Onları Daha Da Yakından Söyledikleriyle Tanıyalım(BDP)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 04:59:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Onları Daha Da Yakından Söyledikleriyle Tanıyalım(BDP)  (Okunma Sayısı 1823 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ümit umut
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 17« : 03 Eylül 2010, 18:21:32 »

Kışanak: Demokratik özerkliği ilan edeceğiz

ADANA - Adana’da düzenlenen referanduma mitinginde konuşan Eşbaşkanımız Gültan Kışanak, referandumda ne evet ne de hayır diyeceklerini belirterek, referandumu boykot edeceklerini ifade etti. Demokratik özerkliğin barış, özgürlük ve demokrasi getireceğini vurgulayan Kışanak, demokratik özerkliği ilan edeceklerini söyledi.

Adana İl Örgütümüznün düzenlediği, "Demokratik sivil bir anayasa için sandık başına gitmiyoruz" mitingi Dağlıoğlu Mahallesi Karasu Kavşağı’nda gerçekleştirildi. Miting öncesinde Adana’nın girişinden miting alanına kadar yüzlerce araçlık konvoy oluşturularak, miting alanına gelindi. Miting alanına gelene kadar BDP konvoyuna halk tarafından sevgi gösterilerinde bulunuldu. Mitingte “Boykot boykot”  sloganlar atıldı. Mitinge Eşbaşkanımız Gültan Kışanak, Şanlıurfa Milletvekilimiz İbrahim Binici, Siirt Milletvekilimiz Osman Özçelik ve binlerce kişi katıldı. Miting, devrim ve demokrasi şehitleri adına yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

‘Halkımızın olduğu her yerde olacağız’
Mitingte konuşan Eşbaşkanımız Gültan Kışanak, Kürtlerin metropollere kendi istekleri ile yerleşmediklerini belirterek, yoksulluktan ve zorunlu göçten dolayı geldiklerini söyledi. Kışanak, Kürtlerin gittiği her yere barış getirdiğini belirterek, son yaşanan olaylara ilişkin şunları söyledi: “Son bir haftadır Dörtyol’da insanlarımıza faşist ve ırkçı saldırılar yapıldı. Başbakan ‘BDP’lilerin ne işleri var Dörtyol’da’ diyor. Utan utan başbakan. Senin ırkçı konuşmalarından dolayı olaylar oluyor. Senin polisin ve Jandarman olayları seyrediyor. Eğer siz koruyamıyorsanız, biz kendimizi koruruz sayın başbakan. Biz halkımızın olduğu her yerde olacağız.”

Kışanak, AKP’nin meydanlara çıkıp halktan artık isteyeceği bir şeyin kalmadığına dikkat çekerek, AKP’nin kendini iktidarda koruması için referandumu çıkardığını söyledi. Kışanak, referanduma ‘evet’ diyenlere de seslenerek, “Bazıları diyor ki; evet de diyeceğiz ama demokratik bir anayasa isteyeceğiz. Bu ne anlama geliyor. 80 yıldır kandırıldık, bundan sonra da kandırın demektir. Ama biz ne diyoruz, kandırılmaya edi bese diyoruz” diye konuştu.

‘Demokratik özerkliği ilan edeceğiz’Referandumda ne evet ne de hayır diyeceklerini kaydeden Kışanak, referandumu boykot edeceklerini ifade etti. Kışanak, AKP’nin yama anayasasına ve CHP-MHP’nin statükosuna da karşı olduklarını dile getirerek, demokratik bir anayasa talep ettiklerini aktardı. Demokratik özerklik tartışmalarına da değinen Kışanak, demokratik özerkliğin barışı, özgürlüğü ve demokrasiyi getireceğini ifade etti. “Başbakan sizin ne projeniz var” diye soran Kışanak, “Sizler kan emicilersiniz. AKP’nin adamı 20 yıldır bu ülkede kan döktürüyor. Biz ona gereken dersi vereceğiz. Biz demokratik özerkliği İstanbul, Tekirdağ, Adana’da da ilan edeceğiz” dedi.

Kışanak’ın konuşmasının ardından miting sona erdi.
(02.08.2010)


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.....
ULUBUDUN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 122


Bir Türk, cihana bedeldir.


« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2010, 18:27:40 »

Başbakan ne zaman ırkçı konuşmuş ki? Ayrıca Adana s.ksin bunları!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toros Dağları'nın tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem ; bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!
ümit umut
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 17« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2010, 18:40:32 »

Benim kanaatim şöyledir:Evet dediklerini yapacaklar ve doğuda Kürtler ve Ermeniler ile savaşacağız.Güneyde Kıbrıs adasını almak için Yunanistan Rum kesimine imkânı dahilinde her şekilde yardım edecektir.Güney de bir başka devlet daha var:Abd.
Zaten batı da Edirne Türk Federe devleti'ni kurmak isteyenler elbet vardır.Onlar da bunu yapacaklardır.Tarihe baktığımızda Avrupa devletleri de Bu topraklar da pay sahibi olmak istemektedirler.Bana göre milleti bu durumdan kurtarmak için bir önder çıkacaktır.Burada kilit olan ülke RUSYA'dır.Bilindiği üzere Rusya Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ni tanımamaktadır.Nedeni ise hâlâ sıcak denizlere olan sevdasının devam etmesidir.Eğer düşmanlar Rusya'yı ikna etmeği becerebilirse işte bir mucize aramak gerekir.Ama bana göre bu,geçmişin imkân ve şeraitine münasip düşmemektedir.Çünkü Rusya bölgede güçlü bir devlet istememektedir.Zaten Abd Sovyet Rusya'yı '91 yılında sindirdi.Rusya bunun intikamını ancak TÜRKLER'e yardım ederek alacaktır.....

Sonuç;Savaşılarak Misak-ı Millî gerçeklştirilip,buna müteakip bir kaç sene sonra dünya halklarının çok istediği barış ise Türk Birliği kurularak hal olunacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.....
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2010, 19:41:32 »

kürtler gittikleri her yere uğursuzluk, pislik ve kavga götürüyorlar.Bacak kadar kürt piçi hırsızlık yapıyor, oturduğu yere sıçıyor, sıçtığı yere oturuyor.Komşusuyla kavga ediyor, her türlü pisliği yapıyorlar.İnsan değil, hayvan bile olmaz bunlardan.
Hepsinden öte görüntü kirliliğine neden oluyorlar.Bir kürt sokağından geçerken insanın midesi bulanıyor.Götü başı patlamış karılar, üstü başı bok içinde çocuklar, ağzı burnu yamuk erkekler.Türk kanının işte böyle pis bir kan ile karışmasına karşıyım ben.
Tüm azınlıklardan nefret ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.238 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.