Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Köptü Körgen üzerinde 26 Nisan 2011, 13:14:19Konu Başlığı: Son hata bardağı taşırdı.
Gönderen: Köptü Körgen üzerinde 26 Nisan 2011, 13:14:19
YGS ve ALES'te yaşananların ardından devletin zirvesi ÖSYM'ye desteğini çekti. ALES'teki eksik kitapçık hatası bardağı taşıran son damla oldu.

YGS ŞİFRESİNDE YÜKLÜ PARA SÜRPRİZİ
O İSTİFA ETMİYOR SİZ GÖREVDEN ALIN
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün ''Bu gelişmeler hepimizi çok üzüyor. Beni de çok üzüyor. Çünkü Türkiye'de şöyle bir anlayış vardı, ister Cumhurbaşkanı çocuğu olun, ister Başbakan, Meclis Başkanı çocuğu olun, isterseniz Türkiye'nin en zengin insanının çocuğu olun, bu tip sınavlarda herhangi bir ayrıcalık söz konusu olmaz. Puanınız ne ise ona göre bir yere yerleşirsiniz. Bu anlayışın zedelenmesinden doğrusu çok rahatsızım tabii ki. Ama gerçekten böyle bir durum var mı, yok mu bunu yargı süreci belirleyecektir. Savcılar görevleri başındadır. Ve savcılar çok uzmanlık isteyen bir alan olduğu için bu alan, bütün uzmanlar da onların emrindedir. Dolayısıyla o uzmanlarla bu işleri incelemektedirler. Ve neticede onları söyleyeceği şey  hepimizi tabii ki tatmin edecektir ve doğru kararı da onlar verecektir" açıklamasını yaptı.

Arınç: Büyük eksiklik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’ndaki (ALES) baskı hataları iddialarıyla ilgili olarak, “Bir ALES sınavını organize eden kuruluşun yeteri sayıda yedek soru kitapçığı göndermemesi veya istenildiği zaman hemen karşılanamaması çok büyük eksikliktir” dedi. Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nde soruları yanıtlayan Arınç, “YGS’deki şifre iddiasıyla ilgili konu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından araştırılıyor. Suç işlenmişse bunun sorumluları da şüphesiz en ağır cezalara maruz kalmalı” diye konuştu.

ÇELİK: BU TÜR HATALAR GÖLGE DÜŞÜRÜYOR

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise şunları söyledi: "ÖSYM bu tür hatalarla gölge düşürüyor. ÖSYM'nin bundan kaçınması lazım. ÖSYM kurulduğundan bu yana bir şifre vardır, mühim olan bunun adaylar tarafından bilinip bilinmediğidir. Sonuçlar açıklandığı zaman şifre bilinip bilinmediği ortaya çıkar" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Zonguldak’taki mitingde iktidarın ÖSYM’yi berbat hale getirdiğini belirtti.