ŞEHİT ACISININ FAİLLERİ GECİKMİŞ İTİRAFLARDA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mayıs 2020, 21:02:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ŞEHİT ACISININ FAİLLERİ GECİKMİŞ İTİRAFLARDA  (Okunma Sayısı 1888 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« : 29 Ocak 2016, 19:42:56 »

Şehit acısının failleri gecikmiş itiraflarda

Terörle mücadelede şehit sayısı artınca askeri kışlaya, polisi karakola hapsedip PKK’ya kan verenlerden itiraflar başladı

Göz yumanlar suçlu

Diyarbakır’ın Sur ve Cizre ilçeleri ile Şırnak’ın Silopi ilçesinde yuvalanan hainlere yönelik operasyonlardan gelen şehadet haberleriyle gözler, bu döneme göz yumanlara çevrildi. Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, PKK’nın yaptıklarına ses çıkarmayanların göz göre göre suç işlediğini söyledi.

Hepsi yargılanacak

Bu durumdan, vali, kaymakam ve siyasetçilerin suçlu olduğunu söyleyen Tantan, “Oslo görüşmesi de başlı başına bir suç. Başta bu görüşmeleri saklayanlar ve organize edenler, katılanlar da yargılanacak. Kanunsuz emirler verip bu emri uygulayanlar kanunlar nezdinde suç işlemişlerdir” dedi

AKP’nin kurucularından, eski Parti Sözcüsü, eski Bakan Hüseyin Çelik’in geçen çarşamba günü, sözde çözüm sürecine ilişkin yaptığı itiraflar gündemden düşmedi. PKK’nın Güneydoğu ve Doğu  Anadolu’da örgütlenip, mühimmat depolayıp her tarafa patlayıcalar gömmesine göz yumulmasına neden olan isimler tartışılmaya devam ediyor. Özellikle Diyarbakır’ın Sur ve Şırnak’ın Cizre, Silopi ilçelerinde yuvalanan hainlere yönelik operasyonlardan gelen şehadet haberleriyle gözler, bu döneme göz yumanlara çevrildi.

Arınç da söylemişti

Sözde çözüm süreci döneminde Türkiye’nin nereye geldiği, PKK’nın palazlanmasına nasıl meydan verildiğini Hüseyin Çelik’ten önce dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamamıştı. Arınaç, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK ile çatışmaların yeniden alevlenmesinden sonra bir televizyon programında, PKK’nın silah bırakma sözüne karşılık buna göre hareket ettiklerini, ancak sözde çözüm sürecinin istismar edildiğini söylemişti. Arınç, “Onlar ateş etmedikçe biz operasyon yapmıyorduk. PKK’lılar ellerinde silahla karakolun önünden geçip el sallıyor, asker müdahale etmiyordu. Halkın tepkisi oluyordu ama biz sadece terör hortlamasın, siyasi müzakerelerden sonuç çıksın diye bir sabrettik. Meğerse onlar alay ediyorlarmış” demişti.

Tonlarca bomba
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kışlaya, polisin karakollara hapsedilerek elinin kolunun bağlandığı bu süreçte depolanan yüzlerce ton patlayıcı yapımında kullanılan amanyum nitrat, yüzlerce tüp ve büyük miktarda silah ve mühimmat PKK’lı teröristleri güçlendirdi. Teröristlere HDP’li belediyeler de elinden gelen yardımı yaptı.  Özellikle Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’de hendekler kazılıp, yollara bombalı tuzaklar kuruldu. Bunların sonucu olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra müzakere masasının devrilmesiyle birlikte yeniden başlayan çatışmalarda yüzlerce şehit verildi.  Yüzlerce güvenlik görevlisi ve vatandaş yaralandı. Özellikle Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’in belli bölümlerinde sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Diyarbakır’ın Sur ilçesi, Şırnak, Cizre, Nusaybin, Silopi gibi yerleşim yerleri paklayıcılarla havaya uçurularak adeta bir hayalet şehire dönüştürüldü.  Ekonomik faaliyetler, eğitim durdu, sağlık hizmetleri verilemez hale geldi. Milyarlarca dolar ekonomik zarar oluştu. Vatandaşlar her gün tonlarca bombaların patladığı sokaklardaki evlerini terk ederek göç etmek zorunda bırakıldı.

