Hristofyas: Maraş' ı bize verin
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 09:59:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hristofyas: Maraş' ı bize verin  (Okunma Sayısı 3551 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Motun_TR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« : 18 Temmuz 2010, 18:14:23 »


Rum lider Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri kapsamında ‘öneriler paketi’ yayınladı.
Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri kapsamında Maraş’ın Rumlara verilmesini talep etti. Hristofyas’ın, Kıbrıs müzakereleri kapsamında mülkiyet, toprak ve Türkiye kökenli KKTC vatandaşları konularının birbiriyle bağlantılı ele alınması, Maraş’ın Rumlara verilmesi ve uluslararası konferans konularını içeren üç maddeli bir “öneriler paketi” sunduğu açıklandı. Hristofyas, 15 Temmuz 1974’te Yunan Cuntası’nın Kıbrıs’ta yaptığı darbenin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kınama etkinliğindeki konuşmasında, sözkonusu önerileri açıkladı.

Gazimağusa Limanı’nı AB gözetsin

Hristofyas, önerilerden biri olan mülkiyet konusunu, “toprak, göçmenlik, vatandaşlık, yabancılar ve iltica başlıklarıyla ilişkilendirdiklerini” kaydetti. İkinci önerisinde Hristofyas, Türkiye’den, kapalı Maraş’ın Rumlara verilmesini ve eş zamanlı olarak Gazimağusa Limanının AB gözetiminde açılmasını istiyor. Maraş’ın Rumlara verilmesi için, Türkiye’nin önce Maraş’ı BM’ye vermesi çağrısı yapan Hristofyas, bunun arkasından Rumlar’ın, eski Mağusa şehrinin restorasyonu sorumluluğunu üstleneceğini bildirdi. Hristofyas, kapalı Maraş bölgesinin iade edilmesiyle eş zamanlı olarak Mağusa Limanı’nın Avrupa Birliği (AB) gözetimi altında, Kıbrıslı Türkler tarafından ticaret yapılması için açılacağını ve Kıbrıslı Türkler’in böyle bir öneriyle, Mağusa Limanı’nı kullanarak AB ile olan ilişkilerin geliştirilmesinden yararlanacağını öne sürdü. Rum lider, üçüncü önerinin de, Kıbrıs sorununun iç yönlerinde anlaşma safhasına gelindiğinde, uluslararası boyutları bulunan yabancı askerlerin varlığı ve Türkiye kökenli KKTC vatandaşları konularında uluslararası konferans düzenlenmesini içerdiğini kaydetti.

Türkiye’ye de laf attı
Kıbrıs Rum tarafının önerilerini, “gerçekçi, dengeli ve uygulanabilir” olarak nitelendiren Hristofyas, “maalesef gerek Türkiye’nin gerekse Kıbrıs Türk tarafının bu önerilere olumlu yanıt vermediğini, bir taraftan müzakerelerin hızlandırılmasını isteyip diğer yandan diyaloğun hızlanmasına ilişkin mantıklı önerileri reddetmenin çelişkili olduğunu” ileri sürdü. Hristofyas, Türkiye için, “sürekli olarak çözümde acele ettiğini dünya aleme duyurmasına karşın, çözüm sağlanmasını isteyen bir ülkenin davranışının aksine hareket ettiğini” iddia etti.

ALINTIDIR...  Bu Hristofyas denen aşağılık Rum' un talepleri artmaya devam ediyor. Bunun tek sebebi başımızda bulunan basiretsiz AKP Hükümeti' nden başkası değildir. Önce ''Türklere para verelim, adayı boşaltsınlar'' açıklamasında bulunan bu köpeksoylu domuz suratlı Rum, şimdide Maraş' ı bize verin açıklamasında bulunmuş. Birgün üzerinde oturduğunuz Ada' nın Güney kısmıda asıl sahiplerine kavuşacaktır.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2010, 18:18:10 »

OLUR! VERİRİZ,TABİKİ ORAYA VERDİĞİMİZ DEĞERİ VERİRLERSE. KAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2010, 18:20:46 »

Geri zekalı,boş kafalı beyinsizler sürüsü..Birgün hepiniz saklanacak delik arayacaksınız..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YiğitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2010, 18:48:51 »

  Bozkurt Rauf Denktas gorevde olsaydi eger bu aşağılık köpek bırakın maraşı istemeyi boyle birşeyi düşünemezdi bile. Çünkü alıcağı cevabı cok iyi bilirdi. Ecevit denen oğlanın  zamanında işini yarım yapmasının ceremesini simdi cekiyoruz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2010, 19:33:10 »

1974 harekatını çok iyi hatırlarım. Ecevit harekatı hep frenlemiştir. Rumlar'ın Yeşil Hat dediği Atilla hattı çizildi bu hat geçilmeyecek dedi. Ancak Komutanlar Maraş, Lefokşe Hava Alanı ve Güzelyur'ta Ecevit'in çizgilerini geçtiler. Oda ateşkes ilan edilince Hava Alanını Birleşmiş Milletlere onlarda hemen Rumlara geri verdiler. Maraş plan dışı alındı diye Ecevit orayı geri verme amacıyla yerleşime açmadı. Maraş ve Güzelyurt görüşmeler esnasında Rumlar tarafından hiç sözkonusu bile edilmiyor. Yani Türkler oralardan zaten zamanında vazgeçmişlerdi oralar çantada keklik biz başka isteklerde bulunalım diyorlar. Ecevit'in o zamanki kararı devlet siyasetimi oldu ne olduysa daha sonra gelen hükümetlerin hiçbiri Maraş'ı yerleşime açmayı düşünmedi.

