akp- f tipi Savaşının Galibi Kim Olur?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2021, 12:43:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: akp- f tipi Savaşının Galibi Kim Olur?  (Okunma Sayısı 1114 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 26 Şubat 2014, 00:23:35 »

 Son zamanlarda gündemi sıkça takip eden bir konuya değinmiş bulunmaktayız. Sonucu da merakla beklenen bir maç edasında bir çekişme, aslında ülkenin bir sonraki dilimde alacağı pozisyon açısından önem taşımaktadır.
  Sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için, tanımlanmış 3 tane büyük boy tehlike yani devletini tehdit eden açık düşman vardır. Bunlardan birincisi silahlı kanat olan pkk terör örgütü, ikincisi 10 yıldır Türk milletinin oylarıyla kendine meşruiyet sağlamış akp hükümeti ve bir yandan da bunlardan çok daha tehlikeli, çok daha sinsi, örgütlenme planı yarım asır önceye giden f tipi yumuşak güç terör örgütü bulunmaktadır.

 Bu 3 büyük düşmandan en aşikar olanı, silahlı terör örgütü bu çatışmadan kendini uzak tutarak, çok akıllı bir hamle yapmış oldu. Bu çekişmede iki taraf da yıpranacak ve birisi daha az yıpranarak galip çıkacaktı. pkk terör örgütü bu sayede kendisini yıpratmaktan korudu ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını tehdit eden diğer 2 büyük güç arasında denge politikası izliyor görünmektedir.

 Asıl sonucu merakla beklenen kavga ise, akp ve f tipi terör örgütünün mücadelesidir. Şahsi kanatime göre bu kavgayı uzun vadede f tipi terör örgütü kazanacaktır. Şu anda olacak seçimlere f tipinin çok büyük bir payının olacağını düşünmüyorum. Kuvvetle muhtemel, f tipinin planı, akp nin adaylarının en güçlü rakiplerini desteklemek şeklinde olacaktır. Bu yer yer mhp yer yer chp hatta yeri geldiğinde bdp olacaktır. İstanbulla Ankaranın en az bir tanesinde akp yi kaybettirirse bu kısa vadede yeterli bir sonuç olacaktır ama tam tersi durumda, yani akp nin gene oy oranını koruyarak hatta üstüne İzmir gibi Van gibi kaleleri alması durumunda, kazandığı galibiyet muhalefet partilerine karşı olacaktır, cemaate karşı olamayacaktır. Çünkü f tipi hayalet bir örgüttür. Nerede ne sıklıkta hangi pozisyonda adamları var, ne zaman ne hamle yapacaklar, kimi belden aşağı vuracaklar bunları kestirmek çok güç
  Halk şu an itibariyle başbakanını fetullah hocasına karşı tutuyor gözüküyor. 2 ay önceye kadar muhterem hoca efendi diye hitap edenlerin bir çoğunun gözünde onun adı fetoş. İkisi arasında tercih yapmak gerektiğinde artık büyük çoğunluk safını belirlemiş, radikal islamcı olan kanat ise daha da bilevlemiştir kendini. Bu ilgiden başbakan da ziyadesiyle hoşnuttur ki miting meydanlarında boyundan büyük atıp tutmalara hiç hız kesmeden devam etmektedir.
   Ama eğer başbakan, kendisini destekleyen niteliksiz kuru kalabalığa güvenir de adımlarını ona göre atmaya kalkarsa hayatının ve siyasi kariyerinin en büyük yanlışını yapmış olur. Nitekim Menderesi de dar ağacına götüren zihniyet, arkamda halk var nasıl olsa bana bir şey olmaz iç güdüsüydü.
  Aradan yarım asırdan fazla süre geçmiş olmasına rağmen bugünün başbakanı Menderesten hiç ders almamışa benziyor. Diyeceksiniz ki, Menderese darbe yapan ordudan eser mi kaldı?
  İşte sorun tam da burada. Her dönemin darbesi kendine özgüdür. Kimi post moderndir, kimi hiyerarşi zinciriyle, kimisi de cuntayla. 21.Yüzyıl darbesi salt ordunun yönetime el koyması şeklinde değil de daha multifaktöriyel parametrelerle kendini gösterebilir. Artık çağımızın sosyal medyası var ve bunun gücü hükümetleri yıkacak kadar büyük. Bir çok teknolojik imkanlarla, hedefinin hiç aklına gelmeyecek türlü fenalıkları meydana getirebilirsin.
 Ayrıca yargı ayağında, emniyet ayağında ve içi artık kapalı kutu olan TSK da f tipi yapılanmanın nerelere uzandığını kestirmek çok güç.  Tüm bu güç odaklarını karşına aldığın vakit, bunun yanında karşına aldığın dinamiklere dış güçler de eklendiğinde ortaya çıkan tablo, yüzde 50 oy alan hükümet için dahi hiç iç açıcı değildir. O yüzde 50 nin yarısından çoğu genel geçer oylardır ve kendi iradeleri değildir. Onların iradelerine, düşüncelerine hükmeden çok çeşitli faktörler vardır ve seçimlerin sonuçlarını belirleyecek olan da zaten o iradeye hükmeden güçleri yönetebilme yetisidir. Başbakanın kişisel karizması ve hitabeti bunlardan bir tanesidir ama tek başına kesinlikle yeterli değildir.

  Zaman içerisinde istifa edecek milletvekili dalgasına yenilerinin eklenmesi, cumhurbaşkanı seçimleri ve arkasından gelecek genel seçimlerle beraber bu süreçten akp nin iyice kolu kanadı kırık çıkacağını düşünüyorum.
  Asıl vahim olan ise, Türk devletine düşman 3 güçten ikisi birbirine düşmüş durumdayken vatansever kuvvetlerin eli kolu bağlı bir şekilde bu maçın sonucu bekliyor olmalarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
ögeday kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 110


« Yanıtla #1 : 13 Mart 2014, 17:35:20 »

HİÇBİRİSİ GALİP OLMAZ  BOŞ BİR KAVGA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.124 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.