Savaşan Tİn (Savaşçının Ruh bilgeliği)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Nisan 2020, 00:21:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Savaşan Tİn (Savaşçının Ruh bilgeliği)  (Okunma Sayısı 2213 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 589« : 18 Ekim 2009, 17:16:18 »

Savaşan Tin (Savaşçının Ruh bilgeliği)

Bir Kavgada önce kişinin enerjisi çarpışır.Bu ilk karşılaşma anında başlar.Hangi silah olursa olsun bu değişmez.İki taraf karşılaştığında enerjiler derhal çarpışır.İşte bu ilk anda soğukkanlılığını kaybeden taraf döğüşün yenileni olacaktır.Dik ruhun korkuyu bastırmış bir ruhun savunmasıda saldırısıda şiddetli ve isabetli olur.Tereddüt eden endişeye kapılanın enerjisi zayıf düşer yenilgi aural bedende başlar sonra gerçek döğüşe bulaşır.Öyleyse ilk anda duruş ruh duruşu çok önemlidir.öyleyse savaş beyinde başlar gerekli adrenalin için uygun emir veren bir beyin kasları ve refleksi o derce iyi kullanır.Bu ilk başlayışda nasılsa öyle sonlanır.
Bundan sonrası eğitimli bir ruhun eğitimli bir bedeni öldürücü bir silah olarak kullanmasıdır.
Kondüsyon, nefes kontrol ,hareketlerdeki balans zamanı yavaşlatma aklın bedene tam hakimiyeti zaferi getirecektir.

Savaşta Ruhsal akılsal bedensel güçlerin kullanılması;

Bu üç güç doğru ve uyumlu kullanıldığında zafer kaçınılmazdır.
Eğer bunlardan biri yada ikisinde sorun varsa iş şansa girmeye başlar.
Bunların doğru kullanılması savaşsal Tin, Us ,ve Bedenin geliştirilmesiyle mümkündür.

Tinin işlevi:

Tin sürekli kavga ve savaşa hazır olmalı.Barışsal duyguların içeride bulunmasına izin verilmemeli şartlar oluştuğunda karar verildiğinde bu hal otomatik olarak başlıyacak hale gelinceye değin normal zamanlarda Tinde savaşı tetikleyen hal oluşturulmalıdır.
Bunlar boş zamanlarda dahi yürütülen ruhsal alıştırmalar ve tehtitlere karşı atak yapma iç güdülerinin bina edilmesi çabası olan hal duruş eğitimleri ile elde edilir.

Öfkenin kullanılması:

Öfke baş etkendir bu olmazsa savaşçı olunmaz.Eğer tehtit karşısında öfkeyi bulmaz ise doğal olarak korku yeşerir.Boşluk muhakkak doldurulur.Korku öfke ile bastırılır.Temel unsurdur öfke.
Öfkenin kaynağı us da nedenlendirilmiş bir kin duygusudur.Bu köklenir.Köklendirilir.
Gerektiğinde öfkeyi oluşturmak için kin eşsiz bir kaynaktır.
Öfke ne kadar çoksa o kdar iyidir deriz biz.
Ama bazı ustalar öfkenin kavgada hata yaptırcağını kişinin öfke yüzünden konsantrasyon bozukluğuna uğrayacağını söyler ve öfke olmamalı derler.
Bu çok saçmadır.Yüksek bir öfke zafere giden yoldur.Fakat şu hususda haklılar öfke ne kadar yüksekse konsantrasyon o derece bozuktur.Ama aması var işte bu sebeple öfke unsurunu kaldırmak yanlıştır.Kldırmak yerine onu bastırmak gerekir.
Yani Kinden kaynaklanan yüksek öfke içte biriktirilir fakat sadece tin de barındırılır.Ruh yani tin öfkeyle alev alır tutuşur her yeri kaplanır.Ama bu alevlerin zihne ulaşmasına izin vermeyiz.Duygu beden yani tinsel bedende saran öfke çok şiddetli olmalı ama us bedene yani akla girmemelidir.İşte şimdi öfke enerjinin kaynağı olmuştur.Kontrol edemediğimiz bölgeler olan otomat bölgelerde  kontrolü duygu ile sağlarız öfke fiziksel değildir ama beyin öfkeyle uyarıldığında adrenalin salgılanır.Aynı zamanda bedene akıl almaz bir güç ve çeviklik katar.
Öfkenin kavgadaki unsuru budur.
Öz güven oluşturma :

Öz güven oluşturma savaşçının diğerönemli bir üstünlüğüdür.Gerek ruhsal gerek bedensel hazırlık ve kabiliyetlerin arttırılması ile zatenoluşursada o anda bunu korumak önemlidir.
Savaşçı anda içinde kinden gelen öfkeyle tinini yıkadığında ve bu öfkeyi usuna gölge ettirmediğinde öz güven için ortamı sağlamış onu bulmuş olur.Fakat anda kalmayış yani gelecek anlara  dair negatif yorumlar olmamış halleri ya olursa diye usdan geçirmeler her şeyi mahveder özgüveni bitirir korku arkası panik arkası yenilgi ve tamuyu boylamaktır.Tamu dedim bir Türk korkarken ölse Tamuya gider.

