#SuriyelilerDefolsun
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 17 Kasım 2019, 00:43:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Yazdır  
Gönderen Konu: #SuriyelilerDefolsun  (Okunma Sayısı 24038 defa)
0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Atsızcı
Ziyaretçi
« Yanıtla #170 : 19 Ağustos 2019, 12:40:46 »

Suriyeli sığınmacılar sorunu Türkiye'nin geleceği ile ilgili kaygı yaratmaya devam ediyor. Osmanlı döneminde yaşanan "Celali İsyanları"nı hatırlatan eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, "Bir yerden bir yere büyük nüfus nakilleri olduğunda orada da büyük problemler çıkar. Osmanlı devletinde Celali İsyanları'nın nasıl çıktığı iyi incelenmelidir. İç karışıklık ve provokasyonlarda kullanılabilirler" dedi. Suriyelilerin Türkiye'ye göç ettirilmesinin planlı olduğunu düşündüğünü ifade eden Halaçoğlu, şunları söyledi:

"Rastgele günü birlik bir durum olduğu düşüncesinde değilim. Türkiye'nin başına beladır ve bir an önce ülkelerine gönderilmeleri gerekiyor.  O insanları entegre etmemiz mümkün değil. Suriyelilerle Türk halkının her yönden uyuşmazlığı var. Ekonomik seviyede, kültürel anlamda büyük farklılık var. Almanya'ya iş için gidenler oldu bir zamanlar. Bunlarla karşılaştırılmasın. Almanya'ya gidenler çalışmak üzere gitmişlerdi. Ama Suriye'den sığınmacı adı altında Türkiye'ye gelenler ülkelerindeki mücadeleden kaçıp burada keyif yapan insanlar. Bu insanlar her türlü pisliğe bulaşabilir. Teröre de bulaşabilir. Kaç tane terörist giriş yaptı bunun sayısını bilmiyoruz. Provoke edilebilirler. Yarın iç karışıklık çıkarmak için kullanılabilirler mi? Kullanılabilirler. Osmanlı döneminde sosyal ve ekonomik bozulmalar nedeniyle çıkan Celali İsyanları'nı dikkate almak gerekir. Tarihte bunun örnekleri var.  Bir nüfusun başka bir yere kaydırılması her zaman sorun teşkil etmiştir. Kendi içimizde olsa dahi bu nüfus değişikliği yine soruna neden olur."

Yusuf Halaçoğlu, Suriyeli sığınmacıların Türkiye'de bulunmalarının, terör örgütü PKK/PYD'nin işine geleceğini, bir an önce sayıları milyonları bulan bu kişilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğini kaydetti. Halaçoğlu, "Suriyelilerin Türkiye'de bulunmaları demek PYD'nin de ekmeğine yağ sürmek demektir. Çünkü sistemli olarak bölgedeki demografik yapı bozuluyor ve Arap nüfus üstünlüğü ortadan kaldırılıyor. ABD'nin de geri gönderilmelerini istememesinin altında yatan neden bu" dedi. Türkiye'nin Suriye'de kurmayı planladığı Güvenli Bölge'ye de değinen Halaçoğlu, Suriye'de ABD ile hareket etmenin yanlış olduğunu söyledi. Halaçoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Bölgede kurulması planlanan Güvenli Bölge'yi de hükümet eline üzüne bulaştırıyor. Bu konuda ABD ile ortaklık yapılması çok yanlış.  Çünkü ABD'nin Büyük Orta Doğu Projesi zaten belli. Bundan taviz vermez. Türkiye'yi kullanarak o bölgede bir koridor oluşturuyor. Yarın ABD, Suriye hava sahasını yasakladığında Türkiye o bölgeye müdahale edebilir mi? Ondan sonra ne olacak? Girebilecek misiniz bölgeye? Giremezsiniz.  Bölgeyi terör örgütü PYD'ye teslim ederse ne olacak? Çünkü ABD açık açık PYD'yi destekliyor ve silah yardımını sürdürüyor. Tüm bunları biliyorsunuz ve 'Terör örgütünü destekliyorsunuz, bundan vazgeçin' diyorsunuz ama sonra anlaşma yapıyorsunuz.

Kaynak Yeniçağ: Yusuf Halaçoğlu’ndan çarpıcı Suriyeli uyarısı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #171 : 19 Ağustos 2019, 13:58:56 »

SURİYELİLERİ TÜRKİYE’YE KİM, NEDEN GÖNDERİYOR?

