siyonizm, antisemitizm.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 07:51:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: siyonizm, antisemitizm.  (Okunma Sayısı 2130 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Andarkan Cihan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« : 28 Haziran 2014, 19:10:59 »

 GökTürk Siyonizm 19. yy ortalarında yurtları olmayan yahudilerin vatan sahibi olmasını savunan bir ideoloji olarak ortaya çıkmıştır. Ancak zaman içinde dejenerasyonu uğramış, şiddet ve teröre başvuran radikal bir anlayışa dönüşmüştür. Bu nedenle üzerinde durulmasi, deşifre edilmesi ve karşısında her türlü fikri tedbirin alınması gereken tehlike de radikalizmdir.
Siyonizmin şiddet yanlısı bir akıma dönüştüğü, huzur ve güvenliği tehdit ettiği radikal siyonizm İnsaniyet tarihinde en utanç verici akımdır.
Müslümanlıkta hiçbir yeri olmayan intihar saldırılarını gerçekleştirenler büyük bir hata içindedirler.
Radikal siyonizm, ittifak halinde olduğu masonluk gibi dib ve İnsaniyet dışı bir ideolojidir.
Radikal siyonizm gerçekte faşist bir terör olan kendi terörünü meşrulaştırabilmek için bu yola başvurmuş ve etkili de olmuştur.
İsrail Devletinin iç ve dış siyaseti üzerinde de etkisi olan radikal siyonist ideoloji insan haklarını açıkça ihlal etmektedir.
Kur'an a göre yahudiler ve hıristiyanlar "kitap ehli" olarak görülmüştür. Kitap ehlinin yemeğini yemek ve kitap ehlinden kadınlarla evlenmek müslümanlara serbest kılınmıştır (Maide:5)

Antisemitizm; iyi olsun, kötü olsun yahudilere ait olan ve yahudilerin ürettiği herşeye karşı olmak. Yaşlı-genç-dindar-dinsiz-masum-suçlu ayrımı yapmadan tüm yahudileri düşman olarak kabul etmektir.

28/06/2014        Andarkan Cihan  Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ADANA OVASI BOZKURT YUVASI!!!
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2014, 20:14:55 »

Siyonizm ve Antisemitizm Türkiyeye Hitler döneminde aşılanmış bir akımdır ve Türklerin Antisemitist bir görüşü yoktur dönemin solcuların bu ülkeye armağanı sonrasında solcudan bozma dincilerin geliştirdiği bir hastalıktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2014, 20:59:40 »

Antisemitizm nerede ne zaman başlar kandaşlarım? İsim olarak nazi Almanyasıyla başlasa bile aslı çok öncesine dayanır. Yahudi düşmanlığının altında yine yahudiler yatar. İspanya' da yahudileri kovan kraliçe de yahudiydi. Elramha ile başlayan yahudi kovuluşu onları Avrupa' dan geçici süreliğine kovdu ( Rönesans sonrası kilise karşıtlarına yahudilerin para yardımı yaparak yeni devletlerin kurulmasındaki ekonomik destek sağlayana kadar ) Yahudiyi dışlayan yahudiydi.

Antisemitizm derken de tüm sami halkını kastediyoruz. Bunun içinde araplar da var. Yahudiler de arap karşıtı. O zaman yahudiler de antisemitik oluyor. Teorik olarak doğru. Araplarla akraba ırk. Aynı atanın torunları. Aslında kendine karşılar. Ama bunu da şöyle eleyebiliriz. Anaerkillik. İbrahimin torunu olsalar da, birinin anası Sara, diğerininki Hacer. Araplara karşılarsa kendilerine de karşı oluyorlar. Yahudiler de antisemitik diyebiliriz belki.

Türkler ise antisemitizmi nasıl ele almalı?

Türk' ün tek dostu tek kardeşi Türk' tür. Türk olmayan hangi soydan olursa olsun, ister yahudi ister alman ister kenyalı. Hepsi bize uzak, hepsi bizden farklı. Antisemitik olabiliriz ama bu islamcılarınki gibi bir şey değil. Sadece onlara değil karşıtlık. Bakış açımız ve sebeplerimiz farklı olarak öyleyiz. Ama her şeyi yahudilere bağlamak çok yanlış. Türkiye' ye gelen her kötülük yahudilerden glmiyor, her taşın altında da onlar yok.

Ben sadece bir şeye dikkat edilmesinden yanayım. Bazıları yahudilerle Türkleri akraba soy yapmaya kalkıyor. Hem de öyle dolaylı yollardan yapıyorlar ki, kayıp kabilelere, dna testlerine her yolu deniyorlar. Şüpheci olunmazsa tuzağa düşülür. Bazı dna araştırmaları yapılıyor. En yakın soy yahudi gösteriliyor. Bunun altında elbet bir oyun var. Amaç yahudilere ılımlı bakılmasını sağlamak ve ona uygun kararlar alınmasının sağlanması. Bu tür dna araştırmalarına itibar etmemeli.

İkincisi de Sümerliler. Tekvin' de İbrahim' in babası Tarah sümerlilerden. Bazı araştrmalarda da sümerlilerin Türklerle akrabalığı var. Türk araştırmacılar 350 Türkçe kelime buluyor Sümer dilinde. Yabancı araştırmacılar ise ne gariptir ki 500 kelime buluyor. Anadolu' daki eski yerli halklardan sadece Sümerlilere bu kadar yakınlıktan bahsediyor yabancı araştırmacılar. Bana garip gelen de işte tam burası. Niye Türklere sonradan Anadolu' ya gelen kavim olarak bakan yabancılar, Anadolu' nun yerli bir halkını Türklerle ilişkilendiriyor. Hem de Türklerden daha fazla şekilde. Hepsi birlikte olunca dolaylı yoldan bilinçaltından akraba algısı oluşturulmaya mı çalışılıyor diye düşünüyorum. Ama Güneş dil teorisi Sümerli araştırması gibi şeyleri görünce de olaya sadece tarihi bir araştırma olarak bakıyorum. Ben zaman zaman iki arada bir derede kalıyorum.

