Solcu Kızlarla Fena Dalga Geçti.........
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 01:57:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Solcu Kızlarla Fena Dalga Geçti.........  (Okunma Sayısı 4007 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« : 22 Mart 2011, 02:43:34 »

Engin Ardıç denen iktidar yalakası liboşu sevmem..Ancak bu makalede solcu ve çapulcu kızların çok güzel fotoğrafını çekmiş..Bozuk saatin günde iki kere doğruyu göstermesi misali, Engin Ardıç da, ilk kez doğru tespitler içeren bir makale yazdı ve solcu kızların durumunu afişe etti..Bir zamanlar kendisi de azılı bir solcu olduğu için, solcu kızların durumunu Engin Ardıç'dan daha iyi bilecek ve tespit edecek hiçbir kişi yoktur bu ülkede.

Bence az bile söylemiş tabii...Ama neyseAlıntı
Bacı

Solculuk kisvesi altında faşizme hizmet ediyorlar, kerhaneye düşmek gibi bir şey, belki daha da kötü!
Evet, "daaeevrimci" bacılar...
Emre Aköz, kendisine yumurta atmaya çalışanlar arasında gözüne ilişen "cırtlak sesli birkaç kara kuru kızdan" sözetti. "Necdet Şen'in 1980'lerde tartışmalara yol açan 'Bacı' adlı çizgi romanından fırlamış" dedi.
Necdet, 1991 yılında Cumhuriyet gazetesinde Nadir Nadi'nin ölümü üzerine patlak veren "iç savaşta" Hasan Cemal ve Okay Gönensin'den yana olmuş, hele o günlerde bir karikatüründe İlhan Selçuk'a "kart tilki" deyince hesabı kesilmişti...


Telefonlaştık, bana Uğur Mumcu'yu nasıl kazıkladıklarını, nasıl üç otuz paraya çalıştırdıklarını anlattı, Kadıköy'de buluşup bira içmek ve dertleşmek üzere sözleştik, yirmi yıldır bir türlü beceremedik.
"Bacı" çizgi romanı da gerçekten büyük gürültü koparmıştı... Sol çevrelerde! Halkın umurunda bile değildi.
Çünkü Necdet, yetmişli yıllarda epey yaygın olan bu "devrimci bacı" tipini yüceltmiyor, yerli yerine oturtuyordu. Aşağılamıyordu, hayır, eleştiriyordu. Bu ne büyük bir suçtu! Bacılar eleştirilemezlerdi!
Bu kafayla kafalarını her dönemde ve her seçimde duvara tosladılar bu zavallılar (üç buçuk ay sonra gene öyle olacak.)

Devrimci bacı... Soyu tükenmiştir sanıyorduk, demek ki yumurtalı eylemlerde yaşıyormuş.
Ortak özellikleri çirkin olmalarıdır bu kızcağızların. Hem çirkin hem pasaklı.
Sorunları da budur. Bu yüzden hepsi birer "kompleks kumkuması" olup çıkmıştır.
Önce kendi kendileriyle, sonra erkeklerle sorun yaşarlar, hükümetle, oligarşiyle, sermaye sınıfıyla falan değil. Bu hınç, görünürde kendini "eylemcilikle", aslında nefretle, öfkeyle, vurup kırma arzusuyla dışa vurur.
Başta anaları babaları olmak üzere hiçkimseden sevgi görmemişler, yakınlık görmemişlerdir. Bu nedenle onlar da kimseye "empati" gösteremezler. "Farklı düşünenleri anlamaya çalışmak" da onların kısa boylarını çok çok aşar.
Bir zamanlar, ünlü şarkıcı gibi, "Akrep Nalan" adı takılmış ünlü bir eylemci kız vardı, 12 Eylül döneminde. "Memleketinden" gelmiş, Topkapı Garajlar'da otobüsten inmiş, yanına ilk yaklaşan çocuğun siyasi görüşüne yazılmış. Çocuk solcu olduğu için solcu olmuş, çocuk sağcı olsaymış o da sağcı olacakmış.
Bu eylemci kesimlerde cinsellik de bir tabuydu o zamanlar...
Fransa'da 68 eylemleri cinsel özgürlük için başlamıştı, bizde görünürde sosyalist, aslında başka özlemlerle yürütüldü, ama eylemci çocuklar köylü ve kasabalı olduklarından, çok ciddi bir cinsellik sorunu da yaşadılar.

O zaman da ortaya, "cinselliğinden arındırılmış" bir kız tipi, yani "bacı" çıktı!
Bu kızlar ve oğlanlar, doğaya ve dürtülerine daha fazla karşı koyamadıkları noktaya gelip bunalıma girince de, ortaya "devrim nikâhı" adı verilen bir saçmalık çıkardılar. Sevişmek için ille bir "nikâh" kıyılacaktı! Nikâhsız olmuyordu, burada da örgüt lideri (ya da mahalle sorumlusu, ne haltsa işte) kıyacaktı.
Bu, devrimcilik, solculuk falan değil, yalnızca ilkellik ve köylülüktü.
Türkiye çok çok ilerledi, köylü köylülükten kurtulma yolunda çok mesafe kat etti, fakat onlar kurtulamadılar.

