Pkk'nın ve kürtlerin güçlenmesi- 2004 yılında yazılmış bir yazı. Okuyun!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 07:20:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Pkk'nın ve kürtlerin güçlenmesi- 2004 yılında yazılmış bir yazı. Okuyun!  (Okunma Sayısı 1615 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 795


« : 29 Temmuz 2012, 13:38:25 »

AKP iktidara gelir gelmez yaptığı ilk işlerden birisi, yeraltı dünyasını ele almak oldu. Mafyalaşan eski ülkücüleri temizleyip yeraltı dünyasını pkk'nın yani kürtlerin kontrolüne verdi. O tarihten sonra büyükşehirler ve turistik sahil bölgeleri kürtten geçilmez oldu. pkk ve kürtler birbirine parelel olarak büyüdü ve zenginleşti. Bu bilerek yapıldı. Hem de devlet eliyle. Türk devleti eliyle yapıldı. Ağaşıdaki yazı 2004 yılında yazılmıştır. Günümüze ışık tutan bu yazıyı okuyun. Okumak 10 dakikanızı alacaktır.

-------------------------------------

Özal'la kurulan mafya-tarikat sistemi, Tayyip Erdoğan'ların iktidarıyla son hamlesini yaptı. Leyla Zana'yı Avrupa Parlamentosu'nda konuşturan kuvvet, mafya içindeki tercihlerini de hayata geçiriyor. Tarık Ümit'in avukatı Şirin Berk hakkında Sedat Peker operasyonunda tutuklama kararı çıkarken, öldürülen Liceli "işadamı" Arslanların yakınları yükseliyor.

HİKMET ÇİÇEK

Tarih 28 Mart 1994. Liceli müteahhit Fevzi Arslan ve yeğeni Şahin Arslan, İstanbul Aksaray'da bir oto galerisinden alındılar. Arslanları, "Çiller Özel Örgütü"nün en kritik isimlerinden, cesedi dahi bulunamayan Tarık Ümit'in emriyle "kaldıranlar", Aydınlık tarafından açıklanan ünlü MİT Raporu'nda adları "Ayhan, Ziya ve Semih" olarak geçen kişilerdi. Arslanların asıl işi uyuşturucu ticaretiydi. Tarık Ümit'in Kızıltoprak'taki köşkünde bu nedenle sorgulandılar. "Mal" ele geçirilemedi. Cesetleri Sakarya-Kınalı TEM otoyoluna yakın bir yerde bulundu. Aynı Behçet Cantürk'ün öldürüldüğü silahla, bir Uzi'yle öldürülmüşlerdi. Kimilerine göre "PKK'ye yardım eden bir uyuşturucu tüccarı" daha yok edilmişti. PKK'ye göre ise "yurtsever bir işadamı." Devir, Tansu Çiller'in "PKK'ye yardım eden işadamlarının listesi elimizde" dediği günlerdi. Kurşun atanın da, yiyenin de "şerefli" olduğu, sistemin mafyalaştığının açığa çıktığı günler. Devletin güvenliği bile "Turgut Özal'ın çocukları"na emanet edilmişti. "PKK'ye karşı mücadele" için yapılan örgütlenme özelleşmiş, Çatlı'ları, Çakıcı'ları, Peker'leri yaratmış ve büyütmüştü.
Mafyanın "Ülkücüsünün" yıldızı parlarken, "Kürdü" kenara itiliyordu.

KİLİT MEVKİLER EL DEĞİŞTİRİYOR

Aradan yıllar geçti. Sistem aynı ama iktidarın kilit mevkileri el değiştirdi. Leyla Zana'yı Avrupa Parlamentosu'nda konuşturan kuvvet, mafya içindeki tercihlerini de değiştiriyor. Tarık Ümit'in akrabası ve avukatı Şirin Berk hakkında Sedat Peker operasyonunda tutuklama kararı çıkarılırken, Liceli "işadamı" Arslanların yakınlarının AKP'de yıldızı parladı. Mazlum-Der eski Genel Başkanı Liceli İhsan Arslan Diyarbakır Milletvekili, oğlu Mücahit Arslan ise Tayyip Erdoğan'ın vazgeçemediği danışmanı oldular. Daha Başbakan bile değilken, 10 Aralık 2002 tarihinde, Beyaz Saray'da ABD Başkanı George Bush ile Erdoğan buluşmasını kotaran kişi de Mücahit Arslan'dı. Yıldızı parlatılan sadece Arslan mı? Avrupa'daki ayrılıkçı Kürt liderlerinden Yaşar Kaya'nın, "bebekliği dahil elimizde büyümüş" dediği Cüneyt Zapsu, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun tarihindeki en genç Başkanı ve Siirt eski Belediye Başkanı Abdullah Bağış'ın oğlu Egemen Bağış da Erdoğan'ın en yakınları arasında yer aldı. İlginçtir, Tayyip Erdoğan'ın tüm kurmaylarını ABD ile sıkı bağlantılı ayrılıkçı Kürtçüler oluşturdu.