Beş milyondan çok yabancıyı yani küçük bir ülke nüfusu kadar insanı, ülkesine kabul etmek örneği olmayan bir olaydır. Dünya tarihinde; savaşlar, işgaller ve zora dayalı göçler yaşanmıştır. Ancak, en yoğun olanlarda bile bu kadar insan, bu kadar kısa sürede bir yere yerleştirilememiş, böyle bir işe girişilmemiştir. Ülkesi ne denli büyük olursa olsun hiçbir devlet bu kadar insanı içine almamıştır. Hükümet, ilerde hiç kimsenin altından kalkamayacağı bir işe girişmiştir ve Türkiye’ye büyük zarar vermektedir. Yapılanlar, güncel politikanın sınırlarını aşarak doğrudan ulusal varlığa yönelmiştir. Suriyelilere vatandaşlık düşüncesi, emperyalist isteklerle örtüşen ve Anadolu’nun Araplaştırılmasına yönelen bir girişimdir. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne uygun olarak, Suriye’nin Kuzeyi Araplardan temizlenip Kürtleştirilirken, Güneydoğu başta olmak üzere Anadolu’da binlerce yılda dengelenen etnik yapı, Türk, Arap, Kürt karmaşası haline getirilmektedir. Türkiye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğu, Amerikalıların ‘kaos kuramı’ adını verdikleri emperyalist girişime uygun olarak sürekli karmaşa ortamına sürüklenmektedir.

AKP, Türk siyasetinde yer almaya başladığı günden bugüne dek, dönemler içinde gitgeller yapsa da, gerçek amacını gizlemedi. 14 yıl boyunca sayısız siyasi zikzak yaptı ama bir konuda tutumunu değiştirmedi. Atatürk’e ve devrimlerine karşı nefret duydu ve kurduğu Cumhuriyet’i ortadan kaldırarak, yerine ‘Osmanlı nizamını’ getirmek için yılmadan mücadele etti. 2023’ü, hedefine ulaşma yılı olarak belirledi ve yapacaklarını 63 başlıktan oluşan bir program haline getirerek adım adım uyguladı. Bunları yaparken, ABD ve AB ile ilişki içinde oldu, onların istekleri yönünde hareket etti.
Baş örtüsüyle başlayan mücadelesi, makamı ve siyasi gücü arttıkça çeşitlendi. Eğitim’den Diyanet’e, İmam-Hatip kurslarından üniversitelere, kamu çalışanlarından dış siyasete dek; topluma biçim veren hemen her alanda, laikliğe karşı dinci-mezhepçi bir siyaset yürüttü. Cumhuriyet’in sağladığı yurttaşlık kavramını ve Anadolu’da binlerce yılda oluşan nüfus yapısını bozacak uygulamalar yaptı. Sunnileşmeyi, bağlı olarak Araplaştırmayı öne çıkardı. Suriyeliler başta olmak üzere bölgenin en geri unsurlarını sığınmacı olarak kabul etti. Onlara TC yurttaşlarında bile olmayan haklar verdi.
Suriyeliler konusunda yaptıkları, kendi özgür iradesiyle belirleyip uyguladığı bir politika değildi. ABD ve AB’nin istekleri yerine getiriliyordu. Yapılanlar, emperyalizmin öngördüğü küresel boyutlu politikanın parçalarıydı. Anadolu’daki Türk varlığının yalnızca bugününe değil, geleceğine yönelik yıkıcı bir girişim tasarlanmıştı ve tasarı uygulamaya sokulmuştu.
Türkiye’ye gelen Suriyelilerin hemen tümü Suriye’nin Kuzeyi’nden geldi. Bu kendiliğinden oluşan bir göçmen akını değil, ABD’nin düzenlediği bir insan sevkiyatıydı. Kuzey Suriye boşaltılıp PYD’ye teslim edilirken, Türkiye Arapların oluşturduğu bir sığınmacı deposu haline getiriliyordu. Aslan Bulut’un tanımıyla, Türkiye’de ‘Türk-Arap-Kürt Federasyonu’nun alt yapısı’ oluşturuluyordu.

Suriyeli Ayrıcalığı

Suriyeli sığınmacılara, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından daha ileri haklar verildi ve ayrıcalıklı bir kitle haline getirildi. Yalnızca onların yararlandığı sağlık birimleri oluşturuldu, hastahanelere ücretsiz kabul edildi ve ücretsiz ilaç almaları sağlandı. Pasaport yerine geçen bir kart verildi, bu kartla pirim desteği alarak çalışmaları kabul edildi. Türkçe bilmeyenler dahil, KPSS sınavına girmeden özel sınavla devlet memuru olmaları sağlandı.
Suriyelilerin kamu kuruluşlarında işe alınacağı açıklanmış, doktor olduğunu söyleyen 28 Suriyeliye çalışma izni verilmiştir. Değişik sektörlerdeki işletmelerde, Suriyeli çalışan kontenjanları oluşturulmuştur. Türk öğrencilere, geri ödeme koşuluyla aylık 450 YTL kredi verilirken, Suriyeli öğrencilere geri ödemesiz aylık 1200 YTL burs verilmektedir.

