Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 11 Haziran 2016, 12:08:31Konu Başlığı: PYD bir şehre daha yerleşti!
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 11 Haziran 2016, 12:08:31
PYD bir şehre daha yerleşti!

PKK’nın Suriye uzantısı PYD, ABD desteğiyle Münbiç’i kuşattı. Terör örgütü  şehirde özerklik ilanına hazırlanıyor.

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin ABDdesteğiyle başlattığı Münbiç operasyonu 11'inci gününe girdi. Set Tişrin bölgesinden başlayan operasyonda, yüzde 93 oranında Araplardan oluşan nüfusuyla Halep'in en büyük ilçesi olan Münbiç, PYD kuşatması altına girdi. Münbiç'in çevresindeki Avun Dedat, Kersen, Manguba ve Hattaf bölgelerinin kuşatılmasıyla PYD'nin şehir merkezine uzaklığı 1,5 kilometreye kadar düştü.

ÖZERKLİK İLAN EDECEK

Münbiç operasyonu ABD'nin “Araplardan oluşan grupların yoğunluğu" yalanına rağmen, PYD'li teröristler eliyle devam ediyor. PYD'nin üst düzey yöneticilerinden Mahmut er-Reş, ABD'li özel kuvvet timlerinin desteğiyle ilk günden beri sahada görev yapıyor. Daha önce Ayn el-Arab'ı ele geçirip adını Kobani yapan, Tel Abyad'ın adını da Gire Spi olarak değiştiren PYD, aynı oyunu Münbiç'te de sergilemeye hazırlanıyor. Münbiç'i kuşatma altına alan PYD, daha önce yaptığı gibi ilk olarak şehrin adını değiştirdi. IŞİD sonrası özerklik ilanına hazırlandığını duyuran PYD, Münbiç'in adını Kürtçe'de “ölümsüz gelin" anlamına gelen Mabuk olarak değiştirdi. Ele geçirdiği bölgelerin demoğrafisi ile oynayan PYD'nin yüzde 93'ü Arap olan ilçede etnik temizliğe girişmesinden endişe ediliyor.
(http://www.yenicaggazetesi.com.tr/d/news/133879.jpg)


 Alıntı: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/pyd-bir-sehre-daha-yerlesti-139314h.htmKonu Başlığı: Ynt: PYD bir şehre daha yerleşti!
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 12 Haziran 2016, 11:44:07
Bu ilk değil. Biz de buradan yayınladık. Kürt Hareketi Suriye'de etnik temizlik yapıyor. Türkmenleri, Arapları işgal ettikleri yerlerden kovup nüfus dengesini bozuyorlar. Ardından orayı kanton haline getirip yakındaki diğer işgal sahaları ile birleştiriyorlar.


Adamlar mağdur edebiyatı ile sınırlarına sınır katıyor. Bizimkiler uğraşsın hala...