Otağ ile ilgili bir istek, öneri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2021, 13:42:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Otağ ile ilgili bir istek, öneri  (Okunma Sayısı 1898 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 05 Mart 2014, 15:19:01 »

Kandaşlarım Türkçülerin en ihtiyacı olan şey birlikte hareket edip karşıtlığa karşı birlikte mücadele etmektir. Buna ihtiyacımız olduğu halde ve bunu bildiğimiz halde hissettiklerimiz sadece kendi içimizde bir fikir olarak kalıyor ve bir ilerleme sağlanamıyor. Fikrin uygulamaya geçmesi düşünmenin de amaca ulaşmasına hizmet eder.


Ben sadece bir fikir ortaya atacağım, belki doğru belki yanlış ama sizlerin de fikirleriniz önemlidir.


Türk Birliği kurmak her Türkçünün hayalidir. Belki bunun temellerini bile atabiliriz. Bunu bizler yapabilir, öncülük edebiliriz. Belki uç bir şey gibi görünebilir ancak biz kısa vadeli düşünecek kişiler değiliz. Yıllar sonrasını düşünmemiz gerekmektedir.Bir Türk Birliği kurulacaksa bunun yolu ilk olarak durum değerlendirmesi yapmaktan geçer. Durum değerlendirmesi yaparken de Turan Dünyasındaki Türklerin durumunu bilmemiz ve oralardaki gelişmeleri de izlememiz gerekmektedir. Bunun yolu da Türk Dünyası Haber ile mümkündür.


Türk dünyası haberleriyle ilgili siteleri incelediğim kadarıyla ya bazıları kullanılmıyor artık ya bir yıllık haberleri hala veriyorlar ya da haberleri birkaç ülkeyi kapsıyor.

Bu böyle gitmez, koskoca Turan dünyasından bihaber yaşayamayız.


Diyorum ki bu site eğer yönetici abilerimiz de kabul ederse ve bu işe gönüllü olabilecek birileri de çıkarsa Türk dünyasından haberleri bu sitede paylaşmaya başlayalım.

Zaten paylaşmıyor muyuz diyebilirsiniz ama evet paylaşmıyoruz ve benim demek istediğim şey de eğer bir haber paylaşılacaksa bunu ilk bizim paylaşmamız gerektiğidir.Benim fikirlerimi birkaç maddede aşağıda sıralıyorum:


1-Önce otağda bu işe gönüllü olabileceklerin belirlenmesi

2-Turan dünyasından birçok üye alımı yapılması ve Türkiye Türkçesi bilenlerle onlara hitap etmek (Bunu yapmak için de Turan dünyasından bize benzer veya çizgimize yakın siteleri, dernekleri, oluşumları tespit edip onlara mesaj atabiliriz)

3-Yapılan üye kayıtlarına göre bölge bölge guruplara ayrılması

4-Her üyenin kendi bölgesi ile ilgili haberleri ya kendi gözlemleriyle ya kendi bölgesindeki kaynaklardan alıntı yapmasıyla otağdaki yetkililere haberi iletmesi

5-İletilen haberlerin son düzenlenmesinin otağdaki yetkililer tarafından yapılması ve haber olarak verilmesiBurayı Türk Dünyası haber merkezi yapabiliriz ve Türk dünyası ile ilgili haber okumak isteyen ilk olarak otağımıza gelebilir. Hem Türk dünyası ile ilgili haberleri derleyip Türk ırkına haberleri verebilir hem de Türk ırkını biz Türkçüler olarak yönlendirebiliriz.


Bu çeşit bir haber sistemi Türk Dünyasında bildiğim kadarıyla yoktur. Zaten Turan hakkında da zengin bir içeriğe sahip site yoktur. Mesela incelediğim haber sitelerinde hiç İran' daki TÜrk nüfusu, onların sorunu ile ilgili bir haber görmedim. Aslında böyle bir ihtiyaç da var. Bunu yapabilecek ve bunu yönetebilecek potansiyele de sahibiz.


İlk başta az kişiyle başlarız bu önemli değil sonra bu çığ gibi büyür. Önemli olan başlamaktır ve bunu yapabileceğimize de inanıyorum.


Olumsuz veya olumlu eleştirisi olanlar fikirlerini, önerilerini yazsınlar. Eksiğimizi öğrenelim ve engelleri birlikte aşalım.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 05 Mart 2014, 15:41:23 »

  Kandaş, otağda neler yapacağımız konusunda sıkıntı yok, asıl sorun bunları yapacak adam bulamamak. Hiç kimse bir şeyin ucundan tutmuyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 05 Mart 2014, 16:02:00 »

 Bana yaratıcı bir fikir olarak geldi. Sosyal ağda Türk Dünyasından haberler diye bir sayfa vardı. Oradaki arkadaş da örgütsüz biçimde kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Ona bir ulaşsam buraya davet edeceğim. Entegre bir şekilde çalışırdık.
  Bence bütün Türk yurtlarıyla ilgili birim kuralım. Başta Güney Azerbaycan, Kerkük, Batı Trakya ve Suriye Türkleriyle ilgili.
  Sonra onların forum veya başka bir şekilde örgütlenmeli sitelerini tarayıp bu siteyle alışveriş yapalım. Yanımıza Türkiye dışı Türklerinden de temsilci çektik mi daha gerçekçi düşüncelerimiz ve görüşlerimiz olgunlaşır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #3 : 05 Mart 2014, 19:24:39 »

Kandaş ben o zaman sosyal ağdan benzer takımların yöneticilerine ileti göndereceğim. Onları buraya davet edip burasını toplanma merkezi haline getirelim. Diğer Türk yurtlarından da kandaşlarımızla iletişime geçmemiz gerek ancak ilk adımda Türkiye içinden  birilerini haberdar edelim ve sonrasında genişleyerek devam edelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ögeday kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 110


« Yanıtla #4 : 13 Mart 2014, 17:06:15 »

turan için çok faydalı olur ve zaten bu gereklidir olmazsa olmazdır merkez bu rası olmalı haydi türkçü kandaşlar turanın tohumunu atıyoruz mesela şu anda yakutistan ve tataristan başkurdistanda turancı faaliyetler oluyormuş hiç haberimiz olmuyor şu anda el kaide ışid halep türkmenlerini tehdi t ediyormuş hiç haberimiz olmuyor burası türk turan dünyası haber merkezi olursa ne güzel olur haydi türkçü kandaşlar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #5 : 13 Mart 2014, 19:01:43 »

Olumlu bakanların gönüllü olacağını düşünüyorum. Yakın zamanda bunun için çalışmalar yapacağım. Başka Türkçü kandaşları da katıp bir haber merkezi oluşturmayı düşünüyorum. Tabi ki sizlerin desteğiyle.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.174 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.