ODA TV'YE BASKIN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ekim 2020, 03:09:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: ODA TV'YE BASKIN  (Okunma Sayısı 7980 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 14 Şubat 2011, 11:11:26 »

 İktidara muhalifliği ile bilinen ODA TV ye polis baskın düzenledi. Soner Yalçınla birlikte 4 oda tv çalışanı göz altına alındı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
sonturk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2011, 12:40:30 »

CNN Türk'te Can Ataklı, İstanbul Oda Tv yetkilileriyle görüştüğünü, tutuklanma gerekçesinin ''Halkı kin ve düşmanlığa yöneltmek'' olduğunu söyledi.

Vatanını sevenler birer birer ortadan kalkıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2011, 12:56:53 »

CNN Türk'te Can Ataklı, İstanbul Oda Tv yetkilileriyle görüştüğünü, tutuklanma gerekçesinin halkı kin ve düşmanlığa yöneltmek olduğunu söyledi.

Vatanını sevenler birer birer ortadan kalkıyor.

İktidar muhafızlığı konumuna getirilen polis ve özel yetkili savcıların en son halt yemesi budur...

Soner Yalçın ve odatv'sini zerrece sevmesem de, yapılan bu baskının iktidarın kendisini eleştiren herkesi ''Tiz zindana atın''vari bir tavrından kaynaklandığını göremeyen kördür.

Sıra sokaktaki, kahvedeki adama kadar gelecek...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2011, 13:02:10 »

 Çok yakında "Yetmez ama evet" diyenlere sıra gelecek. Bu millet ozaman biz ne yaptık? diyecek. Bu kesimin zindanlara atılması çokta umurumda değil ama  milletin uyanması için bunun olması gerekiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2011, 15:50:14 »

İşte operasyonu başlatan haber!
İşte operasyonu başlatan haber! Sabah saatlerinde evinde arama yapılan ve hakkında gözaltı kararı verilen isimlerden ODATV Haber Müdürü Barış Terkoğlu dün 'Bu görüntüler Ergenekon Davası’nın kaderini değiştirecek' başlıklı son yazısında şunları kaydetmişti...

Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi ’nde bulunan askeri mühimmatın sorumlusu olarak 2 yıldan beri tutuklu. Ergenekon üyesi olmakla suçlanıyor. Dönmez bugün savunma yapmaya başlayacak.

Yarbay Dönmez'le ilgili önemli bilgiler verelim ...

SAKINCALI PİYADE

Yarbay Mustafa Dönmez, TSK ’nın içindeki “sakıncalı piyade ”lerden. 68 kuşağından gelen bir babanın çocuğu olan Dönmez, 1980 ’de ODTÜ’de öğrenciydi. Üniversitede sol görüşe yakın olan Dönmez, bir eylemde yaralandı. Bundan sonra okulu bıraktı. Ailesinin desteği ile Kara Harp Okulu sınavlarına girdi. Sınavda 6. oldu. Harp Okulu ’na girdi ve 1985 yılında mezun oldu.

Mustafa Dönmez, muharip değildi. Karargahta görev yapıyordu. Tutuklandığında “ikmal subayı ” olan Dönmez, bugüne kadar milyonlarca liralık satın alma gerçekleştirdi ve bilinen usulsüzlüğü olmadı. Aziz Nesin ’den Attila İlhan ’a kadar pek çok isimle tanışıklığı olan Dönmez ’in kendisinin de pek çok dergi de yazısı çıktı. Dönmez ’in son yazısının başlığı “Mustafa Kemal ve Tam Bağımsız Türkiye ”. Dönmez’in yazdığı dergi, tutuklanmasının ardından kapatıldı.

Peki Dönmez’in başına bunların gelmesini sağlayan başka bir özelliği var mı?

TSK’DAKİ CEMAATE KARŞI

Mustafa Dönmez, orduda cemaate karşı kişiliği ile biliniyor. Cemaate mensup pek çok subayı deşifre eden Dönmez, TSK içinde mevcut yapılanmanın ev toplantıları ile örgütlendiğini ortaya çıkardı. Cemaate alternatif olarak TSK ’da kültür çalışmaları yapan Dönmez ’in hayatı 2009 yılının Ocak ayında önce Sapanca ’daki yazlık evinde, ardından da orada bulunan bir kroki aracılığıyla Zir Vadisi ’nde askeri mühimmat bulunduğu iddiasıyla değişti. Dönmez bu nedenle tutuklandı.

Şimdi size Dönmez’in adının gündeme gelmesine neden olan Zir Vadisi kazılarıyla ilgili görüntü izletelim …

AMERİKALILAR KURS VERDİ

İlki Zir Vadisi’nde bulunan bir mühimmat ile ilgili. Bombanın adı “datasheet” okunuºu “detaşit ”. Zir Vadisi’nde bulunan malzemenin içinde çıkan bu bomba türünü Türk polisi tanımaz diyebilirsiniz. Gerçekten de polisin bu bombayı aldığı eğitimle tanıması mümkün değil. Ancak aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde bu bombayı tanıma konusunda polisin Zir Vadisi kazısından sadece 2 gün önce Amerikalı uzmanlardan eğitim aldığını bizzat polislerin ifadesi ile izleyeceksiniz.
AMERİKALILAR KURS VERDİ
video için tıklayın


İnsan sormadan edemiyor. Polis iki gün önce ABD ’lilerin aldığı eğitim sayesinde tanıdığı bombayı iki gün sonraki kazıda nasıl buluyor? Bu ne tesadüf. Mustafa Dönmez de kazının olduğu gün Zir Vadisi yakınlarındaki 5 ABD ’li istihbaratçının ne işi olduğunu soruyor haklı olarak?

