Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 26 Kasım 2016, 20:18:08Konu Başlığı: Robochallenge’a damga vuran Türk öğrenci
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 26 Kasım 2016, 20:18:08
Robochallenge’a damga vuran Türk öğrenci

Bükreş’te düzenlenen Uluslararası Robochallenge Robot Yarışması’na katılan Türk öğrenci hem birincilik, hem ikincilik, hem de üçüncülük kazandı.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te 28-30 Ekim tarihlerinde düzenlenen 9. Uluslararası Robochallenge Robot Yarışması'na İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Umut Meriç üç ayrı robotla katıldı. Meriç, Sumo Robot kategorisinde yarıştığı robotlarla hem birincilik, hem kincilik, hem de üçüncülük kazandı.
Farklı ülkelerden çeşitli yarışmalarda derece almış 102 ekipten 405 yarışmacı ve 353 robotu eleyerek finale yükselen Meriç, Gzero isimli robotu ile birincilik, Senju isimli robotu ile ikincilik ve Itachi isimli robot ile üçüncülük elde ederek Avrupa'da büyük bir başarı kazanmış oldu. Başarılı öğrenci, bu sonuçla Aralık ayında Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük robot yarışmalarından biri kabul edilen Japonya Sumo Robot Yarışması'na da resmi davetiyeyle katılmaya hak kazandı.


(http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/11/robot-1.jpg)

Alıntı: http://www.sozcu.com.tr/2016/teknoloji/robochallengea-damga-vuran-turk-ogrenci-1529925/