Sırada Somali Sömürüsü var!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mart 2020, 19:31:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sırada Somali Sömürüsü var!  (Okunma Sayısı 1809 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 14 Ağustos 2011, 22:52:26 »

Sevgili okuyucularım, bu iktidarın çok ilginç bir uygulaması var. İşlerine geldiği takdirde propagandayı yabancı ülkeler üzerinden yapıyorlar.

Daha önce Pakistan’a yardım seferleri düzenlediler, Eminanım bile orada ortaya çıktı. Tsunami felaketine uğrayan Uzakdoğu ülkelerine aynı şeyi yaptılar. Gazze’ye yardım adı altında gemi kaldırdılar, onları İsrail’in önüne atıp dokuz insanımızın ölmesine neden oldular.

Bu “Yardım kampanyalarında” ön saflarda her zaman iki unsuru görüyoruz.

1- Tayyip ve ailesi.

2- İslamcı yardım kuruluşları. Hani şu Deniz Feneri vurgunu sonrasında piyasaya çıkan yeni İslamcılar.

Deniz Feneri milyonlarca euro’yu hortumlamış, vatandaşlardan yardım amacıyla toplanan paralar bu heriflerin ceplerine girmişti. Sadece onların değil, bazı kişi ve kurumların da ceplerine girmişti ama işin o boyutu henüz kanıtlanmadı.

Şimdi sırada Somali var. Afrika’nın fakir bir ülkesi. Orada kimin eli kimin cebinde belli değil. Ortalıkta devlet yok ama göstermelik bir hükümet var. Ülkede çeteler, gemi korsanları egemen.

Somali yardımı için bu kez Kızılay’ı da devreye soktular. Hangi Kızılay’ı?..

AKP’nin yan kuruluşu olarak çalışan Kızılay’ı.

X X X

(Burada bir parantez açıyorum. Ankara’yı bilenler, kentin göbeğindeki semte adını veren Kızılay’ı da bilirler. Tam o meydanda eskiden Kızılay’ın bir binası vardı. Dört katlı, başkentin adeta simgesi olan bir bina.

Kızılay yönetimi Beğendik isimli bir alışveriş merkezi ile anlaşmaya varıp o güzelim binayı yıktırdı. Yerine dokuz katlı, siyah renkli, acayip bir bina yapıldı. Kızılay bu binayı kiraya verip gelir elde edecekti. Oradan geçenler o hilkat garibesi çirkin binayı her gün görüyor…

Ve bu bina, belki 15 yıldan bu yana boş duruyor!..

Çünkü efendim, Kızılay’la Beğendik mağazası mahkemelik olmuş.

Bu rezaletin sorumlusu olan kişilerden bugüne kadar hesap sorulmadı. Kızılay’ın uğradığı muazzam zarar hiç kimse tarafından bilinmiyor, düşünülmüyor.

İşte bu Kızılay, AKP’nin yan kuruluşu olarak çalışan Kızılay, İslamcı derneklerle birlikte şimdi Somali için Tayyip ve hükümeti adına yardım topluyor! Parantezi kapıyorum.)

X X X

Evet, Somali yardım kampanyası için Kızılay’la birlikte Fethullah’ın gazete ve televizyonları, öteki İslamcı kuruluşlar ve İslamcı Kimse Yok Mu Derneği devreye girdiler.
İşadamları, müteahhitler aranıyor, ya da çeşitli yollarla onlara ulaşılıyor:

“Bak müteahhit bey, bizim sayemizde malı götürdün. Haydi bakalım, pamuk eller cebe! Şimdi bastır Somali yardımı için paracıkları!..”

Müteahhit ne yapsın, karşısındakiler haklı. Ona olanaklar sağlayıp büyük paralar kazandırmışlar, şimdi bir bölümünü geri istiyorlar. Bastırıyor parayı!

“Bak medya patronu bey, sayın başbakanımızın senden özel ricası var. Biraz para vereceksin!..”

Sayın medya patronunun kaderi, Tayyip’in iki dudağının arasında. İstediği anda vergicileri gönderir üzerine, herifi anasından doğduğuna pişman ettirir.

Sporculara gidiliyor:

“Bak kaptan, senin bize yakın olduğunu biliriz. Maşallah iyi paralar kazanıyorsunuz. Arkadaşlarına söyle, biraz para toplayın. Hem de Fethullah kanalında reklamınızı yaptırırız!..”

Sanatçılara gidiliyor:

“Arkadaşlar, sizin bir sorununuz olursa yine biz çözeceğiz. Somali için azıcık yardım!..Biraz açın kesenin ağzını!..!”

Eğer sıkıyorsa birileri “Hayır” desin.

Üç gün sonra ne olacağını hiç kimse bilemez.

X X X

Fethullah’ın Zaman gazetesinin internet sitesinde dün bu yardım masalının bazı ayrıntılarını okudum. Yine Fethullah’a ait olan Samanyolu televizyonunda yardımla ilgili canlı yayın yapılmış. Programa Tayyip de katılıp gaz vermiş.

Programda ayrıca eski futbolculardan Fethullahçı Hakan Şükür de boy göstermiş. Kendisi şu anda AKP milletvekili!

Yayın sırasında çok değerli sanatçılarımız da katkıda bulunmuşlar. İçlerinde Seda Sayan, Ümit Sayın, Vatan Şaşmaz, Murat Kekilli gibi çok değerli arkadaşlar varmış.