Bu kadar değil …

YOUTUBE’A BİZDEN ÖNCE KOYMA

Aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde ise polis, Amerikalı eğitmenlerine “Abi” diye hitap ediyor. Ve içlerinden biri cep telefonuyla mühimmatın görüntülerini çekiyor. Bir diğer polis çeken polisi uyarıyor: “Youtube’a bizden önce atmayın! ”

Mühimmat ile ilgili olarak ilginç bir ayrıntı verelim. Teğmen Mehmet Ali Çelebi ’nin baºına gelenlerin bir benzeri Yarbay Mustafa Dönmez ’in de baºına geliyor. Polisin gönderdiği belgelerde Dönmez ’de bulunduğu hakkında rapor verilen 472 adet merminin, gerçekte Dönmez ’de bulunmadığını Emniyet mahkemeye yazdığı yazıyla kabul ediyor. Kısacası 473 mermi “sehven” Mustafa Dönmez’de bulunuyor.
YOUTUBE’A BİZDEN ÖNCE KOYMA
video için tıklayın


MALZEME “SIFIR”

Son görüntülerimiz ise Zir Vadisi’nde bizzat kazıların yapıldığı noktadan. Kazıya tanık olan bir binbaşı ile bir başçavuşun konuşması. İkili arasında geçen konuşmadan hem bulunan malzemenin hem de kutularının “sıfır ” olduğu anlaşılıyor. 7 Ocak 2009 günü yapılan konuşmada yapılan tespit, bulunan mühimmatın henüz kar görmediği hatta hiç ıslanmadığı. Sadece bir hafta önce Ankara ’da okulların kar nedeniyle tatil edildiği hatırlanırsa bu biraz garip bir durum. Buradan hareketle iki asker malzemelerin “en fazla iki günlük” olduğu sonucuna varıyor. Malzemenin üzerindeki gazetelere bakıldığında ise gazetelerin de yeni olduğu görülüyor. Binbaşı kazıyı inandırıcı bulmadığını “eski kitaplar bunlar” sözleriyle gösteriyor.
MALZEME ´SIFIR´
video için tıklayın


KAZILAR NEDEN GECE YAPILIYOR

Son olarak şunu söyleyelim. CMK ’nın 118. Maddesi yapılan aramalar için şu kısıtı koyuyor: “(1) Konutta, işyerinde veya diğer kapalı yerlerde gece vaktinde arama yapılamaz. (2) Suçüstü veya gecikmesinde sakınca bulunan hâller ile yakalanmıº veya gözaltına alınmış olup da firar eden kiºi veya tutuklu veya hükümlünün tekrar yakalanması amacıyla yapılan aramalarda, birinci fıkra hükmü uygulanmaz. (CMK 118. Madde) ” Bu kazılarda 2. Fıkraya dair hallerin olmadığı açıkça ortada olmasına rağmen, polis bu aramaların tamamını gece yapmayı tercih ediyor. Aramaların gündüz gözüyle yapılmasını nedense uygun bulmuyor.

Bugün savunmasını yapmaya başlayacak “sakıncalı piyade ” Mustafa Dönmez, ne zaman ağzını açsa kendisine bir “polis komplosu” yapıldığını anlatıyor, TSK ve emniyette cemaat örgütlenmesine vurgu yapıyor.

Görüntülere bakınca Mustafa Dönmez ’e “haksızsın ” demek mümkün mü?                                         Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://haber.gazetevatan.com/iste-operasyonu-baslatan-haber/359229/1/Gundem                                        Andalar bu haberi mutlaka okuyun Videolarida seyredin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2011, 15:58:12 »

 Hainlerin (AKP) isi gücü senaryo ABD yazip cizip ellerine veriyor ,bizim satilmislarda figuranlik rollerini oynuyorlar. Üstelik ABDli ajana abi diye hitap ediyor serefsizin cikarttigi. Öyle görünüyorki secimlerden sonra,kan gövdeyi götürecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2011, 16:04:26 »

 Her ne kadar karsit görüste olsalarda, Yenicag ile Odatv, vatan hainlerine karsi,dayanisma gösteriyordu. Oda tv ye yaptiklari operasyonu Yenicaga yapamazlar . Yinede fazla iyimser olmamak lazim. Hainlerin freni patladi Patlama sirasi millete geldi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2011, 16:29:33 »

Yıllardır dümenine su taşıdığı zihniyet tarafından kullanılıp atılmış olsa gerek. Ne idi milleti kandırdığı masal adı "gladıo" idi herhalde...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2011, 17:05:51 »

OdaTV'ye yapılanlar "Karşıt görüşteki herkesi susturalım" mantığının tezahürüdür. Korkum odur ki, sıra Yeniçağ ve Sözcü gibi gazetelere de gelecektir. AKP, muhalafet yapan her kişi ve kuruma "potansiyel Ergenekoncu" gözüyle baktığı sürece daha çok kişinin durağı Silivri olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2011, 19:58:54 »


             Saldırı sanırım büyük ortadoğu projesinin önemli ayaklarından biri olan Türkiye'nin işinin bitirilmesi senaryosudur. Görüldüğü üzere cezayir'den iran'a kadar olan coğrafyada oluşan durumlar bunu yansıtmaktadır. Her zaman denildiği gibi birileri düğmeye çoktan bastı !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.261 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.