. Evine döndüğünde eşi ve varsa çocuklarına olan mahcubiyeti sebebiyle günlük iş arama peşine düşüyor. Bu da kaçışlarına bir sebep ama ülkemiz insanının iş beğenmeme problemine iyi bir örnek. Derdimiz büyük. İthal çoban kesin çözüm olur” diyor.

Sefa Bilgitekin/Türkiye

   

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.534


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #165 : 06 Kasım 2019, 10:57:11 »

Ülkemizde milyonlarca işsiz var ancak asgari ücretin 2,5 katı maaşla çalışacak çoban yok! Yetiştiriciler, 150 bin çobana ihtiyaç duyduklarını Ankara’ya iletti. Bakanlıklar, özellikle Afgan çobanları getirmek için düğmeye basıyor.

   

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 5 bin lira maaş ödenmesine rağmen çalıştıracak çoban bulamadıklarını söyledi.

Küçükbaş hayvancılık sektörünün meselelerini ve gündeme dair konuları bir grup gazeteciye değerlendiren Çelik “Türkiye’de çoban meselesi çözülmeden, küçükbaş hayvan sektörünün problemleri çözülemez. İnsanlar hayvancılık yapmak istiyor ama çoban konusunda dertli. Meralarımız, coğrafyamız ve iklim şartlarımız yeterli. Fakat çoban bulamadığımız için hayvancılık yapamıyoruz. Hâlihazırda 150 bin çoban açığımız var. Bunun için Afgan çoban ithal etmek istiyoruz” dedi.

Yetiştiricilerin de Afgan çoban istediklerini ve çalışma izinleri konusunda önemli gelişmelerin olduğunu anlatan Çelik “Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile konuyu görüştük. Kendisi de Afgan çoban konusuna sıcak bakıyor. Öyle ki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çalışma izni meselesini bile ele almışlar. Şu anda mevzuat çalışmaları sürüyor. Olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz. Hâlihazırda birçoğu kaçak çalışıyor. Yasallaştığı zaman rahat çalışabilecekler. Bakarsınız, ilerleyen zamanlarda ailelerini de getirirler. Avrupa’da nereye gidersen git, bu işleri aileler yapıyor. Üç bin hayvana iki üç kişi bakıyor” diye konuştu.

Son yapılan düzenlemelerde çoban desteğini olumlu bulduklarını da belirten Çelik, şöyle devam etti:

Uygulama ilk başladığında istenen hayvan sayısı 300’dü. Biz yüksek bulduk. Çünkü büyük işletme yok. Sonra 100’e düştü. Çok iyi oldu. Yetiştiriciler için 5 bin liralık destek gerçekten önemli...

4,5 MİLYON İŞSİZ VAR, AMA!

Türkiye’de işsiz sayısı, resmî rakamlara göre 4,5 milyon kişi civarında. Buna rağmen asgari ücretin 2,5 katı maaşla çobanlığa ilgi duyan yok. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, gençlerin çobanlığa çekilmesi için İŞKUR’un devreye girmesi gerektiğini kaydetti. Çelik “İşe yerleştirmelerde çobanlığa kontenjan ayrılmalı. En azından devletin kontrolü altındaki profesyonel işletmelerdeki çoban ihtiyacı böyle karşılansın. Bu adım atılırsa insanımız bu mesleğe alışacak, sıcak bakacak ve gittikçe talep olacak” şeklinde konuştu.

ÜÇ AY BİLE ÇALIŞAN OLMUYOR

Sivas’ta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yaparak hem natürel süt ürünleri imal eden hem de etçil ırk yetiştiren bir üretici “Türkiye’de hayvancılığın önündeki en büyük engel çoban sıkıntısı” diyerek probleme dikkat çekiyor. Ahmet Erdem adlı yetiştirici “Merada hayvanların otlaması çok önemli. Bunun için çobanla anlaşıyorum. Aylık üç bin lira maaş, kalacak ev veriyorum. Gıda ihtiyacını karşıladığım gibi elektrik, su, enerji faturaları da bana ait. Ancak bir süre sonra bakıyorum ki, hayvanları dağa bırakıp kaçmış. Ya da zaten ahırdan hiç çıkarmamış” diyerek durumunu anlatıyor. Ahmet Erdem “Bazıları da ilk ay maaşını aldığı gibi şehre iniyor. O gün çeşitli şekillerde harcayarak parayı bitiriyor. Evine döndüğünde eşi ve varsa çocuklarına olan mahcubiyeti sebebiyle günlük iş arama peşine düşüyor. Bu da kaçışlarına bir sebep ama ülkemiz insanının iş beğenmeme problemine iyi bir örnek. Derdimiz büyük. İthal çoban kesin çözüm olur” diyor.

