Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Tolga Akgöz üzerinde 26 Aralık 2015, 19:00:04Konu Başlığı: Sur'daki Operasyonları Protesto Eden HDP'li Gruba Taşlı Saldırı
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 26 Aralık 2015, 19:00:04
Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Silopi, Mardin'in Dargeçit İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı uygulanmasını protesto eden bir grup Malatya'da saldırıya uğradı.

(http://img.sondakika.com/manset/8/operasyonlari-protesto-eden-hdp-li-grubu-tasa_x_8005164_32.jpg)

Malatya'da Doğu'daki operasyonların durdurulması için eylem yapan HDP'li gruba, başka bir grup taşlarla saldırdı. Polisin gaz sıkarak müdahale ettiği olaylarda 5 kişi atılan taşlardan yaralandı.


Bu sırada çevrede toplanan çok sayıda vatandaş HDP'li gruba tepki gösterdi. HDP'li grup polislerin çemberinde binalarına kadar götürülürken zaman zaman gerginlik devam etti. HDP'li grup arasında yaralananlar içinde HDP'li eski Milletvekili Sabahat Tuncel'in amcası Mehmet Tuncel'de bulunurken polis olayların büyümemesi için HDP'nin bulunduğu sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı. Grupların binalarına geri dönmesi ile olaylar yatıştı.


Konu Başlığı: Ynt: Sur'daki Operasyonları Protesto Eden HDP'li Gruba Taşlı Saldırı
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 26 Aralık 2015, 19:03:57
Sur'daki operasyonlarda bunlardan başka rahatsız olan gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü hainin ölmesinden gocunanlar yine hainlerdir. Bu hainleri yine isyan ettikleri Türk Devletinin polisi kurtarmış. Keşke kurtarmasalardı...