Sadece Rauf Denktaş Bulgaristan'dan kaçan daha doğrusu zoraki göçe tabi tutulan Türkler'i Maraş'a yerleştirelim demişti ama bu teklif bizimkilerden rağbet görmemişti. Hatırlarsanız Komunizmin son yılı 1989'da Bulgaristan Türkleri'ne büyük baskılar yapıldı ve Bulgarlaştırılmaya çalışıldı. Sünnet yasaklanda yapanlar cezalandırıldı. Topyekün bütün Türkler'e Bulgar ve Hıristiyan isimleri almaları mecburiyeti geldi. Kendiliğinden bir isim bulmayanlara devlet memuru o anda aklına gelen ismi nüfusa geçirdi ve kimliğe yazdı. Bir ara Türkler'e ne olduğu belli olmayan iğne vurmaya başladılar. Bulgarlar aşı dedi Türkler inanmadı. Bazı ölümler bu iğnelere bağlandı. Aylar süren kaçışlar sonucu yüzbinlerce Türk Bulgaristan'ı terketti ve Türkiye'ye kaçtı. Tam o esnada bende ailemle izine gelirken Bulgaristan'dan geçtim ve Bulgar ve Türkiye yollarındaki, gümrükteki göç akınına şahit oldum. O sırada başımızda bulunan Özal ne kadar Türk'ü almaya niyetiniz var?' sorusuna '5 milyon' diye yanıt vermişti. Yani Bulgar Türkleri'nin hepsini demeye getirmişti. Buna Bulgarlar kıs kıs gülüp Türkleri göndermeye devam ettiler. Özal blöfünün tutacağını zannetti tutmayınca bir süre sonra sınırı kapattı. Ama göç sırasında Kıbrıs'tan bir ses geldi. Rauf Denktaş 'Bulgaristan'dan sürülen Türkler'in hepsini almaya hazırız onları ilk başta Maraş'a yerleştirebiliriz' dedi. Türklere yapılanlara göz yuman batılılar Rauf Denktaş'a tepki gösterdiler. Ama bizim hükümet razı olsaydı Rauf Denktaş onların hepsini Kıbrıs!a yerleştirirdi ve bugün Kıbrıs'ta Türk nüfusu tekrar Rumlar'dan fazla olurdu.

Denktaş bence son yüzyılın Atatürk'ten sonra gelen en büyük Türk devlet adamıdır. Asla taviz vermez ve siyasetide en iyi bilendir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2010, 14:10:54 »

Sayın Gaziantepli,

Maraş konusu üzerine değerlendirmeleriniz son derece yerinde ve doğrudur. Ve aynı zaman da Maraş'ın bugün yerleşime açılması demek; Kıbrıs'ın ekonomik olarak çığır atlaması anlamına gelir. Burada büyük bir basiretsizlik söz konusudur. Ve şu an masa başında pazarlık konusu yaplma aşamasına kadar getirilmesine müsaade edilmiştir, bu da Türk dış politikası için tam anlamıyla rezalettir.

''son yüzyılda Denktaş, Atatürk'den sonra gelen en büyük Türk devlet adamıdır'' Sözünüze de katılıyorum. Bulgaristan, bizlerin azınlıklara yapamadığını akıllı politikalar ile yaparak; ülkeyi terk etmelerini sağlamıştır. Zira, o dönem de Türk nüfus artışı, Bulgar nüfus artışının 3 katına tekabül etmekteydi. Bulgarlar tehlikeyi sezerek; Türk nüfusu göç etmeye zorlayıp, ülkesinde azınlık nüfusu kendisine tehlike olmayacak rakamlara indirmişlerdir. Akabinde, ömrünü Türk milletinin menfaatine çalışmayı adamış Denktaş son derece yerinde bir öneriyi dile getirmiş, kürd Özal'dan ses çıkmamıştır. Denktaş'ın burada ki asıl amacı; hem Maraş'ı yerleşime açmayı, hem de Türk soylu göçmenlere yer yurt vermekti. Bir taşla iki kuş vurmak istemiş; tabansız Özal bunu görmezden gelmiştir.

Dediğiniz gibi Ecevit'de haksız yere yüceltilip ululanmaktadır. Kıbrıs Harekatı 10 seneye yakın yapılan bir hazırlığın ürünüdür. Bunu Ecevit'e maletmek tarihi bilgi yoksunluğun ürünüdür. Araştırıldığında görülür ki Kıbrıs Barış harekatı imkanlar ve şartlar müsait olmuş olsaydı 1967 yılında yapılacaktı; fakat acıdır ki indirme yapacak birliklerin bile paraşütleri yoktu. Yani, yapılan hazırlık tamamlanmış ve Barış harekatı yapılmış, buna tesadüfi Ecevit denk gelmiştir. Köken olarak Kastamonu Daday'lı bir kürt aileye mensup olan Ecevit, bu konu da haddinden fazla abartılarak şişirilmiştir. Bu hatadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AlkA
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 55« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2010, 15:14:54 »

Haberden çok son iki yazılan yazıyı okumak hoşuma gitti.

Bilgilendiğimi hissettim. Gerçekleri böyle yazılardan öğrenebiliyoruz ancak.

Ama bilgilenmemi sağlayan yazıların yazılmasına sebep olan bu başlığı açan Motun'a da teşekkür ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne bir kürt ister bu şen gönlüm,
Ne bir rum ne de bir hay lalalalalalay,
Kork kaç it kürt, çok kısa ömrün,
Öl, çünkü ölmek en kolay.

                                    AlkA
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2010, 18:38:16 »

Bizim size vereceğimiz tek bir şey var KATI ÖZ ÇELİK KILIÇ

KILICIMI ÖP KÖPEK !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.