Olacaklar

Beş milyondan çok Arap, Anadolu’nun değişik bölgelerine gruplar halinde yerleştirilerek kimliklerini korumaları sağlanmıştır. Türkler, Suriyelilerin yerleştikleri yerleri terk etmektedir. Türk yaşam biçimine uyumsuz gelenekleriyle kültürel bozulmanın taşıyıcıları durumundadırlar. Suriyelilere verilen ayrıcalıklar yurttaş olduklarında da sürecek, koloniler halinde ülkenin değişik yörelerinde yaşayacaklardır. Türkiye’de yeni bir azınlık kitlesi yaratılmaktadır.
Bu büyük kitle örgütlenmeye başlayacak ve anadilde eğitim adıyla Arapça eğitim isteyecektir. Bu istek, müfredata Arapça dersi koyarak Türk milli eğitimini Araplaştırmaya çalışan AKP tarafından yerine getirilecektir.
Diyanet, Suriyelilerle yeni bir Sunni kitle bulacak ve bu kitleyi amaçları yönünde kullanacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı, şimdiden, Türkiye’ye gelen bin kadar Suriyeli ‘alim ve ilahiyatçı’ için harekete geçmiş ve ‘tarih, tefsir, hadis’ gibi konularda Türkiye’ye katkı yapacak Suriyeli sığınmacıya, vatandaşlığa alınmada öncelik tanınmasını istemiştir.
Sığınmacılar, yurttaşlık hakkı aldıktan sonra örgütlenecek ve giderek artan isteklerde bulunarak, yurt dışıyla bağlantılı siyasi çalışmalar içine gireceklerdir. Bu eğilimin ön uygulamaları şimdiden başlamıştır.
Türkiye’de yaşayan Arapların partileşme çalışmalarını yürüten Beyt Nahreyn Arap-Arami Birliği adlı örgütün Sözcüsü Mim Yavuz Binbay; Türkiye’de 8 milyon Arap ve Arami yaşadığını ve diğer halklar gibi “anadilde eğitim” hakkı başta olmak üzere, tüm hakların verilmesini istedi. Binbay, ayrıca partileşme kararı aldıklarını, partileşme çalışmalarını yürütmek üzere bir komisyon kurduklarını açıklamıştır.

Metin AYDOĞAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kızılbaş iti
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 18« Yanıtla #172 : 27 Ağustos 2019, 23:11:15 »

Canlar dikkat etmeniz gereken bir husus var. Türkiye'ye gelen Suriyeliler arasında Alevi kökenli olup sonradan baskı ile sunnileşen Türkler de var. Bunlara destek olmamız gerekmektedir. Osmanlının İslamcı Arapçı politikası yüzünden pek çok Alevi sunnileşmiştir ve kendini Kürt sanmaktadır. Bu kardeşlerimize gerçeği anlatıp gönüllerini almalıyız. Geri kalan Suriyeliler ise vatan hainleridir. Bunları dışarı göndermeliyiz. Zaten Esad hep vatan hainlerini gönderdi dış ülkelere. Esad akıllı biri çok ve yobazlar tarafından yanlış tanıtılıyor. Esad Türk Alevi dostudur. Medyanın oyunlarına gelmemek lazım. Esed karşıtı Türkmenler olarak tanıtılan güruh kafa kesen yobaz Araplardır Türk değildir. Türkler zaten Suriyenin bölünmesini istemiyor Suriyede.  Türkçüler dikkatli olmalı. Dostu düşman, düşmanı dost gibi görmemeliyiz. Zaten biraz araştırılırsa Esad'ın Türk köklerine ineriz. Çünkü Alevilik Türklüktür. Türk kökenli olmayan biri Alevi olamaz. Alevilik Orta Asya Şamanizmin Anadoluda vücut bulmuş halidir. Emevici yobaz Arap piçlerine karşı Türklüğün kalkanıdır. Alevilerin İslam'ın Araplaştıramadığı aydın Türklerdir. Arapları akıl almaz Türk düşmanıdır. 9 yaşındaki Kızla yatan Muhammed adlı Arap'ın akla mantığa uymayan sözleri hadisleri vardır.  Aleviliğe düşman olan Türklüğe düşmandır. Türk akıllıdır ve bilimin yolundadır. Hazreti Ali'nin dediği gibi İlim nerede olursa gidip alırız. Esenlikler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #173 : 28 Ağustos 2019, 03:27:59 »