SİSTEMİN MAFYALAŞMASI

Adli Sicil ve İstatistik eski Genel Müdürü Mustafa Tören Yücel'in araştırmasına göre, Türkiye'de mafya gruplarının 23 bine yakın silahlı adamı bulunuyor. Bu çetelerin, sürekli çalıştıkları banka ve döviz büroları, kendilerine yakın bürokratları, hukukçuları var.9 Ekim 2004 tarihli Yeni Şafak gazetesinde çıkan Evin Göktaş'ın haberine göre, Türkiye genelinde yaklaşık 150 çete grubu faaliyet gösteriyor. Türkiye'de geçen yıl meydana gelen 230 çete olayıyla ilgili 1755 çete elemanı gözaltına alındı ve bunların yarıya yakını tutuklandı. Cezaevlerinde halen 1500 civarında çete suçundan tutuklu ve hükümlü bulunuyor. Tören'in araştırmasına göre, bazı çete liderlerinin cezaevinde olması nedeniyle yeraltı dünyasında dengeler değişti. Cezaevlerinden çıkan bazı PKK'liler, başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerde organize suç örgütü oluşturdu. Eski PKK'lilerin kurduğu bu örgütlerin el atmadığı sektör hemen hemen kalmadı. Buna karşılık kendilerini "Ülkücü" olarak adlandıran, iktidardan uzaklaşanlar da, yeni elemanlarla güç toplamaya çalışıyor. Her iki grup ve bunlara dayanan siyasal güçler arasında kıran kırana bir rant savaşı sürüyor. Çeteler, ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin, Adana ve Samsun'da faaliyet gösteriyor. "Sakaryalılar, Karadenizliler, Egeliler, İstanbullular, Kocaelililer, Adanalılar, İç Anadolular, Sürmeneliler, Güneydoğulular" diye gruplara ayrılmış durumdalar.

SİYASAL DESTEKLİ "KÜRT MAFYASI"

Eski İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, Peker operasyonuyla ilgili medyaya sızdırılan bilgilerle Peker'in büyük bir mafya lideri olduğu izleniminin yaratıldığını belirtiyor. Saçan'a göre, "Son 6-7 aydır iki önemli Karadeniz kökenli mafya liderine, Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker'e operasyon yapıldı. Kürt mafyası aldığı siyasal destekle Karadeniz mafyasını tasfiye ediyor."Gözcü'nün Ankara Temsilcisi gazeteci-yazar Saygı Öztürk, "Alaattin Çakıcı'nın yurtdışında olması, 'baba' olarak bilinen bazı kişilerin cezaevinde bulunması yüzünden, özellikle İstanbul'da 'yeraltı dünyası'nda değişik dengeler oluşmasına yol açtı. İstanbul'da 'Kürt Mafyası' ile 'Milliyetçi Grup' arasında müthiş bir mücadele olduğu belirtiliyor" diyor.Saygı Öztürk'e göre, "Son dönemlerde büyük kentlerde PKK mafyası oluştu. Özellikle nakit para akışından PKK büyük pay elde ediyor. Liman ve gümrük kapıları, sınır kapıları olan yerlerde kontrol büyük ölçüde PKK'nin eline geçti. Bugün örgütün en büyük geliri mafyalaşan yapı sayesinde toplanıyor. PKK mafyasının el atmadığı sektör hemen hemen kalmadı. Örneğin İstanbul'un günlük et ihtiyacı bin ton. İstanbul'da 37 firmanın deposu var. Etlerin büyük bir bölümü kontrolsüz olarak başka yerlerden giriyor. Tatlandırıcı esans, bal diye satılıyor. Yasadışı yollarla kazanç elde edenler, bu organizasyonda kendilerine yardımcı olanlara payını veriyor. Bugün organize suç örgütleri güç gösterisi yaparak, değişik şekillerde karşımıza çıkıyorlar. Günümüzde organize suç örgütlerinin de, sağ-sol, din eksenli, etnik bölücü kesimlerinin de burjuvazisi oluştu." Sistem, gerçekte "yeraltı dünyası" ile mücadele etmiyor. İktidara gelen grup, kendi mafyasını büyütmek için, rakip mafyanın üzerine gidiyor. Mafya artık sistemin tepelerindedir. Ve sistem için çatışmalar da, mafyalar arası çatışmalara dönüşmüştür.

HEDEFTE MİLLİ DEVLET VAR

Sedat Peker operasyonunun "Başbakanın emriyle" başlatıldığını söyleyen İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, operasyon kararının 7-8 ay önce Erdoğan'ın kararıyla alındığını söylüyor. Aksu, "Türkiye çeteler ve mafyadan temizlenecek. Bu operasyonlar sonucunda çete, mafya kalmayacak" diyor. Bu ve benzeri açıklamalarla önce kamuoyunda büyük bir "temizlik" beklentisi yaratıldı. Hem Çakıcı hem Peker operasyonlarında Emniyet tarafından medyaya servis yapıldı. Haberler, fotoğraflar soruşturmayı yürüten savcıların önüne gelmeden, mahkeme dosyasına girmeden basına yansıtıldı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi'nin önce "Avrasya" adını verip daha sonra "Kelebek" diye değiştirdiği Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonu, kıdemli bir üst düzey emniyet yetkilisi şöyle değerlendiriyor:"Planlı fakat içi boş bir operasyon. Ellerinde delil olmadığı anlaşılıyor. Sadece telefon kayıtları var. Kayda düşen herkesi teşhir ediyorlar. Delilden sanığa gidilmiyor. Önce hedef saptanıyor, sonra delil yaratılmaya çalışılıyor. Biz de zamanında dinleme yaptık, fakat böyle basına servis yapmadık. Yargıçlar, askerler, valiler herkes teşhir ediliyor. İnsan, 'Bu operasyonun hedefi milli devlet mi?' diye düşünmeden edemiyor."

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://washingtonhaber.blogspot.com/2004/10/sedat-peker-operasyonunun-iyz-akp-krt.html
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 496


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2012, 17:12:39 »

Eklediğin yazının tamamını okudum, emeğine sağlık kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.052 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.