Referandumda Hayır diyen Çorumlu Öğretmen görevden alındı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 05:17:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Referandumda Hayır diyen Çorumlu Öğretmen görevden alındı  (Okunma Sayısı 3362 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BozkurtKursad
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 94« : 24 Ekim 2010, 14:20:19 »

Facebook'ta oyum 'hayır' dedi öğretmenlikten alındı.

 

 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında 12 Eylül'de yapılan referandumla ilgili olarak, "Referandum'da oyum hayır" diyen ve , "Madem 12 Eylül'le ilgili derdiniz vardı, 7 yıldır neredeydiniz" şeklinde yazı yazan öğretmen B.Y. görevinden alındı.

 

Çorum'da sözleşmeli olarak görev yapan, öğretmen B. Y., internette kişisel facebook sayfasında; referandumda 'hayır' oyu vereceğini ifade ederek, Başbakan Erdoğan hakkında hakaret içeren fiadelere yer vererek, "Madem 12 Eylül'le ilgili derdiniz vardı, 7 yıldır neredeydiniz" yönelik ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı.

 

Soruşturma sonunda, Çorum Valiliği'nce öğretmen görevden uzaklaştırıldı.Konuya ilişkin bir açıklama yapan, Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Halil Özbent, "öğretmenin görevden uzaklaştırılması, iktidarın eleştiriye tahammülü olmadığını göstermekte" olduğunu savundu.

 

"Soruşturma işleminin henüz başında, konunun ne olduğu bile anlaşılmadan, öğretmenin açığa alınması, şikayetin hangi amaçla ve niçin yapıldığını, iktidar yanlılarının kendisi düşünmeyenlere de nasıl baktığını gösteren somut bir örnek olmuştur" diye konuşan Özbent, "Eğer o ifadeler başka birine yazılsaydı, öğretmen aynı şekilde görevinden uzaklaştırılır mıydı" diye sordu.

 

Öğretmenin kişisel sayfasındaki sözlerinin, eleştiri sınırlarını aşan ifadeler olarak görülebileceği ve inceleme konusu yapılabileceğini dile getiren Özbent, "Ancak, toplamda 10-15 kişi dışında kimsenin ulaşma imkanı olmayan; okul ve mesleki yaşamın dışındaki bir dönemde; kişisel bilgilerden yola çıkarak; cezalandırma işlemine gitmesi ve öğretmeni açığa almak tam bir yargısız infazdır" dedi.

 

Görevden uzaklaştırma işleminin, kamu görevlileri hakkında Türk Ceza Yasası'na ve disiplin hükümlerine göre soruşturmanın sağlıklı biçimde yürütülmesi için başvurulan geçici bir yöntem olduğuna vurgu yapan Özbent, "Görevden uzaklaştırma delillerin karartılmasını engelleme amaçlıdır" dedi.

 

"Bunun neresi demokrasi?"

 

Özbent, söz konusu olayda, delil karartma gibi bir durumun olmadığını ve öğretmenin görev başında kalmasında hiçbir sakınca da bulunmadığını savunarak öğretmenin açığa alınmış olmasının, "hukuka aykırı" olduğunu öne sürdü. Özbent şöyle devam etti:

 

"İdarenin, referandumla ilgili olarak Başbakana yönelik eleştirel sözler için bir öğretmenin görevden uzaklaştırması bir tahammülsüzlük örneğidir. İnsanlar artık bırakın facebook'ta yazışmayı telefonda dahi konuşmaktan çekinir hale gelmiştir.İdarenin, öğretmeni görevden uzaklaştırmakla yetinmeyip alması gereken 3/2'lik maaşını bile 10 gündür ödememesi ise işin başka bir keyfiliğidir. Sormak istiyoruz. Bunun neresi demokrasi?

 

Hükümetin kendi yarattığı siyasi gerginliğin sonucunda, öğretmenin hislerini kişisel sayfasında yazmasından dolayı görevden uzaklaştırması, garabet bir durumdur.

 

Eğitim-Sen olarak, Çorum Valiliği'nin öğretmeni görevden uzaklaştırılması yönünde verdiği kararı, çok ağır ve yanlış buluyoruz. Öğretmenin soruşturma sürecinde okulda çalışmasını engelleyecek bir durum söz konusu değildir.Bu nedenle görevden alma işlemi bir an önce sona erdirilmeli, öğretmenin özlük haklarının gecikmeden ödenerek mağduriyet ortadan kaldırılmalıdır."

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2010, 14:29:04 »

               Eskişehir'in Mahmudiye ilçesine bağlı bir köyün tamamı Türkmen Alevi köyü. Halk oylamasında seçimde görevli öğretmen de dahil olmak üzere %100 HAYIR oyu çıkmıştı. Seçimden tam 2 gün sonra bu köyün yerlisi olan ve o köyde ikamet eden öğretmen Diyarbakır'a resmen sürüldü.
               İşte AKP DEMOKRASİSİ ne bir örnek daha.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BozkurtKursad
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 94« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2010, 14:37:27 »

               Eskişehir'in Mahmudiye ilçesine bağlı bir köyün tamamı Türkmen Alevi köyü. Halk oylamasında seçimde görevli öğretmen de dahil olmak üzere %100 HAYIR oyu çıkmıştı. Seçimden tam 2 gün sonra bu köyün yerlisi olan ve o köyde ikamet eden öğretmen Diyarbakır'a resmen sürüldü.
               İşte AKP DEMOKRASİSİ ne bir örnek daha.
Teyze bu örnekler sadece görünenler birde duymadıklarımız görmediklerimiz var. k.rtlere (bunu küçük yazıyorum bilerek , lütfen düzeltmeyin Gülümseme ) gelince özgürlük demokrasi bize gelince sürgün. Aynı şekilde polis teşkilatından atılan kandaşlarımızda mevcut.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2010, 20:37:26 »

Nerede olursa olsun insanlar haksızlığa ses çıkarmazsa zulümler artar. Ancak zulme uğratılmak istenen eğer Türk ise, orda durulması gerekebilir.

Çünkü Türk'ün simgesi Bozkurt'tur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2010, 20:44:54 »

          Hani demokrasi geldi ya, hani özgürlükler arttı ya, hani daha müreffehler ya artık... Ondan zarar verecekler Türk soylulara. Bu belki küçük bir nokta gibi görünüyor ama aslında bazı şeylerin başlayacağının göstergesi. Olsun. Gelsinler, varsın felek de onlarla olsun. Cenk etmeyi özledik zaten.

          Burada insan hakları ihlali yok mu soyubozuk liboşlar? Yarın haykırsın bakalım taraf gazetesi yazarları. Belki de Atatürk'ün kurduğu düzen yüzünden alınmıştır görevinden öğretmen? Asker'in işi olmasın? Nereye kadar kandırabileceğinize inanıyorsunuz Türk Milletini? Bu millet uyanacak, Töresine ve Atası'na karşı kim varsa boğmak için!

TTK. Hocamızın yanındayız!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.316 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.