Sukunetli bir duruş hali :

İçerde basınçlandırılmış öfke kontrol altında tutulmakta öz güven tamam us’ a öfke bulaş
tırılmamış us kavgaya konsantre olmuş durumda.Ruhsal duruş tamamlanmış.
Ruh öfkeyle yanmada özgüven duymada us kontrolleri hatasız yapacak düzeyde işlemekte.Duyu organları tam bir itaat altında ve alarma geçmiş vaziyette farkındalık yüksek seviyeye geçmiş beyin daharmu denilen frekans düzeyinde derin bir sukunet başlatır.Bu sükünet gözlere yansır.Gözlerde görülen hafif bir gülümsemeyi andıran bir hal vardır yüz sert ama gözler gülüyor gibi bakmaktadır.Oldukça sakin bir ruh halini yansıtır.Düşmanı gevşetir çünki içde olan biten öfke patlamasını görmeyen düşman bir gevşeme ile gevşer ama akabinde ilk gelen duygu bu neden bu kadar rahat sende görülen sukunetten özgüvenin yüksek seviyesi fark edilir düşman hemen  şunu geçirir aklından neden bu kadar rahat acaba sakatamı geleceğim işte an da duruşu bozuldu geleceğe doğru bir yorum yaptı bile bu bakışa öğretide Kurt bakışı denir.
Saldırmaya hazırlanan bir kurdun bakışlarında hiç saldıracakmış gibi bir görüntü yoktur çünki istek arzu ve öfkeyi ruhunda tutmakta usuna katmamaktadır.
Derlerki bir kurdun bir de Türkün ne düşündüğü yüzünden belli olmaz.

Bundan sonrası kasların çevikliği güç patlamaları teknik bilig refleks çabuk karar verme yetisi nefes dayanım işidir.Ama bunlarda büyük oranda tasarruf edersin çünki ruh düzeyini iyi ayarladın işin de uzun sürmeyecek bu yüzden.

Bu teknikler silahsiz döğüş için özelliklede kılıç çarpışması için gibi görünsede aslında hangi silahla girersen gir temel bir duruşun oluşturulmasında yara sağlar.

İlk duruş tamamyile başarıldıktan sonra ikinci aşama taarruz ve savunmadır.
Önce taarruzu ele alalım.Burada ateşsiz silahlar ve beden üzerinedir konu ama aslında onlarda dahil gereklidir bu haller.

Darbenin çıkışı :

Taarruza doğru zamanda karar verilmelidir.
Taarruza başlamadan önce ruh hali asla bozulmamalıdır.
Taarruza başlamadan önce hiç bir şekilde düşmana başlama zamanı hissetirilmemelidir.
Ne gözlerden ne soluyuştan ne vücut hareketleri ile açık verilmemelidir.
Gözlerdeki kurt bakışı dediğimiz olgu karmaşık duygulara yol açar rahatlama endişe belirsizlik korku kestirememe hali.Bu karmaşanın en yoğun anında yani düşman bir ruh halinden diğerine geçerken tam geçiş aşamasında hızla taarruz edilmelidir.
taarruz anında beyinde taarruzu bir salise sonradan takip etmeli hızlı bir öfke ve özgiven patlaması darbe anında salınmalıdır.
Darbeyi icra eden kaslarda ilk anda bir serbest hal hedefe isabet anında kasılma ile darbe hedefte dar bir noktaya yoğunlaştırılır.Gücün vurduğu yüzeydeki şok çemberi ne kadar az ve eş zamanlı başlarsa o kadar şiddetli olur.
Bir kalın sopayı gerilmiş bir naylona iktirin.
Birde ucu sivri olanı
Hangisi deler sivri olan sebep ise darbenin az bir yüzeye yayılıp orayı çökertmesidir.
Bu birinci etken diğeride vuruş sırasında kolun serbest oluşu ona çeviklik ve yüksek bir hız kazandırır.
Tam hedefe değecekken kolun kaslarının sıkılaştırılması müthiş bir mermi etkisi yapar.
Bu vuruş tekniği hedefe kadar serbest ve hızlı hedefte kaya gibi sertleşmiş bir kas haliyle elde edilir.
  


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2009, 19:16:31 »

URALTU KANDAŞ, BU BİLGİLER GERÇEKTEN ÇOK İLGİ ÇEKİCİ. BUNLAR SANA MI AİTTİR. BUNLAR BİLİMSEL BİR BULUŞ GİBİ. Gülümseme SENİN BULUŞUNSA HELAL OLSUN DOĞRUSU. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2009, 13:26:03 »

Kandaşım bunlar incelemelerim sonucu çıkardığım sonuçlar olsada aslında hep varlardı.Kökenleri kadimlere kadar uzanan bilgiler kültü.Ben sadece tarihin karanlıklarında ve ruhun derinliklerinde gezinip bu gizli ilimleri çıkarmaya ve budunum içine yayarak eski bilgeliği ve yüceliği Türkün diğer uluslarla olan mücadelesinde kullanmasını ön gören biriyim.Amacımız da aslında bu bilgilerle donanmış Türk soyluları meydana getirmek.Bunu için bulunduğumuz yerde sık sık toplanan bir kaç kandaşla eğitim yapıyor sohbet halkaları oluşturuyoruz.Bazılarınıda burada kandaşlarımla paylaşmak istedim.Bu eğitimede Gerçeğin arayıcılığı diyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2009, 13:36:11 »

KUTLARIM KANDAŞ UMARIM BİZLERDE YARARLANIRIZ BU BİLGİLERDEN. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 19:08:55 »

Savaş bir Türkün en sevdiği sanattır.Bumın kağan kandaşım.Düşmanı çok olan bu budunun savaşa hazır beden ve ruhlar taşıması İbadettir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.044 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.