Skandal film: İstanbul Rus işgali altında!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Temmuz 2020, 06:10:26


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Skandal film: İstanbul Rus işgali altında!  (Okunma Sayısı 4009 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk eri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 146


Ben bir Türk'üm! Dinim, cinsim uludur!


« : 15 Nisan 2011, 16:34:20 »

1877 yılındaki Türk- Rus savaşıyla ilgili ilginç bir film hazırlayan Ruslar, sözkonusu eserde İstanbul'u Rusya tarafından işgal edilmiş şekilde gösterek Atatürk'ü intihar eylemcisi yaptı.

Rusya'nın TV3 televizyonu, 1877 yılındaki Türk- Rus savaşıyla ilgili ilginç bir belgesel film hazırladı. Filmde, varsayımlardan yola çıkılarak İstanbul'un Rusya tarafından işgal edilmesi ve Marmara bölgesinin tamamen Rusya toprağı olması hayali canlandırıldı. Filmin sonunda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün St. Petersburg'a giderek, İstanbul'u işgal eden Rus General Mihail Skoblev'e suikast düzenlemesi de yer alıyor. Filmde, Skoblev'le birlikte Atatürk de yaşamını yitiriyor.TV3 televizyonun 'Alternatif Tarih' isimli belgesel filminin bu haftaki konusu 1877 yılında Rus Ordusu'nun İstanbul'u işgali ele alındı. Belgeseli sunan yapımcı Aleksey Verşinin, 1877 yılında İstanbul'un 12 kilometre yakınına kadar ilerleyen Rus Ordusu'nun saldırı emrinin ardından Osmanlı'nın başkentini tamamen işgal etmesi ve sonrasın da yaşananları hayali olarak ekrana taşıdı. Verşinin, "Aslında o tarihte Çar 2. Aleksandr İstanbul'u işgal etmekten son anda vazgeçti. Eğer vazgeçmeseydi bu sadece savaşın değil, tüm Şark'ın kaderini değiştirecekti... İstanbul Ruslar için halen Ortodoks dünyasının kutsal kenti. Kutsal Ayasofya'yı ve başka Bizans mimarilerini nasıl geri alabilirdik? İstanbul'a 12 kilometre yaklaşan Rus Ordus'na eğer General Skoblev'in saldırı emri verseydi, tarih tamamen değişirdi. Rus Ordusu İstanbul'u alacaktı ve bu şehir bizim olacaktı. Ve 'İstanbul'un Fetih Günü' diye ulusal bir bayramı hep kutlayacaktık" dedi.

RUSYA İSTANBUL'UNDA YAŞAM NASIL OLACAKTI

İstanbul'un işgalinden sonra kentin tamamen Ruslaştırıldığını hayal eden Verşinin, Ayasofya'daki ay yıldızın çıkartılarak yerine hacın asılmasını sahneye taşıdı. Ayrıca İstanbul ve çevresinde Rusya ve Osmanlı kültürü aynı mekanlarda bir arada yaşayacaktı. Filmde, "Artık İstanbul bizim. Müslüman İstanbul artık yok, şehirde kilise çanları duyulmaya başladı. Karadeniz'de Rus donanması faaliyete geçiyor. Boğazlar da bizim. Karadeniz'den sıcak denizlere inmek serbest. Kentteki mağaza ve restoranlarda artık Rus ürünlerini de görmek mümkün. Türk hamamının yanında Rus banyosu da var. Mağazalarda Kur'an ve İncil yan yana satılmaya başladı. Baklava ve lokum Rus balıyla yapılıyor. Türk nargilesinin yanında Rus mantısı veya başka ürünler de var. Marmara Denizi kıyıları artık Rusya'nın tatil beldeleri". diyor.

ATATÜRK'TEN VATANIN İTİKAMI İÇİN RUS GENERALE İNTİHAR SALDIRISI

Filmin sonunda ise Rus işgalinde büyüyen Mustafa Kemal Atatürk intikam için St.Petersburg'a geliyor. Atatürk, General Skoblev'in at arabasına intihar saldırısı düzenliyor. Verşinin, "Skoblev, İstanbul'u aldığı zaman Mustafa Kemal daha doğmamıştı. Skoblev ise St.Petersburg'ta rahat şekilde dolaşıyordu. Vatanında çok sayıda devrimciyi tutuklayan ve düzen sağlayan General Skoblev asıl düşmanını, Türkleri unutmuştu. Asıl saldırının Rus devrimcilerinden ziyade Türklerden geleceği aklına bile gelmezdi. Mustafa Kemal önemli bir iş için arkadaşlarıyla St.Petersburg'un yolunu tutuyor. General Sloblev tek başına at arabasıyla kentte dolaşırken o an bomba patlıyor ve araba havaya uçuyor. Mustafa Kemal belli ki hayatını kaybediyor. Türkler Mustafa Kemal ile gurur duyuyor, ona 'Atatürk', Türklerin atası ismini veriyorlar. Türkiye'de her yerde Atatürk'ün anıtları dikiliyor." dedi.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.toplumsalhafiza.com/Haber/Kultur-Sanat/15042011/Skandal-film-Istanbul-Rus-isgali-altinda.php


Ahlaksız Ruslar bile gerçekleştiremedikleri tarihi emellerine hala sıkı sıkıya bağlılar. Bu fikri toplumun geniş kesimlerine yaymak için her türlü propogandayı yapmaktan geri kalmıyorlar.
Cengiz Han filminden kısa bir savaş sahnesini dombra şarkısı eşliğinde sanal ortama koydular. Bir çok arkadaşım izleyince çok etkilenmiş. Acaba bir de Atsız Ata'nın Bozkurtların Ölümü eserinin filmi çekilse kim bilir neler olur?

