SENİN KADIKÖY KERE...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 14:31:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: SENİN KADIKÖY KERE...  (Okunma Sayısı 1687 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 01 Eylül 2012, 23:20:20 »

İsyan ettiren görüntü!
Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen 1 Eylül Barış Günü Mitingi başladı. Mitin alanında giren bir eylemci meydanda bulunan Atatürk büstüne çıktı.
Güncelleme:01 Eylül 2012 22:23
Kadıköy girişinde toplanan gruplar, kortej halinde mitingin yapılacağı alana ilerledi. Gruplar pankart ve dövizlerle arama noktalarına kadar geldi. Polis bir olumsuzluk yaşanması için geniş güvenlik önlemi aldı.Yüksek binaların tepelerine ise Özel Harekat Polisleri yerleştirildi. Polis helikopterleri yaşanabilecek olumsuzlukları takip edebilmek Kadıköy Meydanı'nın üzerinde sürekli tur attı. Miting alanına girmek isteyen katılımcılar polis tarafından detaylı aramadan geçirildi. Bir arama noktasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

ATATÜRK HEYEKİLİ'NE "ÇÖZÜMÜN ADRESİ İMRALI'DIR" DÖVİZİ TAKTILAR

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting sırasında Kadıköy İskele Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli'nin üzerine bir eylemci çıktı. Yüzünü kapatan eylemci diğer vatandaşlar tarafından aşağı indirildi. Henüz kimliği belirsiz bir kişi de Atatürk Heykeli'nin el kısmına "Çözümün adresi İmralı'dır" dövizi taktı.

DEMİRTAŞ KADIKÖY'DEKİ BARIŞ MİTİNGİNDE KONUŞTU

Kadıköy Meydanı'nda düzenlenen 1 Eylül Barış Günü Mitingi başladı. Kadıköy girişinde toplanan gruplar, kortej halinde mitingin yapılacağı alana ilerledi. Gruplar pankart ve dövizlerle arama noktalarına kadar geldi. Polis bir olumsuzluk yaşanması için geniş güvenlik önlemi aldı.Yüksek binaların tepelerine ise Özel Harekat Polisleri yerleştirildi. Polis helikopterleri yaşanabilecek olumsuzlukları takip edebilmek Kadıköy Meydanı'nın üzerinde sürekli tur attı. Miting alanına girmek isteyen katılımcılar polis tarafından detaylı aramadan geçirildi. Bir arama noktasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Mitin alanında giren bir eylemci meydanda bulunan Atatürk büstüne çıktı. Yüzünü kapatan eylemci mitinge katılan diğer vatandaşlar tarafından indirildi.

"BANA YALANCI DİYENE BURADAN SESLENİYORUM"

Miting de kürsüye çıkan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Barış için direnmek, barış için mücadele etmek çözüm için elinden gelen bütün gayreti göstermek barış istemektir" diye konuştu. "45 gündür bu ülkenin bir coğrafyasında kesintisiz bir savaş yaşanıyor" diyen Demirtaş, "Hükümet bu görülmesin istiyor. Sanki o savaş Kadıköy'de duyulmayınca Antalya, Trabzon, Edirne ve Şemdinli'deki kardeşimiz duymayınca savaş yaşanmıyor zannediliyor. Burada savaş var. Burada insanlar ölüyor. Realite budur. İnsanlık budur deyince kıymet kopuyor. Bana yalancı diyene buradan sesleniyorum. İnşallah sen haklısın, ben haksızım. Savaş inşallah yoktur. Bu kadar derinleşmemiştir. Sen haklıysan, anaların gözyaşı dinmiş, savaş bitmiş demektir. Ama ben haklıysam ya savaş bu kadar derinleşmiş ve sen bunu kendi halkından saklıyorsan bunun vebalı artık Recep Tayyip Erdoğan'ın omuzları üstündedir. Ama mızrak çuvala sığmıyor. Artık orta çağda yaşamıyoruz' şeklinde konuştu.