Sorumlular konuşunca kurtulmuş olamazlar

YURT Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, sözde çözüm süreci boyunca terör örgütü PKK’nın yaptıklarına göz yumulmasının, güvenlik birimlerine operasyon için izin verilmemesinin yürürlükteki kanunlarımıza göre suç olduğunu söyledi. Yasalara göre bu olayda mevcut kanunları uygulamayan  ve uygulatmayan herkesin suçlu durumda olduğunu kaydeden Tantan, “Vali de kaymakam da, siyasetçi de herkes suçlu. Bugünkü mevzuatlar açısından bakıldığında siyasetçilerin böyle bir emir verme yetkisi yok. Vali ve kaymakamların ve diğer yetkililerin de kanunsuz emri uygulama yetkileri yok. Hem siyasetçi, hem bürokrat da aynı şekilde yasaları uygulamamaktan yani göz ardı etmekten suçlu konumundalar” dedi.. Tantan, bu konuyla ilgili bir yargılama gündeme gelirse kimler yargılanır sorusunu ise şöyle yanıtladı: “En başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, sıralı yetkililer bir de güvenlik güçleri ve kolluk kuvvetlerindeki o bölgedeki yetkililer. Oslo görüşmesi de başlı başına bir suç. Başlangıçta bu görüşmeleri halktan saklayanlar ve organize edenler, katılanlar yargılanacak. PKK’nın isteği doğrultusunda valiler, kaymakamlar, emniyet müdürleri, jandarma komutanları değiştirildi. yani bu emirlere uymayanlar da vardı. Onaların hepsini değiştirdiler. Oslo görüşme tutanaklarında da bu yer alıyor.” Yurt Partisi Lideri Tantan, sözde çözüm sürecinin başırısızlığa uğramasının ardından AKP’li yetkililerden gelen itirafları ise şöyle değirlendirdi:

PKK sürekli affedildi
“Onlar hepsi yargılanacaklarını biliyorlar. Onun için şimdiden ‘vaktinde ben söylemiştim, ben uyarmıştım’ demeye getiriyorlar. Yani o zaman niye istifa edip de halka geri dönmemiş? Böyle de bir gariplik var. Onlar bu şekilde konuşmalar yaparak kendilerini affettiremezler. Kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Köşk ile aralarında bir çekişme var. Tasfiye olduklarından dolayı. Konu sadece PKK’nın silahlı kanadı değil ki... PKK’nın bir de mali, ekonomik ve siyasi kanadı var. Onlar da Türkiye’ye büyük tahribat veriyorlar. Torba yasalarla yasalar değiştirilirken gerek belediyelerle ilgili, gerekse de başka konularla PKK sürekli affedildi. O zaman niye ses çıkartmadılar? Bir sürü af çıkartıldı. İktidara geldiklerinden beri örgütlerle ilgili.”

Hüseyin Çelik şimdi anlattı
AKP’nin kamuoyuna en büyük projelerden biri olarak sunduğu açılım sürecini eleştiren Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: “PKK, silahları bırakıp ülkeyi terk etmek yerine, kentlere yerleşti. Sürece zarar gelmesin diye valiler, kaymakamlar, polisler, askerler elleri kolları bağlı beklediler. PKK şehirlere silah yığarken devlet eli kolu bağlı bekledi. Silahlı PKK’lılar ülkeyi terk etmek yerine gelip şehre yerleştiler.PKK, çözüm sürecini kendi lehine ama Kürt halkının aleyhine istismar etti. Biz, bölgeyi ve bölgenin dinamiklerini bilen birisi olarak, 2009’dan itibaren olanları ve olabilecekleri, Bakanlar Kurulu’nda, AK Parti MYK ve MKYK’sında, nihayet çözüm süreci konulu tüm özel toplantılarda yetkili arkadaşların, Sayın Başbakan’ın ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın huzurunda, bütün açıklığı ve netliği ile ortaya koyduk. Zaman zaman kendisini çözüm sürecinin romantizmine kaptırarak bütün fotoğrafı görmek istemeyen bazı yetkili arkadaşların ciddi tepkilerine de muhatap olduk. 2014’teki Afyonkarahisar’daki toplantıda benzer bir yaklaşımla endişelerini dile getiren milletvekilleri, bu yetkili arkadaşların tepkisiyle karşılaştı. Ancak zaman, bizi ve konuyu bizim gibi gören milletvekillerini haklı çıkarmıştır. Keşke yanılmış olsaydık da bugünkü manzara ile karşılaşmasaydık.”

