Sirkte cambaza bakarken
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 14:44:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sirkte cambaza bakarken  (Okunma Sayısı 2555 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KÜR-AÇİNA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« : 07 Eylül 2009, 12:10:16 »

Asıl “Büyük Oyun” devam ederken kocaman bir sirkteyiz! Cambazlar, hokkabazlar sahnede... “İllüzyonistler” olmayan şeyleri oldu, olanları olmamış gibi gösteriyorlar... Hokkabazlar, ellerindeki, küçük rengârenk lobutları havada biri birlerine değdirmeden, numara yapıyorlar... İp cambazları, ince tel üzerinde yürüyorlar... Sihirbaz şapkasından beyaz güvercinler çıkarıyor! Çeşitli vahşi hayvanlar -şimdilik- kafeste. Yılanlar ıslık çalarak ortalıkta dolaşıyor. Hayvan terbiyecileri var ama şükürler olsun ki, kafeslerinden çıkarlarsa, onları vuracak “güçler”, keskin nişancılar dışarıda bekliyor! Sirk’in şimdiki sahipleri, bu nişancılardan korktukları için, tasarruf bahanesiyle, onlardan kurtulmanın çarelerini arıyorlar ama “şimdilik” güçleri yetmiyor! 

Ve; “Ne sihirdir ne keramet, el çabukluğu marifet”, illüzyonistler, gerçekleri tersine döndürmüşler; asiller suçlu, bölücüler ve yardakçıları kahraman. Onlara karşı çıkanlar kana susamış barış düşmanları! 

Alegori ve gerçekler

Bu yazdıklarım “alegori” ama gerçeklerin alegorisi! Ve gerçekte “ne sihirdir ne keramet”, “k.rt Açılımı-Demokratik açılım” derken, cambazlara, hokkabazlara bakarken, hemen peşine  “Ermeni açılımını” sokuşturdular! Arkadan,  “Kıbrıs, Patrikhane vb. açılımları” gelecek! Uyanmazsak!  “k.rt açılımı” konusunda, çok yazdım; ip cambazları, ellerindeki dengeleme değneğini düşürmek üzereler... Bölücüler, bu “açılımla”  ne istediklerini, her gün, her yerde, açıkça söylüyorlar... “Onursal” liderleri Apo, dtp’lilere,  “sırasız konuştunuz, yani taktik hatası yaptınız”  diyor; kendisinin asıl “Stratejik yol haritası” da aynı yere çıkacak ama taktik gereği “acı ilacı”  yutulur hale getirmek için şekerle sıvamış... Yersek! Taktikler değişse bile, strateji aynı, hedef aynı: “Büyük Kürdistan”! Bizim yalakalar da, herhalde, “ilim ve irfanlarıyla” bunun farkındalar, ama dtp/pkk’lılara, “aman dalga yapmayın, pişmiş aşa su katmayın” diyesiler!  “Yandaşların”, gafil ve hainlerin yazdıklarını, söylediklerini, bilgisayarıma, ‘flaşlara’, kaydediyorum. Disklerde, “Hafıza” doldu, kupürler birikti... Dilimde tüy, bilgisayarda “byte” tükendi. Ama Düşündüm, neye yarar? Bu adamlar bu kadınlar peşin hükümleri vermişler, gerçekler onları ırgalamıyor!

Ermeni açılımı

Allah rızası için, cevap versinler; “k.rt açılımının”, sonunda kime yarayacağı artık belli... Ama “Ermeni Açılımı” neye yarar, kime yarar? AB-ABD projelerinin parçası olduğu besbelli... Bazıları için, ticaret, getirim açılımı kapısı olacağı da belli ama Türkiye’nin  “kârı” ne olacak? Muhakkak zararlarına gelince, önce Azerbaycan’ı kaybedeceğiz... Azerbaycan ve Türkiye’nin “iki ayrı devlet” olsalar da, aynı “Tek millet” olmaları, belki, hemen ve kolay gerçekleşecek bir ideal değil ama “kutup yıldızına” erişilemezse de, bize “Türk Birliğinin” yolunu gösterecek, Avrupa Birliği’nden çok daha gerçekçi bir ideal! Kısacası başkalarının ve içimizdeki birilerinin çıkarları, AB ve ABD uğruna, bu yüksek ideale, ihanete ne denir? Futbol maçında, Ermenilere gol atsak da gerçek hayatta golü, golleri, Türklük, Türkiye yiyecek. Açılan kapıdan, tazminat, sınır değişikliği talepleri gelecek... Biz kalemizin yerini değiştirsek de, Ermeniler kalelerini aynı yerde koruyorlar... Siz protokole filan bakmayın, Sarkisyan’ın söylediklerine, protokole karşı Ermenistan kamuoyundan ve diasporadan yükselen karşı seslere bakın. Ermeniler, hiç anayasalarını değiştirirler, “tarihçilere bırakalım” diye soykırımı iddialarından vazgeçerler mi? Yeni Dışişleri Bakanı Davutoğlu, şimdi yalakaların yükselen, yeni yıldızı... Hayranlarının umudu  “problemleri” sıfıra indirgemesi! Sonunda “sıfıra sıfır elde var sıfır”! Ama şu sırada, yanılsama ustalarının şapkalarından çıkardıkları güvercinlerin, ak mı kara mı olduklarını, yılanların daha da ortaya çıkmalarını ve  “cambazın”, dengesini kaybedip, düşmesini beklemekten başka, “çaremiz” yok mu?