"BABASI DA KATLİAMCIYDI, BU DA KALİAMCI"

"Suriyede ki durum farklı mı? diye soran Demirtaş, "Suriye'de aslında Türkiye'yle savaş yaşanıyor. Hatay'dan gelen sözcü arkadaşımız gerçekleri ifade etti. Hatay'daki kamplarda silahlandırılmış, eğitim verilmiş kişiler Türkiye'den Suriye'ye eylem yapmaya gönderiliyor. Türkiye fiili olarak Suriye'yle savaş durumu yaşıyor. Anayasa ihlal edilmiş. Türkiye'nin savaşıp savaşmama kararı verme yetkisi parlamentodadır. Ama hükümet bırakın bakanlar kurulunda tartışmayı, Tayyip Erdoğan'la Dışişleri bakanıyla başbaşa veriyor tek başına 75 milyon adına karar veribiliyor ve ülkeyi savaşa sokuyor. Parlamentonun bilgisi yok, onayı yok. Ama Türkiye, Suriye de savaşta artık. Bakın, Suriye ile ilgili gece gündüz atıp tutuyor. Evet, Esad rejimi bugün katliamcı olmadı. Babası da katliamcıydı, bu da kaliamcı. Bunu en iyi biz biliyoruz. Ezilen bütün haklar biliyor. Peki, sen biliyormuydun Tayyip Erdoğan. Şimdi, işin doğrusu bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Bundan iki yıl önce bugün Esad'a atıp tutan Tayyip Erdoğan ne demiş. Herkes unutmuş olabilir ama biz unutmayacağız " diye konuştu ve Başbakan'ın Suriye ile ilişkileri öven geçmiş yıllara ait bir konuşmasını dinletti.

(DHA)   Bir tane vatandaş yok mu günde milyonlarca kişinin geçtiği kadıköy meydanında?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2012, 00:42:26 »

Bu başlık tamamen yalandır, Kadıköy'de öyle hızlı Türkçüler var ki Selenga nehri gibi akar kendileri, hainlere adım attırmazlar çevrelerinde..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2012, 00:55:23 »

 Doğrudur orası da bu piçleri Kadıköy meydanında dövsen, polis bizi değil onları tutar. 600 küsür binlik ilçede her tipi var ama Kadıköy merkez genelde soysuz ve komünistlerin kalesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2012, 01:10:46 »

Alıntı
Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi önünde toplanmaya başlayan gruplara çevre illerinden gelenlerde katıldı. "Ölüm değil çözüm, çatışma değil müzakere", "Ölüm değil yaşam savaş değil barış", "Savaşa hayır çatışma değil müzakere", "Barış için çözüm: tek çare müzakere", , "Halepçe’den Roboski’ye katledenler kaybedecek" yazılı pankartların yanı sıra STK ait pankartler ve flomalar taşındı.Haydarpaşa yönündeki yürüyüş kolunda, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) bileşenlerinden oluşan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Emek Partisi (EMEP), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP), Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP), Barış Anneleri gibi çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün korteji yer aldı. Yürüyüş kortejinde EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan, BDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ali Rıza Bilgili de yer aldı.

Grupların alana giriş yaptığı Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi önünden ise Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), İstanbul Tabip Odası, Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), Türkiye Komünist Partisi (TKP) 1920, İnsan Hakları Derneği (İHD), Halkevleri’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda parti ve sivil toplum örgütü yer aldı.

Mitinge BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve bazı BDP li milletvekilleride katılırken grupların alana toplanmasından sonra konuşmalara geçildi.

"Suriye’deki emperyalist müdahaleye hayır" sloganının yazılı olduğu pankartın arkasında siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri kendi kortejlerini oluşturdu. Yürüyüş kolunda ayrıca Türk Hava Yolları’nda (THY) iş bıraktıkları için işten çıkarılan THY işçileri de bulundu. Kadıköy Meydanı ve yürüyüşün yapıldığı bölgede polis geniş güvenlik önlemi aldı.
Burada adı geçen örgütleri bir yere not edin, unutmayın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sucitay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 100« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2012, 13:35:22 »

O kadar keskin nişancı var ve kimse o piçi vurmuyor bence durum vahim bir noktada umarım hasta adam bir an önce tekrar dirilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne mutlu TÜRK doğana!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.21 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.