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve Milletim, Tanrı'nın kırbacıyız...
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2011, 13:40:01 »

Rus domuzlarının tarihi bir rüyası bu...Hiçbirzaman da bu rüyadan vazgeçmediler...Ama bugün hala Rusya'yı düşman olarak görmeyen yada hafife alan şuursuz insanlar var bu ülkede..93 harbinde Avrupa'da TÜRK bırakmayan kanı bozuk domuzları ''dost,kardeş vs'' sanan, milliyet ve tarih özürlü küresel dünya vatandaşlarının yaşadığı bir ülkedeyiz artık..Maalesef durum bundan ibaret..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2011, 15:55:59 »              Onların mikrobik beyinleri ne düşünüyorsa ben de onlar hakkında güzel şeyler düşünüyorum !!! Ben de, Altay Dağları başta olmaz üzere, Tuva bölgesi, Kazan bölgesi, Yakut bölgesi gibi yerleri kendi toprağım olarak düşlüyorum. Bakalım Tanrı ne gösterecek ?.. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2011, 01:34:32 »

Eğer Türkiye, bugün Avrupa ülkelerine ve ABD'ye kıyasla geri kaldıysa, bunun en büyük nedeni Rusya ile olan ve asırlarca süren savaşlardır...Bu savaşlar yüzünden devlet, perişan olmuştur..Avrupa ülkeleri ve ABD, ekonomik ve bilimsel açıdan büyük atılımlar yapıp gelişirken, atalarımız bu gelişmeleri takip edememişler..Çünkü neredeyse her 10 senede bir Rusya ile bir harbe giriyormuşuz..Bu aç köpeklerin, en büyük amacı vatanımızı ele geçirmek ve sıcak denizlere inmekmiş..Bu yüzden sürekli askeri güçlerini arttırıp, orduyu daha kalabalık hale getiriyorlarmış..Kendi ülkelerinde zaten zor şartlarda yaşayan aç köpek slavlar, Osmanlı ile olan savaşlara '' ganimet elde edebilmek'' adına, özel bir önem veriyorlarmış.. Osmanlı ile Rusya arasında olan savaşlar hem çok kanlı oluyor, hemde çok fazla kaybın olmasına neden oluyormuş..Şimdi tarih kitaplarında roman okur gibi okuyoruz bu savaşları ancak Rusya ile yaşanan savaşların dehşetini, o döneme tanık olan kişilerin torunlarından falan dinlerseniz, neler yaşandığını daha iyi anlarsınız..

Benzer şekilde Rusya, azınlık sorununu da başımıza bela etmiştir..Sırp,Yunan ve Bulgar isyanları; Rusya'nın tezgahıdır..93 harbinde ise Avrupa'da, TÜRK bırakmamışlardır neredeyse..Adeta bir sürek avına çıkmışlar ve askerlerine kelle başına para ve hediyeler vermişlerdir..93 harbinde ayrıca yamyamlık,tecavüz,sübyancılık vb iğrençliklerin yaşandığı da rapor edilmiştir tarihçiler tarafından..Yaşanan vahşet o denli büyüktürki; artık batılı ülkeler bile Osmanlı'ya acımaya başlamışlar ve savaşta Osmanlı'nın tarafını tutup, Rusya'yı köşeye sıkıştırarak barışa mecbur bırakmışlardır..Tabii bu durumun meydana gelmesinde, Osmanlı topraklarında batılı ülkelerin gözünün olmasının da büyük önemi vardır..

Ruslar ayrıca Ermenileri silahlandırıp, askeri eğitim vererek; bize karşı kullanmışlardır..Ermeniler, asırlar boyunca ekmeğini yedikleri TÜRKLERE ihanet etmekten hiç çekinmemişlerdir. Kendi çıkarları uğruna Ruslara köpeklik yapmışlar ve Rusya ile harbe tutuşan atalarımızı sırtından vurmuşlardır..

Yani Rusya, tarih boyunca başımıza bela olmuş ve gelişmemizi sabote etmiş bir ülkedir..Tarihi emellerinden, vazgeçtiklerini hiç sanmıyorum..O yüzden bu domuzlara, nükleer santral yaptırmak; Türkiye'nin kucağına saatli bomba bırakmak demektir bana göre...Nükleer enerjiye çok ihtiyacımız var..Hatta geç bile kaldık..Ancak nükleer santrali biz yapmalıyız..Bir başkası değil..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.