Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bögü:Alp üzerinde 29 Eylül 2015, 13:53:58Konu Başlığı: Şehit Fırat'ın Okuluna Artık Böyle Girilecek
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 29 Eylül 2015, 13:53:58
Fırat Çakıroğlu isimli ülkücü gencin şehit edildiği Ege Üniversitesinde güvenlik tedbirleri kapsamında yerleşke girişlerine kartlı geçiş sağlayan turnikeler konuldu.

Kürtçülerin karargâhı haline gelen Ege Üniversitesine artık turnikelerle girilecek. Kürtçüler rahatsız olmuşlar ki turnikelerin kalkması için eylem yapmaya başladılar bile.

(http://i.hizliresim.com/QWE13v.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: Şehit Fırat'ın Okuluna Artık Böyle Girilecek
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 29 Eylül 2015, 13:58:46
Ege Üniversitesi'ne koyulan turnikeler ve güvenlik önlemleri nedeniyle Halk Partili Mustafa Balbay çok rahatsız olmuş ve şöyle demiş:

"1977-81 Ege Üniversitesi mezunuyum. Acıdır söylemesi ki üniversitede 5 öğrenci arkadaşımın cenazesine katıldım. Böyle dönemlerde bile rektörler ve üniversite yönetimi öğrencilere saygı duydular olabildiğince özgürlükçü davrandılar. Özgürlüklerin kısıtlanması değil terörün engellenmesiydi. Ama şimdi görüyoruz ki üniversiteye güvenlik kapısı gözüyle bakıyorlar. Bana Silivri'yi çağrıştırdı. Orada da insan unutulup güvenliğe bakmışlardı. Güvenliği sağlamak uğruna öğrencileri değersiz görüp özgürlükleri kısıtlayıp neredeyse bir cezaevi görüntüsü hakim kılmayı seçmişler. Üzüldüm umarım bir an önce bundan dönerler. Dünyada güvenliği ciddi tartışma olmuş üniversitelerin bile buna yanıtı cezaevine dönüştürmek olmamıştır."


Konu Başlığı: Ynt: Şehit Fırat'ın Okuluna Artık Böyle Girilecek
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 30 Eylül 2015, 12:13:16
Orada güvenlik önlemleri arttırıldığına göre demek ki ülkücüler güçlendi. Bir kampüste ülkücüler kürtçü teröristlerden daha güçlü hale geldi mi orada güvenlik önlemi almaya başlıyorlar.