Sefa Bilgitekin/Türkiye

   Siktirsin serefsizler yalan söylüyorlar
Ahaber asparagası
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
erkincankut
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 6


« Yanıtla #166 : 06 Kasım 2019, 13:05:04 »

 :kurt:Memleket arabistana döndü...yeni türkiye yeni arabistan oldu..memleketi araplara sattılar en az 20 milyon arap kökenliyi araplara sattılar Türk telekom denizbank kuleli askeri lisesi derkem Türkiye yi fersah fersah araplara satıyorlar kanallar iktidar yanlısı olduğu için dönüyorlar şeklinde sürekli yalan haber pompalıyorlar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
erkincankut
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 6


« Yanıtla #167 : 07 Kasım 2019, 10:34:29 »

 :Turkiye:son zamanlarda suriyelilerden sonra ıraklılar afganlar derken şimdi sokaklarda caddelerde pakisantalılar mısırlılar cezayirliler libyalılar derken istanbul sokaklarında Myanmarlılar kamboçyalılar hindistanlılar ve çinliler türemeye ve çoğalmaya başladı vatan caddesinde il göç idaresi önüde bir arap kuyruğu var birde MYANMARLILAR kuyruğu var...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #168 : 08 Kasım 2019, 14:55:58 »

:Turkiye:son zamanlarda suriyelilerden sonra ıraklılar afganlar derken şimdi sokaklarda caddelerde pakisantalılar mısırlılar cezayirliler libyalılar derken istanbul sokaklarında Myanmarlılar kamboçyalılar hindistanlılar ve çinliler türemeye ve çoğalmaya başladı vatan caddesinde il göç idaresi önüde bir arap kuyruğu var birde MYANMARLILAR kuyruğu var...
Pis arap yetmiyormuş gibi bir de Myanmarlılar mı Türk Yuruna geldi! Bu hükümetin ve dış güclerin Türkiye' demografik yapısını bozmak için bir oyununu bunu biliyoruz.
Fransa ve Belçika ülkemizde tutuklanan terörìs vatandaşlarını bile kabul etmiyor, yani 5 milyon Suriyeliye bakdığımız yetmiyormuş gibi bir de cezaevlerindeki Avrupalının teröristlerine bakacağız anlaşılan.
Hep bu Akp'nin yıllardır uyguladığı yanlış dış politikasından kaynaklanıyor. Şimdi düzeltmek ìçin çırpınıyorlar ama herşey zorlaşdı, mesala suriyelileri Suriyedeki güvenli güvenli bölgelere yerleşdireceklerini söylemekle hayal kuruyorlar. "Evlerini bile Türkiye yapacağız" demeleri bile hayaldan ötesi değil.
Türkiye de rahata kavuşmuş bir mülteciyi kolay kolay geri yollamak zor.
Ançak Türk milletinin sabrı tükenirse zorla def edilerek gider bu pis araplar ve diğerleri yoksa 800 den fazla şirket kurmuş, çoğu kaçak maçak çalışıyor rahat ve bunlar kendi istekleriyle Türk Yurdunu terk etmez.
Umarım yüce Türk soyunun sabrı tükenir en kısa bir sürede yoksa savaşla yok edemedikleri Anadolu Türklüğü gün gelecek yok olacak.
Tanrı Türk'ü korusun!
Ne mutlu Türk doğana!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.094


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #169 : 11 Kasım 2019, 16:03:09 »

Suriyeli sığınmacılar arasında ilkokul mezunu olmayanlar %40'a yaklaşıyor (Türkiye ort. %4). Lise ve üzeri mezunu %10 (Türkiye %23). Doğurganlık hızı 5,3 (Türkiye 1,99). NOT: Doğurganlık hızı 15-49 yaş arasındaki kadın sayısına düşen ortalama çocuk sayısı anlamına geliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.26 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.