Özellikle Cizre, Silopi ve Sur’da tehdit ettiği halkın arkasına saklanarak terör estiren, evini terk edenlere ateş açan terör örgütü asker ve polisin önünden kaçtıkça geride enkaz bırakıyor.

Bu aymazlığa yıllarca dikkat çekip uyardık
GAZETEMİZ sözde çözüm süreci boyunca PKK’ya göz yumulmasını defalarca manşetlerine taşıdı. 14 Temmuz 2013 tarihli Yeniçağ Gazetesi’nde Emekli Orgeneral Edip Başer’in ağzından “TSK Kışlaya Hapsedildi, PKK Bayram Ediyor?” denmişti. 14 Ağustos 2013 tarihli Yeniçağ Gazetesi’nde “PKK’lılar Cirit Atıyor Valilik Göz Yumuyor” manşetiyle Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki olaylar gündeme taşındı. Haberde, “Silahlı PKK’lılar dağdan gelip Lice’de gösteri yapıyor, gazeteciler fotoğraf çekip olayı belgeliyor. İçişleri Bakanı Güler, ’Diyarbakır Valiliği inceleme yaptı, böyle bir olay meydana gelmemiştir’diyor” denildi. 29 Nisan 2014 manşeti ise “Koca Devlet Terör Çetesine Esir Edildi” şeklinde idi. Burada da şunlar anlatılmıştı: “İktidarın ‘Şehit gelmiyor’ söyleminden bol bol yararlandığını gören PKK, İmralı canisinin verdiği, ‘Çatışma olasılığı devrede’ mesajını alabildiğine eyleme döktü. Ankara ise kahredieci bu tabloya seyirci.” 22 Ağustos 2014 tarihli gazetede bugün birçok AKP’linin tekrerladığı şekildi “Valiler, TSK’yı Kışlaya Hapsetti” denildi.

AKP’den birçok isim süreç için günah çıkardı
AKP’de sözde çözüm süreci ve terör örgütü PKK ile ilgili itiraflar daha önce en yetkili isimlerden de gelmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Son iki yıl içinde Türkiye’de kendi yıkıcı yıpratıcı saldırılarını artırabilmek için ciddi bir yığınak yapma teşebbüsüne yöneldiler.”  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: “Örgüt hiçbir sözünde durmadı. Devlet çözüm sürecinde operasyon yapmazken PKK yığınak yapıyordu.” Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala:  “PKK bu eylemleri yaparken o zaman da şimdi de güvenlik birimlerinin üzerine düşeni yapması gerekirdi.” AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay:  “Devletin operasyon yapmadığı dönemde örgüt her tarafa yığınak yapıyor, terör estiriyor.” Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Burhan Kuzu: “Çözüm süreci konusunda son bir iki yıllık gelinen nokta eşkıya dağdan şehre indi. Ve çözüm süreci adına da hükümet olarak ‘Aman dikkat’ diye alttan alındı.”Alıntı: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2016, 15:36:25 »

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 875


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2016, 09:29:11 »

Bunlarda vicdan veya pişmanlık yok AKP şehitleri falan umursamıyor. İleride yargılanmaktan korkuyorlar. Tel tel dökülüyorlar. İş, bunlar için kontrolden tamamen çıktı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2016, 10:15:56 »

Acı haberlerin ardı arkası kesilmiyor!

Acı haberlerin ardı arkası kesilmiyor, her gün gelen şehit haberleri yüreklerimizi dağlıyor
Dün de, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 21 Ocak’ta hain saldırıda yaralanan ve tedavisine GATA’da devam edilen bir asker, tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Yine Sur’da çıkan çatışmada 1 asker şehit düştü. Çözüm sürecinin rafa kaldırıldığı 7 Haziran’dan bu yana aralarında 2 yarbay, 2 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 başkomiserin de bulunduğu 256 güvenlik görevlisi şehit edildi.