Zonguldak'ta uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen 3 Afgan gözaltına alınıp, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bastonla adliyeye gelen şüphelilerden 74 yaşındaki A.E.'nin uyuşturucu ticaretini yönettiği ortaya çıktı.
ALINTI BASINDAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #174 : 31 Ağustos 2019, 00:31:35 »

Arapların genlerinde kahpelk, kaypaklık, nankörlük var, bunu defalarca söyledik ve hükümeti bir zamanlar Feto konusunda uyardıysak, şimdi de bu 5 milyon suriyeli araplar konusunda uyarıyoruz.
Ve gene haklı çıkacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #175 : 07 Eylül 2019, 17:21:20 »

Ege’deki Yunan adalarında sığınmacı sayısı artıyor. Avrupa Komisyonu Yunanistan’dan Türkiye’ye daha fazla sığınmacı iade etmesini istedi.

Die Welt gazetesinin haberine göre Avrupa Komisyonu Yunanistan’dan Türkiye’ye daha fazla sığınmacı iade etmesini istedi. Gazete haberini Avrupa Komisyonu’nun göçün gelişimiyle ilgili hazırlanan özel bir raporuna dayandırdı. Raporda Yunanistan’dan Türkiye’ye sığınmacıları “geri gönderme işlemlerinin” “düşündürücü bir biçimde yavaş” yapıldığı ifade edildi. Ayrıca “geri göndermelerin etkin bir biçimde yapılabilmesi için Yunan makamlarıyla koordineli bir biçimde hareket etmeye ihtiyaç olduğu” belirtildi. “İltica konusundaki nihai kararların da artırılması” gerektiği de raporda ifade edildi.


Yunanistan adalardaki sığınmacıları tahliye ediyor

Ege’deki Yunan adalarında bulunan sığınmacıların durumuna değinilen raporda şu ifadelere yer verildi: “Yunan makamlarının derhal harekete geçmesi gerekliliği hâlâ bir ihtiyaçtır, adalardaki yükü azaltmak ve iadeleri artırmak için stratejik bir hareket tarzı da buna dâhildir.”

Avrupa Komisyonu Die Welt’e kimi eksikliklere rağmen adalarda altyapının, zayıf durumdaki ilticacıların naklinin iyileştirildiğini; daha iyi kabul ve kimlik belirleme merkezleri kurularak sığınmacılar için durumun sürekli daha iyiye gittiğini açıkladı. Ayrıca Avrupa Komisyonu’nun Göçten Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopulos’un Yunan makamları ve yeni hükümet ile yakın temas halinde olduğu belirtildi.

Midilli Adası’ndaki aşırı derecede yoğun olan Moria sığınmacı kampında çarşamba günü yaklaşık 300 çocuk sığınmacı protesto düzenlemişti. Polis gösteri yapan çocuklara biber gazıyla müdahale etmişti.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #176 : 11 Eylül 2019, 02:45:05 »

 Prof. Dr. Ümit Özdağ' dan"Suriyeliler ve Demografik Atom Bombası" youtube den basın açıklaması.
İyi dinleyin!
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #177 : 17 Eylül 2019, 02:44:08 »

Şu bir gerçek. Biz de arapsever arapıclar oldukca ve bu Akp hükümeti başda oldukça, bu suriyeli beleşci pis araplar asla gitmez.
Bunlar ilerde başımıza çok büyük bela olaçaklar. Aynı uyarıyı bu Feto puştu ve cemaati hakkında yapmışdık.
Ve gene söylüyoruz, Türk Yurdunun Demografisini bozmak için yerleşiyor bu araplar. Açilen Türk uyanmazsa, yarınlar çok kötü olaçak Türkiye de...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #178 : 17 Eylül 2019, 03:29:47 »

Esat af çıkarmış. Silahlı çatışmalara dahi katılmış olan suriyelilere Af çıkartı!
Ee biz daha niye ve neden ülkemizde tutuyoruz bu suriyeli pis arapları?
İsrail, AB, Amerika gibi ülkeler suriyeli araplar ilahi Türkiye de kalsın istiyorlarsa, bu işte bir bok olduğu aklınıza gelmiyor mu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.030


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #179 : 18 Eylül 2019, 03:02:40 »

Erdoğan'nın açıklamasına göre, bu suriyeli araplara harcanan para 40 mılyar doları geçmiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.