ALTEMUR KILIÇ- YENİÇAĞ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
yalniz_kurt0634
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 262« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2009, 13:30:08 »

DEĞERLİ KANDAŞIM ASENA, SENCE ERMENİLE NEDEN KARABAĞI İŞGAL ETTİ, SADECE NETTEN BAKIP CEVAP VEREBİLİR MİSİN? SANA ÇOK İNCE BİR AYRINTIYI ANLATACAĞIM, ESENLİKLER DİLERİM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KÜR-AÇİNA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2009, 13:32:22 »

DEĞERLİ KANDAŞIM ASENA, SENCE ERMENİLE NEDEN KARABAĞI İŞGAL ETTİ, SADECE NETTEN BAKIP CEVAP VEREBİLİR MİSİN? SANA ÇOK İNCE BİR AYRINTIYI ANLATACAĞIM, ESENLİKLER DİLERİM

Ne demek istediğini anlamadım kandaşım. Niye böyle bir soru sorma ihtiyacı duydun ? Buyur kandaş, o ince ayrıntıyı anlatmanı bekliyorum. Esen olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
yalniz_kurt0634
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 262« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2009, 13:40:36 »

NEDEN ERMENİLER KARABAĞI İŞGAL EDİP, KENDİ TOPRAKLARINA KATMAYI TERCİH ETTİLER,KİME GÜVENDİLER..BU ANLAMDA DEMEK İSTEDİM KANDAŞIM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
yalniz_kurt0634
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 262« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2009, 13:52:36 »

DEĞERLİ KANDAŞIM, ERMENİLERİN KARABAĞ İŞGALİ AZERBAYCAN A KARŞI YAPILMIŞ BİR HAREKAT DEĞİLDİR.NEDEN Mİ NAHCİVAN İLE AZERBAYCANI BİRBİRİNE BAĞLAYAN 40 KM LİK YOL KARABAĞDAN GEÇMEKTEDİR.BU İŞGALİN TEMELİNDE YATAN STRATEJİK HEDEF TÜRKİYENİN ORTAASYA İLE BAĞININ KOPARILMASIDIR.GEÇMİŞ YILLARDA ALPARSLAN TÜRKEŞ İN TALİMATIYLA GÖLGE BİRLİĞİ KARABAĞDA SAVAŞMAYA GİTMİŞTİR.AZERİ ORDUSU YENİ YAPILANMA DÖNEMİNDE OLDUĞU İÇİN DÜZENLİ YA DA DÜZENSİZ SAVAŞ TEKNİKLERİNİ BİLMEZDİ..SONRALARI GÖLGE BİRLİĞİ PERSONELİ AZERİ ORDUSUNUN ÇEKİRDEĞİNİN YAPILANMASINI SAĞLAMAYA CALIŞTI. AMA YUKARIDAN GÖRÜNMEZ BİR EL NEDENSE GÖLGE BİRLİĞİNİN BAŞARISINI HAZMEDEMEDİ TABİ Kİ; AZERİ CUMHURBAŞKANI,MSB. BAKANI VS İNSANLAR MOSKOVADAN ALDIKLARI TALİMATLA GÖLGE BİRLİĞİNİN AZERBAYCANDAN ÇIKARILMASI İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRLERİ ALMIŞLARDIR.GÖLGE BİRLİĞİ GİTTİKTEN SONRA DA AZERİLERİN KAYIPLARI DAHA ARTMAYA BAŞLAMIŞTIR.SANA BUNU ANLATMAK İSTEMİŞTİM.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2009, 19:58:07 »

 Türkiye  SEVGİLİ KANDAŞLARIM, GERÇEKTENDE TURANIN ÖNÜNÜ KESMEK ONLARIN !..ÜLKÜSÜ... YALNIZKURT KANDAŞIM DOĞRU DÜŞÜNMÜŞSÜN.   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.