Sonuçta antisemitizm kime yarıyor anlayamıyorum, yahudilerin kullandığı bir şey mi karşı çıktığı bir şey mi anlayamıyorum. Belki yahudilerin de işine yarıyordur. Düşmanlık algısından fayda sağlıyorlardır. Bilmediğimiz aklımıza gelmeyen bir yöntemle kendi faydalarında kullanıyorlardır, bilemeyiz bunu. Tek bildiğim, Türkçünün yabancı isimli her akıma önyargılı olmasıdır şüpheyle yaklaşmasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.474


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2014, 21:12:33 »

Ben onun bunu bilmem Radikal olmayanlar her zaman kaybetmiştir, ben radikalim asla taviz veremem kendimden, ülkümden!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2014, 21:18:04 »

Mergen, lütfedip eklediğim yazıları biraz göz ucuyla okusan, içlerini dolduramadıkları ve sembolleştirdikleri kelimelerin kimlere nasıl yaradığını daha iyi algılar ve asıl kaynağın ne olduğu keskin zekanla far kederdin. En azından senden bunu beklerdim.. Hala isimler üzerinden neye yaradığını yazıyor ve tartışıyorsak maalesef  daha bir arpa boy yol alamamışız demektir. Evet birileri uzaya insansız araç yollar, diğerleri daha dünyada ki işleyişe kafa yorarken zaman akar gider. Atı alan değil üküdar galaksinin bilmem hangi köşesine gider.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2014, 21:57:25 »

Mergen, lütfedip eklediğim yazıları biraz göz ucuyla okusan, içlerini dolduramadıkları ve sembolleştirdikleri kelimelerin kimlere nasıl yaradığını daha iyi algılar ve asıl kaynağın ne olduğu keskin zekanla far kederdin. En azından senden bunu beklerdim.. Hala isimler üzerinden neye yaradığını yazıyor ve tartışıyorsak maalesef  daha bir arpa boy yol alamamışız demektir. Evet birileri uzaya insansız araç yollar, diğerleri daha dünyada ki işleyişe kafa yorarken zaman akar gider. Atı alan değil üküdar galaksinin bilmem hangi köşesine gider.

Dinsel açıdan ırksal açıdan veya bireysel açıdan hangisinden bakalım ağabey. Sen birini söyle ona göre cevaplayayım. Ben hepsini fonksiyonel tarzdan bakıyorum. Koşullu. Yani ırklardan birini ele alacağım. Yahudiler diyelim. Bunları da dinsel açıdan değerlendirmiyorum ırk olarak bakıyorum bireysel bakmıyorum. Yahudilerin özelliği kendi değerlerini başkalarını yaşatmamaları. Kendi dilleri kendi alfabeleri kendilerinin. Kendi aralarında başkalarına yer vermiyorlar. Olası işbirlikleri yine yahudilerle olur.

İngilizleri ele alacaksam olaya ne dinsel açıdan bakarım ne de ilk dediğim şekliyle ırksal olanı. İngilizler kendi değerlerini kendi soylarından daha önemli görmüşler. Tüm dünyaya dillerini yaymışlar, aralarına da yabancıları almışlar. Bireyseller. Olası işbirlikleri ingilizler olmayabilir. Kısa bir karşılaştırma ne demek istediğimi az çok anlatmıştır ağabey. Kimine dinsel kimine ırksal bakacağız.

Belki ortaya tartışılması istenen meseleler atılıyor olabilir, dinler kişiler kullanılıyor olabilir ama hepsini bir anda değerlendiremeyiz. Her soyn kendine özgü değerleri var. Yazıları okudum, bana katkıları oldu ama dediğim gibi, hangi açıdan bakmamı istiyorsan o açıdan bakayım kandaşım. Sen bireysel değerlendirmişsin ama farklı yollardan sadece biri bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2014, 22:08:18 »

Mergen, konuya önce genel olarak bakıp, tüme varım yaparsan daha doğru  bir yol almış olursun. Çünkü analiz edeceğine güvendiğim bir yaklaşımın var. İsimlerin içini, bize diretilen bilgilerle doldurmak yerine, kendi yöntem ve kuramınla ele alsan anlatacak daha çok bilgi açığa çıkacaktır. Elbette senden bir ekonomist gibi yaklaşmanı bekleyemem ama temelinde yatan iktisadi oyunları neyle, nasıl maskelediklerini çok iyi bilmek gerekir. O nedenle, sürekli farklı fikirlerden ve kaynaklardan duruma yönelik paylaşımlar yapmaktayım. Maalesef bazılarımız bunu bir yarış gibi algılasa da kaybedecek zamanımız fazla yok. Ne kadar çabuk açığa çıkarır ve çözüm üretecek birikimi sağlamış olursak, o kadar iyi..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2014, 22:13:26 »

Bu mesele çok karışık yahudi bile saf bir ırk değil. Bir sürü karışma ve ırk olarak yahudi olmasa bile din olarak yahudi olanlar yani diğer adıyla bildiğim kadarı ile museviler var. Hem ırk hem din olarak kaç tanesi var ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.247 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.