ORDU KUŞATMA ALTINDA MI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 12:05:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ORDU KUŞATMA ALTINDA MI  (Okunma Sayısı 1585 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 524« : 17 Haziran 2011, 15:37:08 »

Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında tutuklu olarak yargılanan muvazzaf ve emekli askerlerin durumu biliniyor. Aralarında eski kuvvet komutanlarının da bulunduğu bu tutuklulara, en son seçim öncesinde Harp Akademileri Komutanı Org. Bilgin Balanlı da eklendi.


Org. Balanlı’nın tutuklanması, kendisi bir havacı orgeneral olması nedeniyle, önümüzdeki dönemde Hava Kuvvetleri Komutanı’nın kim olacağı tartışmalarını da gündeme taşıdı.

Sonuç itibarıyla bugünkü koşullarda Org. Balanlı için Hava Kuvvetleri Komutanlığı yolu kapanmış gibi gözüküyor.


Org. Balanlı’nın tam da seçimler öncesinde tutuklanması spekülasyonlara yol açmış, AKP iktidarının bir hamlesi olarak değerlendirilmişti. Kimi çevreler tarafından Türk ordusunun kuşatıldığı, kurmay kadrosunun tasfiye edildiği, tutuklu olarak yargılanan generallerin “Silivri’de esir olduğu” gibi iddialar da ileri sürüldü.


 Bu görüşler ne derece geçerlidir, Org. Balanlı’nın tutuklanmasında AKP iktidarının dolaylı ya da doğrudan bir müdahalesi olmuş mudur, Silivri’de (asker ya da sivil olsun fark etmez) tutuklu olarak yargılananları, “tutsak”, “esir” vb. ifadelerle nitelemek ne derece gerçeğe uygundur, bütün bunların tartışılması başka bir yazının konusudur. Ne var ki şu anda vurgulanması gereken en önemli şey, Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında ister tutuklu ister tutuksuz olarak yargılananların suçsuz olduğudur.


 Mahkeme kararını verip hüküm kesinleşinceye kadar da bu durum böyle olacaktır.


 Bu nedenle yargılamanın fiilen bir cezaya dönüşmemesi için en kısa zamanda sonuçlandırılması, kaçma ya da delilleri karartma veya yok etme ihtimali olmayanların tutuksuz olarak yargılanmaları hukuk devleti olmanın gereğidir.


Bütün bunlar bir yana, Türk ordusunun kuşatma altında olduğu iddiası bağlamındaki tartışmalara ışık tutacak bir haber, 16 Haziran tarihli Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Konunun hassasiyeti nedeniyle haberi aşağıda aktarıyorum:


“DİYARBAKIR (Cumhuriyet Bürosu) – Radar ve dinleme sistemleriyle Türkiye’nin Ortadoğu’daki gözü olan, Kuzey Irak’a gerçekleştirilen pek çok sınır ötesi operasyona destek veren Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü lojmanlarında yaşayan askeri personelin seçimlerde oy kullandığı 1199, 1200, 1201, 1202, 1203, 1204, 1205, 1206, 1207 ve 1208 No’lu sandıklardan büyük oranda AKP çıktı. 10 sandıkta 2 bin 399 oy kullanılırken, bunların 1158’ini AKP aldı. Oylardan 662’si CHP’ye, 491’i ise MHP’ye gitti. Personel bağımsız adaylara da oy verdi. BDP tarafından desteklenen bağımsız adaylar Nursel Aydoğan 8, Emine Ayna 3, Şerafettin Elçi 1, Altan Tan 3 ve KCK tutuklusu Hatip Dicle 4 oy aldı. 2007 seçimlerinde de bu sandıktan AKP’ye 1500, MHP’ye 900, CHP’ye de 600 oy çıkmıştı” (Cumhuriyet, 16.6.2011)Güneydoğu’daki büyük bir askeri üs lojmanlarındaki seçim sandığından iktidar partisi AKP’ye 1158 oy (%48,3) çıkmasının yanı sıra, özellikle ayrılıkçı terör örgütü PKK’nın yasal uzantısı BDP’nin adayları için de 19 oy kullanılması düşündürücüdür! Bu sandıklarda oy kullananlar subaylar, astsubaylar ve uzman çavuşlar ile aileleridir ki hiçbirinin eğitimsiz olduğu iddia edilemez!Dahası, AKP’nin 2007 seçimlerinde de aynı sandıklardan 1500 civarında oy alması, bu oyların istikrarlı oylar olduğunu göstermektedir!
Türkiye’nin her yerindeki askeri lojmanların oy kullandığı seçim sandıklarını inceleme imkânımız olsaydı, acaba nasıl bir sonuçla karşılaşırdık? Her iki kişiden birinin AKP’ye oy verdiği düşünülecek olursa, bu oranın Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve ailelerini kapsamadığını iddia etmek hayli zor olsa gerektir.Sonuçta bu rakamlar Türk ordusunun kuşatıldığı, kurmay kadrosunun tasfiye edildiği, tutuklu olarak yargılanan generallerin “Silivri’de esir olduğu” türünden iddialar açısından ilginç ve üzerinde düşünülmesi gereken bir tablo oluşturmuyor mu?


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://bellek2009.blogspot.com/2011/06/ordu-kusatma-altinda-mi.html

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 952


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2011, 15:50:29 »

 Ordunun kusatma süreci coktaaan sona erdi. Su anda ordu tasfiye edilmis durumda. Ordu varda formaliteden var. Bahcelinin dedigi gibi,badem biyiklilar ordusu faaliyete gecti. Kislalardaki sandiklardan AKP´nin cikmasi gayet olagan . Ne diyor Bülent Arinc. Eskiden bizi adam yerine koymazlardi,simdi gördükleri yerde topuk selamina duruyorlar. Bunu secimlerden önce söylemisti. Daha ne desin Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2011, 19:55:17 »

Tanrı yardımcımız olsun,bir sonraki seçimde tamamını akepe olur emin olun.Başbuğ Atatürk derki:'Muhterem milletime tavsiye ederim ki,sinesinde yetiştirecek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların,kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin'
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.063 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.