Çünkü "kendi kendilerinden" kurtulamıyorlar.
Keşke o kızı tutup şap diye öpseydin Emre... Belli ki kimse öpmemiş...
Belki de ossaat liberal kesilirdi!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #1 : 22 Mart 2011, 02:54:44 »

Orada kullandığı "Kemalist dikta" lafını beğendiğimi söyleyemiyeceğim.
Komünistlerin Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılapları ile uzaktan yakından alakaları yoktur.
Nitekim baktığınızda komünistlerin her daim Atatürk düşmanı olduğunu göreceksinizdir.
Bu yazı bana sorarsanız kimseyi ifşa falan etmiyor, tek yaptığı şu yumurtalı protestoların ışığında, AKP'nin arkasını kollamaktır. Daha vaktinde kıçını yaladıkları solculara şimdi de laf atıyorlar, iki yüzlülüğün daniskasıdır bu yazı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2011, 03:38:24 »

Orada kullandığı "Kemalist dikta" lafını beğendiğimi söyleyemiyeceğim.
Komünistlerin Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılapları ile uzaktan yakından alakaları yoktur.
Nitekim baktığınızda komünistlerin her daim Atatürk düşmanı olduğunu göreceksinizdir.
Bu yazı bana sorarsanız kimseyi ifşa falan etmiyor, tek yaptığı şu yumurtalı protestoların ışığında, AKP'nin arkasını kollamaktır. Daha vaktinde kıçını yaladıkları solculara şimdi de laf atıyorlar, iki yüzlülüğün daniskasıdır bu yazı.


Bunun ne domuz olduğunu ve yalakalık yapmak için şekilden şekile giren ''dönemsel olarak değişen bir dengesiz'' olduğunu çok iyi bilirim..Fatih Altaylı'nın değişik bir versiyonudur. Ancak bunun Fatih Altaylı'dan ayrılan tarafı daha kültürlü olması ve gerektiği zaman dilini bir kırbaç gibi kullanabilmesidir.

Bu makalede, ben çapulcu ve solcu kızları nasıl yerden yere vurduğuna bakarım..Kimin vurduğuna bakmam..Bir düşmanım ile, başka bir düşmanımın didişmesi bana ancak keyif verir. Şu anda da bu keyfi yaşıyorum. Bence siz de yaşayın andalarım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #3 : 22 Mart 2011, 11:41:19 »

Bu solcu kızlar, AKP'nin yanında olan "yetmez ama evet" diyen solcu kızlardan olsaydı bu yalaka acaba yine böyle eleştirir miydi? Ya da bunları eleştirirken bir de bu solcu kızlardan neredeyse hiçbir farkı olmayan türbanlı kızları da böyle eleştirebilir mi?

Eleştiremez çünkü bu adam her iktidarın baş savunucusu, çanak yalayıcısı olmuştur. Yarın CHP iktidara gelsin o zaman görürüz o solcu kızların yerini türbancı kızların aldığını.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2011, 15:00:46 »

Engin Ardıç o örnek verdiği saatin yelkovanı gibi habire fır fır dönen yalakanın tekidir. AKP'nin seçimi kazandığının ertesinde yerden yere vurduklarına methiyeler düzecek kadar karakter fukarası utanmaz adama ne söylesek az kalır.

Her ne kadar beyin yerine kafalarında sünger taşıyan solcuları sevmesek de, Ardıç gibi bir denyonun bu sözleri malum çevrelere yalakalık için yaptığını iyi biliyoruz. Yine kendisine yakışanı yapmış...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2011, 15:15:20 »

Devrim nihahı sık olarak görülmezdi, arada bir olurdu solcularda. Onlar aslen halkın malı olarak görürlerdi kendilerini, halk ta solcu olanlardı, inanın her isteyene de tabi ki kendi aralarından olanlara verirlerdi. Yazı yı kaleme alan Lümpen kesimden olduğu için mahallelerde kurulmuş olan sosyal ağdan bi haber görülüyor, 17 yaşında iken  bir kız için iki günlüğüne bende solcu olmuştum, franksiyonumda Halkın kurtuluşuydu. Hakı kurtardım, bizim ailemiz nedeniyle beni tanıyanların çıkması sonucunda hakkımda  ölüm emri verdiler, zuladan okuduğum okuldan da def ettiler (Adana Borsa lisesi), Hayatım iki günlüğüne sola kaymışken Halkın mallarını Adanada bırakarak Hatay'a liseyi bitirmeye gittim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.202 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.