Putin'in Avrasya Birliği projesi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Nisan 2020, 10:17:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Putin'in Avrasya Birliği projesi  (Okunma Sayısı 3831 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 829


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« : 05 Ekim 2011, 10:12:11 »

Ocak 2012’de Rusya, Belarus ve Kazakistan’la kurulacak birliğe Kırgızistan ve Tacikistan da dahil edilecek. Birliğin kapıları yeni üyelere açık...

Rusya’da önümüzdeki yıl yapılacak devlet başkanlığı seçimiyle Kremlin’e geri dönmeye hazırlanan Başbakan Vladimir Putin, Rus basınına yazdığı ender makalelerden biriyle Sovyet Cumhuriyetlerin “Avrasya Birliği” çatısı altında bir araya getirmek istediğini ilan etti. İzvestia gazetesinde yayınlanan “Yeni Avrasya Entegrasyon Projesi: Gelecek bu günden başlar” başlıklı makalede Rus lider Belarus Rusya ve Kazakistan’ın katılımıyla 1 Ocak 2012’den itibaren tüm ticari, para ve işçi dolaşımının serbest olacağı bir Gümrük Birliği kurulacağını ifade etti. Daha önce Sovyetler Birliği’nin 1991 yılındaki çöküşünü 20’nci yüzyılın en büyük jeopolitik felaketlerinden biri olarak adlandıran Putin, yeni projenin SSCB’ye benzemeyeceğini belirterek, “Geçmişten bir şeyi kopyalama veya yeniden hayata geçirmeye çalışmak saflık olur. Yeni bir siyasi ve ekonomik temelde daha güçlü entegrasyon ve yeni değerler sistemi oluşturulması bu çağda kaçınılmaz” yorumunda bulundu.

Yeni üyelere kapılar açık
Kazakistan, Rusya ve Belarus’un geçen haziran ayından itibaren aralarındaki sınır kontrollerini kaldırdığına işaret eden Putin, ortak para politikası sayesinde 165 milyonluk dev bir pazar oluşturacaklarını sözlerine ekledi. Gümrük Birliği’ne Orta Asya Cumhuriyetlerinden Kırgızistan ve Tacikistan’ın da dahil edileceğini söyleyen Putin birliğin yeni üyelere de açık olacağını ifade etti. Birliğin uluslar üstü bir yapıda olacağını dile getiren Putin, Gümrük Birliği ve gelecekteki Avrasya Birliği’nin AB’nin ortak ekonomik bölge oluşturma görüşmelerindeki partneri olacağını söyledi. Rus lider, Avrasya Birliği’nin Avrupa ile dinamik çıkan Asya-Pasifik bölgesi arasında bir bağlantı olacağına dikkat çekti


Alintidir.Facebook'a Ekle
Kayıtlı

YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 829


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2011, 10:17:50 »

Ne yaziktirki hukumetin degerini bilemedigi Orta Asya devletlerimize rusya sahip cikiyor. Akp hukumeti hala araplarla yahudilerle ugrasiyor ulkemizide soydaslarimizdan uzaklastiriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2011, 11:48:34 »

 Avrupa Birliği, kurucu ülkelerin(İNGİLTERE,FRANSA, ALMANYA, İTALYA) bünyesine dahil ettikleri ülkeleri siyasi ve ekonomik olarak sömürmeleri ilkesine dayanmaktadır. Kürsel ve global dünyanın ulus devletleri eritme biçiminin başka bir modelidir. AB ye üye olarak ekonomik olarak rahatlayacağını sanan ülkeler çok geçmeden yanıldıklarını anllamışlardır.Bugün Yunanistan, Romanya, Portekiz, İrlanda gibi ülkeler Ab topluluğuna girdiklerinden bu yana borç krizinden bir türlü kurtulamamış ve giderek borç batağına daha çok saplanmışlardır.
  Rusya bu modeli örnek alarak, kontrolünden çıkan Türk Cumhuriyetlerini tekrar bünyesine alma hazırlığı içindedir.Avrasya Birliğinin, asla bizim düşündüğümüz Turan iimparatorluğu ile bir ilgisi yoktur. Bu birliğin amacı ABD den önce Çin ile birlikte Türk Cumhuriyetlerinin doğal kaynaklarını paylaşma arzusudur. Umarım yıllar süren esaretten sonra bağımsızlıklarına kavuşan Türk Cumhuriyetleri bu tuzağa düşmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2011, 12:14:35 »

Birliğin adı "Orta asya cumhuriyetlerini daha iyi nasıl sömürürüz" birliği mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2014, 17:43:17 »

Türkiye'de durmadan "Avrasya" diyen çevrelerin de ne olduğunu ortaya koyuyor bu durum. Demek ki Avrasyacılık Putin'in işine yarıyormuş değil mi?

Bir damla milliyetçi değiller. Güya, Türklüğü Amerikan emperyalizminden kurtarıp Ruslara teslim edecekler. Uyanık olmak lazım. Türklüğün çıkarı Türkçülük'ten başka yolla savunulamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2014, 23:13:08 »

Putin geçmişi kopyalama yanlış olur demiş ama yeni Sovyetleri kuruyoruz da diyememiş. Türk Devletlerini yeni anlaşmalarla kandırma peşinde. Bu sayede hem abd karşıtı bir güce hükmedeceğini hem doğal kaynakları sömüreceğini hem de Türk' ü benliğinden, özünden uzaklaştırıp asimile edeceğinin hayallerini kuruyor. Buna karşı soydaşlarımız dikkatli olmalı, Türk' ün hakimiyetinde olmayan, Türklerin çıkarına zıt giden bir projeyi elinin tersiyle itmelidir. Rusların ve Amerikalıların kavgası arasında kalmamalıdır. Tercihini Türk egemenliğine bağlı birliklerden yana kullanmalıdır.

Rusya belki küreselciliğe karşı bir adım atıyor olabilir, buna karşı bir blok kurma amacında olabilir ama bu durum yapılmak istenen projeye karşı olumlu duygular beslememize neden olmamalı. Bunun bir diğer amacının da Türkleri asimile etme olduğunu unutmamalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2014, 23:56:46 »

Hissetmeyle olmuyor Mergen, inanacak, benim babam arnavut ama ben kendimi Türk hissediyorum olmayacak, Babasının babasına kadar, onun da babasına kadar Türk olduğunu bilecek, arada bulanıklık olmayacak, kısaca yürekten Türk olduğunu bilecek, Türkçe yaşayacak.. iŞTE BU BİZDENDİR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.045 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.