Türkiye’de son 8 aydır neredeyse her gün güneydoğudan gelen şehit haberleri yürekleri dağlıyor. Dün de Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 21 Ocak günü yaralanan ve GATA’da tedavi altına alınan Uzman Çavuş Adem Aktaş (25) tedavisinin 9. gününde yaşam savaşını kaybederek şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklama şöyle: “Bölücü teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavisine GATA’da devam edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen 30 Ocak günü saat 10.30’da kurtarılamayarak şehit oldu. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”  Bu arada çözüm sürecinin rafa kaldırıldığı 7 Haziran seçimlerinden bu yana aralarında 2 yarbay, 2 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 başkomiserin bulunduğu 254 güvenlik görevlisi PKK’lı teröristlerce şehit edildi. Dün Sur’da şehit olan askerle birlikte bu sayı 256 oldu. 2012’de 157, 2011’de ise 114 polis ve asker şehit edilmişti. Süreç başlamadan önceki yıllarda bile bu denli artmayan şehit sayısı bilançonun ağırlığını ortaya koyuyor. 7 Haziran ile 1 Kasım arasında 167, 1 Kasım’dan bu yana 88 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi tek başına iktidarın terör sorununu çözmediğini gösterdi. AKP’nin hazırladığı rapora göre güneydoğudaki çatışmalardan 220 bin kişi etkilendi, 93 bin kişi göç etti.

Olaylar hızla tırmandı

7 Haziran’dan sonra çözüm sürecinin sona ermesinin ardından terör olayları tırmanmaya başladı. Tuzaklanan bombalar patlatıldı, şehirlerde güvenlik güçleriyle çatışmaya girildi. Çözüm sürecinin bitmesiyle başlayan olaylar süreçten önce yaşanan terör olaylarından daha kötü duruma geldi. Jandarma Genel Komutanlığı’nın yayınladığı yıllık raporlara göre 2007’de 144, 2008’de 128, 2009’da 62, 2010’da 94, 2011’de 114, 2012’de 157 güvenlik personeli şehit olmuştu. Çözüm sürecinin başlamasıyla 2013 yılında sadece 3 güvenlik personeli şehit edilmişti. Ancak 7 Haziran seçimlerinin ardından sürecinin bitmesiyle birlikte terör olayları arttı. Özellikle üst rütbeli asker ve polislerin şehit edilmesi PKK’nın süreç boyunca şehirdeki yapılanmasını gözler önüne serdi.
Alıntı: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın">
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2016, 15:50:08 »

Davutoğlu'nun Başdanışmanından Çözüm Süreci İtirafı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı eski AK Parti milletvekili Muhsin Kızılkaya, çözüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı eski AK Parti milletvekili Muhsin Kızılkaya, Şırnak Cizre'deki çatışmalara ilişkin, "Bazı yerlerde güvenlik güçlerinin mermisi bitiyor onların ki bitmiyor. 3 sene boyunca mermi ve silah stoğu yapılmış" itirafında bulundu.

CNN Türk'te Akif Beki'nin 'Baştan Sona' programına konuk olarak katılan Muhsin Kızılkaya Güneydoğu'da yaşananlara ilişkin çarpıcı bir itirafta bulundu.

AKİF BEKİ'DEN KRİTİK SORU

Akif Beki'nin "Cizre'de roketatarlarla güvenlik güçlerine saldırılar oldu. Binlerce on binlerce mermi yakıldı. Bu işin lojistiği nasıl oldu nasıl yapıldı. Sadece tünellerden yapılabilir mi ya da o nitelikte o işlevsellikte tüneller var mı bu sorunun cevabı sizde var mı?" sorusuna yanıt veren Kızılkaya ilk önce "Hayır yani ben işin o teknik tarafını bilmiyorum" dedi.

"DEMEK Kİ 3 SENE BOYUNCA STOK YAPILMIŞ"

Açıklamalarının devamında çok konuşulacak bir itirafta bulunan Kızılkaya şu ifadelere yer verdi: "Ama şöyle bir şey de var bazı yerlerde güvenlik görevlilerinin mermisi bitiyor onların ki bitmiyor. Böyle bir tarafı da var. Demek ki 3 sene boyunca mermi ve silah stoğu yapılmış."
Alıntı: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.386 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.