Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Yürekli-kam üzerinde 14 Ekim 2010, 19:27:45Konu Başlığı: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 14 Ekim 2010, 19:27:45
Acunun belirli köşelerinde Millet gibi milletler hala var demekki, örneği Şili.

Bir Millet olmanın bütün özelliğini ve Bütünleşmenin ne demek olduğunu bütün dünyaya gösteren bu yüzü çirkin insanlar, bir maden işçisinden, Devlet başkanına kadar tek yürek olmanın güzelliğini,nelere sahip çıkılacağını ve  Bayraklarını her alanda sergileyerek tüm aleme kendilerini gösterdiler.

Bizim milletimizin kendilerinden olana değilde başka ipsiz, sapsız adama benzemez kişileri kendilerine örnek olarak  ''filistinli köpeklerin peşinden giderek onlar tarafından kullanılması'' benim tarafımdan yadırganmaktadır. Türkün de kendine döneceği günleri gerebilmenin umuduyla yaşamaktaysam da bu gidişle Ölümümden sonra bile olabilirliği imkansız gibi görükmektedir, Tanrının Türkün kendisinden olanlara sahip çıkmasını sağlayacağı günleri görebilmenin umudunu yitirmedim ama bir şili örneği beni yeniden acaba dedirtti. Acabamı?


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: Ülgen Han üzerinde 14 Ekim 2010, 19:38:17
Kam ağabey sizin gibi büyüklerimiz sayesinde umutlarımızı yitirmeyeceğiz. Bizden öncekiler acaba deseydi bu dava bugune kadar gelemezdi. Bizler bu davada yanlız değiliz artık. turkcuturanci.com sayesinde Türkçülük çığ gibi çoğalarak, çakınlar gibi yeri göğü titreterek geliyor.

Şili devleti kadere boyun eğmedi ve kurtardı madencileri. İnanıyorumki biz Türkçüler kaderimiz kesinleşene dek elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Son anımız gelipte acuna gözlerimizi yumarken atalarımıza layık iyi bir Türk olarak gözlerimizi yumacağız.


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: hun_turk58 üzerinde 14 Ekim 2010, 20:29:09
 Bizim yarım akıllı bakan da çıkmış: ''Bu olayı büyütmeye gerek yok, bizde olsaydı üç günde madencilerimizi kurtarırdık.'' diyor, gördük Zonguldak'ta iki işçinin ölüsünü bile çıkaramadılar. Ölü işçileri çıkarmak için, ihale verilen şirketi yükümlü görüyorlar. Şili devleti ise, tüm dünyaya örnek oldu. İnsanına verdiği değeri ortaya koydu ve dediğiniz gibi ağabeyim, Şili halkı, millet gibi davranmasını bildi.

Bugün Anayasa Mahkemesi'ne bir üye daha seçildi( AKP tarafından atandı). Seçilen yargıç şunları söyledi: ''Taktir-i İlahi. Hamdolsun beni bu göreve layık gördüler. Bundan bir sene önce seçileceğimi düşünemezdim.'' Bu ülkeyi bunlar yönettiği müddetçe, hiçbir şey İlahi taktirden öteye gitmez. Hangi iş alanında olursa olsun, cana sebep olan tüm kazalar birer taktiri ilahidir bunlara göre. Örneğin; Konya'daki kaçak kuran kursunun yıkılıp, çocukların ölmesinde olduğu gibi. Buna da taktiri ilahi demişlerdi. Olayda ölen bir çocuğun babası bile olaya: ''Taktir-i ilahi. Evladımız hiç yoktan Allah yolunda öldü. Orda burda diskoda ölmedi.'' demişti. Buna benzer hızlandırılmış tren faciasında da, bakan Binali Yıldırım: ''Tren kazaları heryerde yaşanabiliyor. Bunlar taktiri ilahidir.'' demişti. Bu açılardan bakınca, Tanrı tam bir cani, katil. Adamlar tüm suçu Tanrı'ya atıp, O'nu katil ilan ediyorlar. Bu durumda Tanrı'yı hapse tıkmak lazım. Böyle kişilerin hükümette olduğu bir ülke de, milletten çok ümmetten bahsedilir ancak.


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: Börü Kağan üzerinde 14 Ekim 2010, 21:33:51
Vee yılın bombası Akepeli Ömer Dinçer'den geliyor;

''Çok geç kaldılar, bizde olsa 3 günde çıkarırdık.''

http://www.haberturk.com/polemik/haber/561072-bizde-olsaydi-3-gunde-cikarirdik

Zonguldak, Zonguldak, ZON-GUL-DAK!


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: İLTERİŞKAĞAN üzerinde 15 Ekim 2010, 21:31:28
Tam olarak hatırlayamıyorum ancak 99 depreminde de buna benzer olaylar yaşandı gibime geliyor. Komşumuzun hiç tanıdığı olmadığı halde, sırf üzüntüden hastaneye kaldırıldığını hiç unutamam.

O nedenle mesele ne yazık ki milleti bir arada tutabilecek olayların yaşanabilmesidir. Bu, Şili'de maden ocağı faciasıdır; ülkemde deprem.

Kam ağabey "acaba mı?" demiş. Bence bizdeki o ateş hala duruyor ve sadece üzeri biraz közlenmiş. Bize düşen biraz körüklemek sonrası ateş daha da büyüyerek binlerce yıldır yandığı gibi yanacaktır.


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: Börü Kağan üzerinde 15 Ekim 2010, 21:40:38
Bizim milletin içinde bu şerefsizler, kanı pisleten parazitler ortadan kaldırılmadığı sürece çok zor işimiz. Hatırlarsanız, 1999 depreminde İsviçreliler'in getirdiği yardımları çalmaya çalışan bir gruba K9 köpekleri saldırmıştı. Bizlerde biraz ilginç vatan-millet-sakarya anlayışı var çünkü;

Geçen gün Milli Güvenlik hocamıza toplarımızı Roketsan mı yapıyor diye sordum. O da her yerde yapılabilir, ABD kadar etkili bir ordumuz var vs. dedi. Bu anlayış yok edilmelidir. TSK dünyanın en köklü ordusudur, ancak şu anki durumu Mete Ata'nın kemiklerini sızlatmaktadır. Buna benzer durumlar maalesef tarih boyunca başımıza bela olmuştur. Aynı zamanda, Enver Paşa'nın hafife alınması ve Tebriz yolunda yeterince destek yapılmaması da gerçekten ilgiyi hak eden kişiler-olaylar yerine suni gündemlere yönelişimizi kanıtlıyor...

Yine de, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur..


Konu Başlığı: Ynt: Şili örneği ve Karşımızdaki Filistin.
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 15 Ekim 2010, 22:49:27
Vee yılın bombası Akepeli Ömer Dinçer'den geliyor;

''Çok geç kaldılar, bizde olsa 3 günde çıkarırdık.''

http://www.haberturk.com/polemik/haber/561072-bizde-olsaydi-3-gunde-cikarirdik

Zonguldak, Zonguldak, ZON-GUL-DAK!Hala iki madenci göük altında duruyor ve bu gün tam 150 gün oldu, ŞEREFSİZLER.