Sivil mi, Askeri mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ekim 2020, 16:52:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sivil mi, Askeri mi?  (Okunma Sayısı 1645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 16 Nisan 2010, 19:15:44 »

   Yatıp kalkıp anayasa değişikliği ile muhattap oluyoruz. Amacı ve hedefi belli olan bu tasarıyı kabul etmemiz mümkün değil.

   Yıllardır ülkenin tüm güçlerini eline geçiren ve hedefi doğrultusunda kullanan Akp'nin önüne çıkan engeller; Danıştay ve Yargıtay kararları oldu. Bu engellemelerin dayanağı ise "1980 Anayasası" idi. Kendileri gibi ülkenin bütünlüğüne ve Cumhuriyet'in temellerine kast eden hükümetlerin başlarına gelenlerin, kendi başlarına da geleceğinin haklı korkusunu taşıyorlar. Bu korkunun kaynağı olan Anayasa'nın temel maddelerini değiştirmekten başka çare de yoktu...

   Kendi paçalarını kurtarmak için yapacakları değişiklikleri, milletin hoşuna gidecek ve milleti kandırabilecek değişikliklerin arasına gizlediler. Konuya duyarlılık ile yaklaşan muhalafet, bizleri biraz da olsa uyandırmayı başardı.

   Milletimizin 80 ve öncesinde yaşadığı zor durumu kullanmasını çok iyi bilen hükümet yine bu bilindik yönteme başvurdu. Askeri Anayasa'ya karşı bir hareket başlatıldı adeta. Sistemli bir şekilde Tsk'nın üzerine oynanan oyunlarıda bunun üzerine eklediğimizde; başarılı olacakları görüntüsü hakim. Fakat atlanan bir nokta var gibi. Şu an yürürlükte olan anayasa, 80 Anayasası mı?

   Aklımın erdiği yılları düşündükçe; Asker tarafından yapılan bu anayasasının, meclis tarafından oynanmadık bir yerinin kaldığını sanmıyorum. Değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez maddeler hariç maddeler sürekli değiştirilmiyor mu? Bu değiştirilemez maddeleri de tartışmaya açmışlardı ama neyse...

   Şu an yürürlükte anayasa siviller (meclis) tarafından yapılmıştır,değiştirilmiştir. Askeri olsa bile ne sakınca var bilemiyorum ama birilerine rahatsızlık verdiği ortada. Yetki sahibi ve Cumhuriyet'in temellerine bağlı kişiler tarafından bu oyunun bozulacağını umuyoruz.

   Tanrı bizleri bunların oyunlarından korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.