Hidayet Türkoğlu önderliğindeki basketbol milli takımımız 150 bin, müteahhit işadamı Ali Ağaoğlu 250 bin, Acun Ilıcalı 50 bin, Doğuş grubu ile NTV televizyonunun sahibi Ferit Şahenk ise 750 bin lirayı hop diye bastırmışlar!

Sıkıysa bastırmasınlar!

X X X

Bütün Türkiye Somali afişleriyle dolu. Herkes yardım etmeye çağrılıyor. Şimdi benim vatandaşım, içinden gelirse Somali’ye yardım edip Tayyip’in kampanyasına destek verecek!..Hayırlı uğurlu olsun, Allah günahlarını affetsin!

Ancak o paraların nereye gittiğini, kimlere verileceğini, Somali çetelerine mi ulaşacağını hiç bilmeden bastıracak paracıkları!

Dahası, o Afrika ülkesine gönderilecek yardım malzemeleri acaba kimlerden, hangi yandaşlardan satın alınacak? Yardım bahanesiyle, yandaş işadamlarına bir kez daha köşe döndürülecek mi?..

Bu soruların yanıtını hiç kimse bilmeyecek.

Bilinen bir tek şey var ki, Tayyip onu zaten açıkladı:

“Yardım Somali’ye ulaşınca ben ve karım da oraya gideceğiz!”

Yanına ekibini alacak, Somali gezisine çıkacak ve orada, o ülkenin ortamında kameraların önüne geçip bir kez daha şov yapacak, siyasi atraksiyon yapacak.

Kameralar bütün ülkelerden, bütün televizyon kanallarından davet edilecek.

Gerekirse onların harcamaları da bizim vergilerden ödenecek. Yeter ki işler iyi gitsin, iyi bir şov sergilensin.

Tayyip ve ekibi, Ramazan ayında Türkiye’de sergiledikleri oyunun bir benzerini orada sergileyecekler. Burada Ramazan gelince önce medyaya haber verip birkaç gecekonduya göstermelik iftara gidiyor ya!..

Somali’de aynı oyun bu kez kara derili gariban Afrikalılar önünde oynanacak.

Önceden seçilen yerlerde ve önceden seçilen zavallılar önünde çekimler yapılacak.

Tayyip nutuklar atacak, Türkiye’nin “Lider ülke” olduğunu bir kez daha vurgulayacak.

O bunları yaparken, çevresinde çok sayıda Türk gazeteci de olacak. Ama hiçbiri kendisine “Sayın başbakan, Türkiye’de de açlık ve sefalet çeken, işsiz dolaşan milyonlarca insan var. Acaba onlar için de bir kampanya düzenlemeyi düşünür müsünüz?” diye soramayacak…

Çünkü öyle bir duruma geldik ki, gazeteciler, hoşuna gitmeyecek soruları ona soramıyor. Sordukları takdirde derhal patronlarına haber veriliyor. Ya uyarı alıyorlar, ya da kovuluyorlar.

Sevgili okuyucularım, belki aklınıza bana hitaben şu soruyu sormak gelebilir:

“Arkadaş, sen bu yardıma katkıda bulunur musun?”

Yanıtım bellidir:

“Cebimde yüzlerce trilyonum, yüz milyonlarca dolarım bile olsa, bir kuruş vermem. Biz Deniz Feneri vurgununa tanık olmuş bir toplumuz. Kaldı ki, bunların siyasi şovlarına ben alet olamam…Çünkü bu paraları insanlık adına değil, siyaset adına topluyorlar. Ramazan sömürüsünün yurtdışı boyutu olarak kullanıyorlar. Diyelim ki yardımı iyi niyetle yapacaklar. O halde Tayyip’in, karısının ve ekibinin Somali’de ne işi var? Gönderirsin yardımları ve işi bitirirsin.”

Bir işe girişiyorlar, “İnsanlık adına yapıyoruz” diyorlar ve bir bakıyorsunuz ki, arkasından yine “Siyasi şov” fışkırıyor.

Ayıptır, günahtır.


Emin Çölaşan

SÖZCÜ

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2011, 23:12:30 »

Doğru söze ne denir? Bu yardım kuruluşlarının içinde, kimse yokmu, ihh gibi derneklerde var. İhh nin olduğu yerde Fethullah, Fethullahın olduğu yerde, akp, akp nin olduğu yerde abd vardır. Bugün olmasa bile yarın bu işin altından da ne tür pislikler çıkar göreceğiz. Çıkmasına çıkarda, bunların hesabını soracak savcılar, hakimler, yani hukuk olur mu*? İşte bu meçhul.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.416« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2011, 23:20:38 »

Doğru söze ne denir? Bu yardım kuruluşlarının içinde, kimse yokmu, ihh gibi derneklerde var. İhh nin olduğu yerde Fethullah, Fethullahın olduğu yerde, akp, akp nin olduğu yerde abd vardır. Bugün olmasa bile yarın bu işin altından da ne tür pislikler çıkar göreceğiz. Çıkmasına çıkarda, bunların hesabını soracak savcılar, hakimler, yani hukuk olur mu*? İşte bu meçhul.

Savcı? Hakim? Hukuk? Bibi onlar ne ki? Yenirmi içilirmi? Deniz feneri davasına karıştı diye daha geçen hafta 2 tane savcı hakkında soruşturma başlamadımı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.